Аспірантура кафедри

Аспірантура кафедри готує фахівців за спеціальностями:

101 – Екологія;

161 – Хімічні технології та інженерія

Назва освітньо-наукової програми П.І.Б. гаранта Науковий ступінь, вчене звання Посада
Екологія (101)

ОНП_101_2019

ШЕСТОПАЛОВ Олексій Валерійович К.т.н., доц. Доцент кафедри хімічної техніки та промислової екології
Хімічні технології та інженерія (161)

ОНП_161_2019

ШТЕФАН Вікторія Володимирівна Д.т.н., доц. Професор кафедри технічної електрохімії

Детальніше з умовами прийому та положенням про аспірантуру Ви можете ознайомитися за посиланнями:

https://drive.google.com/file/d/1GQXsfcP02WVErY2j6VQHyjhNh_xPsZgl/view
https://drive.google.com/file/d/16tbRwOYhCJIdxHo55bokiXhUI9Eap3TN/view
http://web.kpi.kharkov.ua/phd/?page_id=1414

Аспіранти кафедри хімічної техніки та промислової екології:

1.  Стаднік Вероніка Юріївна

У 2018 році з відзнакою закінчила навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища».

За роки студентського життя активно брала участь у різноманітних заходах, неодноразово була волонтером на «Наукових пікніках» (2016, 2017), допомагала в організації «Тижнів Німеччини в Харкові» (2016), щороку була учасницею Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day», а також була волонтеркою «STEMcamp School» та інших.

Проявила себе як людина творча, адже разом зі своєю командою створила плакат на екологічну тематику, який зайняв перше місце у студентському конкурсі екоплакатів. Перше та друге місце посіла у конкурсах есе « Я – політехнік» та «Еколог – професія майбутнього?»

У 2015 році посіла І місце у конкурсі «Мой вклад в защиту природы» у номінації «Промышленная безопасность и охрана труда».

Наприкінці 2016 року закінчила медіашколу «Рейтинг-Харьков» та отримала посвідчення журналіста, а вже у лютому 2017 завершила навчання у першій школі грантрайтингу НТУ «ХПІ». Знання, отримані у школі грантрайтингу дозволили створювати власні екологічні проекти, з одним із яких, стала переможницею у конкурсі «Перший крок до успіху» у східному регіоні.

Також, у 2017 році була відібрана до участі у літньому таборі «YOUcamp», на якому займалася розробкою власного екологічного проекту, який успішно презентувала на фіналі перед експертами.

Свою наукову діяльність розпочала у 2013 році, а саме на другому курсі навчання і завдяки плідній праці  була визнана кращим учасником науково-дослідної роботи студентів та отримала відповідне свідоцтво.

2017 – 2018 навчальний рік розпочала у Поморській академії (м. Слупськ, Польща), де навчалася за обміном, який було організовано завдяки активній діяльності міжнародного напрямку нашої кафедри.

У 2018 році зайняла почесне II місце у міському конкурсі студентських проектів «Харків – місто молодіжних ініціатив» та отримала грошову винагороду.

З жовтня 2018 року розпочала навчання в аспірантурі за спеціальністю «101 – Екологія». В цей період продовжує займатися волонтерською діяльністю, але більшу частину часу присвячує науковій роботі. Організатор ІІІ та IV Екологічного форуму для школярів.

Публікації: https://scholar.google.com.ua/citations?user=J0125_YAAAAJ&hl=uk

2. Катенін Вадім

У 2019 році з відзнакою закінчив навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр, за спеціальністю «Екологія». У жовтні 2020 року вступив до аспірантури за спеціальністю 101 – Екологія, де навчається й досі.

За роки студентства захопився темою альтернативної енергетики, а саме процесом виробництва та утилізації сонячних батарей.

Основною сферою наукових інтересів в аспірантурі НТУ «ХПІ» є підвищення екологічної безпеки операцій поводження с відходами фотоелектричних панелей.

За роки навчання має 3 статті у всеукраїнських наукових журналах, приймав участь у багатьох наукових конференціях, за результатами яких було опубліковано більше 10 тез. За перше півріччя в аспірантурі, прийняв участь у 2 наукових конференціях.

Публікації: https://scholar.google.com/citations?user=gRkP4q8AAAAJ&hl

3. Босюк Альона Сергіївна

У 2019 році з відзнакою закінчила навчання в НТУ «ХПІ» за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр, за фахом «Екологія». У жовтні 2020 року вступила до аспірантури за спеціальністю 101 – Екологія, де проходить навчання дотепер.

За роки навчання в університеті зацікавилася та стала вивчати тему очищення стічних вод, а саме стоків машинобудівних підприємств.

Основною сферою наукових інтересів в аспірантурі НТУ «ХПІ» є підвищення рівня екологічної безпеки шляхом інтенсифікації очистки багатокомпонентних стоків.

