Soft skills

Сучасний висококваліфікований фахівець разом з вузькоспеціальними навичками повинен мати комплекс комунікативних, креативних, ораторських, управлінських навичок та вмінь, які у загальному випадку прийнято визначати терміном soft skills. Поняття soft skills не давно з’явилося в рекрутингових агенціях тому включає в себе не тільки вищевказані навички та вміння, а також вміння вирішувати конфліктні ситуації, дбати про своє здоров’я, медіаграмотність, лідерські якості та багато чого ще.


Формування soft skills можливо тільки за умови наявності чисельних реальних життєвих практик.

Важливим при підготовці інженера – еколога є з першого семестру сформувати в нього розуміння, які якості та навички є необхідним для подальшого кар’єрного успіху та зростання. Для студентів першого та п’ятого курсу спеціальностей 101 Екологія та 183 Технології захисту навколишнього середовища було проведено вебінар , мета якого була розповісти студентам про так звані hard та soft skills ,які необхідно опанувати впродовж навчання, щоб по закінченні мати, що написати в резюме.

Такий підхід кафедри дозволяє студентам краще зрозуміти, чому варто приділяти особливу увагу під час навчання,щоб мати вагомі та затребувані hard skills, а також що може бути soft skills для інженера – еколога, а головне – де можна опанувати ці загадкові soft skills)
Кожен учасник вебінару отримав сертифікат , який підтверджує участь та є для багатьох першим підтвердженням цього soft skills).

Зразок сертифікату:

Жаданов Г
Приймачук_ПрофесіяЕколога_СофтХардСкілс_вебінар

Завантажити сертифікати учасників можна тут:

Васильєв Д. Жаданов Г. Кателевська І.
Котінов А. Лєрмонтов Д. Лялюк А.
Малюк С. Овчаренко М. Тоадер В.
Циба К. Чуприна Д.