За роки навчання було опубліковано 3 статті у Всеукраїнських наукових виданнях, брала участь у Всеукраїнських олімпіадах за екологічною тематикою, приймала активну участь у наукових конференціях, за результатами яких було опубліковано 12 тез. За перше півріччя в аспірантурі взяла учать у 2 Міжнародних науково-практичних конференціях.

З 2020 року працювала за фахом у ТОВ «Навчально-виробниче підприємство «Інститут екологічних технологій» на посаді інженера з охорони навколишнього середовища. Займалася розробкою та узгодженням екологічної документації для підприємств України.

Крім цього, паралельно з навчанням в аспірантурі, працює провідним інженером з охорони навколишнього середовища на заводі ДП «ХМЗ «ФЕД». Основною сферою діяльності є контроль за дотриманням норм законодавства України з екологічної безпеки.

4. Адашевський Олег Володимирович 

У 2009 році закінчив кафедру Хімічної техніки та промислової екології НТУ “ХПІ” за спеціальністю “Екологія та охорона навколишнього середовища” та здобув кваліфікацію інженера – еколога – технолога

2009-2016 Працював інженером кафедри Хімічної техніки та промислової екології НТУ “ХПІ”

2017-2019 Провідний спеціаліст з питань охорони праці та навколишнього середовища виробничого підприємства ТОВ “ВТО “Індекс”. 2019-2022 Керівник підприємства по поводженню з відходами “Рисайклинг групп”.

В 2022 році вступив до аспірантури за спеціальністю 101 Екологія, де навчається досі. Є співзасновником та активним учасником БО БФ “Волонтери дорослі – дітям”

Автор та співавтор понад 15 наукових публікацій, учасник Всеукраїнських та міжнародних наукових конференцій. Також був Менеджером проекту “Інкоюзія у співпраці” British Council та учасником конкурсу освітньої стипендіальної програми CIG R&D Lab.

5. Чікірякін Кирило Віталійович

У 2019 році закінчив навчання у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого, отримав кваліфікацію магістра за спеціальністю «Право». У 2022 році вступив до аспірантури за спеціальністю 101 – Екологія.

З 2016 року розробляв та впроваджував різноманітні соціальні проекти у Харкові для молоді. З 2017 по 2021 – голова комісії з питань охорони навколишнього середовища та екології міста Молодіжної ради при Харківському міському голові.

З 2023 року – перший заступник директора КУ «Офіс Реформ Харкова». Член правління ГО «Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it, Ukraine», регіональний координатор Харкова та Харківської області.

6. Разно Микола Русланович

В 2013 році поступив на денну форму навчання до Миргородського художньо-промислового коледжу імені М. В. Гоголя Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка на спеціальність «Прикладна екологія», де в 2017 році здобув ступінь молодшого спеціаліста.

Після закінчення коледжу, в 2017 році поступив на денну форму навчання до Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» на кафедру «Хімічна техніка та промислова екологія», де у 2020 році здобув ступінь бакалавра за спеціальністю «Екологія». Після закінчення НТУ «ХПІ» в 2020 р. поступив до «Харківського національного аграрного університету імені В. В. Докучаєва» на агрономічний факультет на денну форму навчання. Здобув кваліфікацію: ступінь вищої освіти магістр, за спеціальністю «Агрономія», освітня програми «Експертна оцінка грунтів».

В 2021 році закінчив навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр. У жовтні 2022 року вступив до аспірантури за спеціальністю 101- Екологія, де зараз навчається.

7. Кочетов Микита Сергійович

В 2019 році закінчил навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр, факультет «Інтегрованих технологій та хімічної техніки» за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища».

Після навчання почав працювати баристом, потім став партнером малого підприємства з обсмажування кави. Саме місце роботи зумовило вибір теми дослідження. Адже в сфері обсмажування та споживання кави велика кількість не вирішених екологічних проблем.

У жовтні 2022 року вступив до аспірантури за спеціальністю 101 – Екологія, де навчається й досі. За цей період досяг таких успіхів:

  • Координатор локацій Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» в м. Харкові в 2018 та 2019 роках.
  • Призер Конкурсу студентських проектів «Харків – місто молодіжних ініціатив» у 2019 р.
  • Активний волонтер фонду БО БФ ” Волонтери: Дорослі – дітям”
  • Учасник  конкурсу освітньої стипендіальної програми «CIG R&D Lab» у 2018 , 2019 та 2022 роках

8. Кулініч Сергій Сергійович

У 2021 році закінчив Військовий інститут танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» за освітньою програмою радіаційний, хімічний, біологічний захист та екологічна безпека військ, де здобув ступінь вищої освіти магістр з відзнакою.

Після навчання проходив посади від командира взводу до командира роти радіаційного, хімічного, біологічного захисту, під час служби приймав участь у всіх можливих заходах підтримання та вдосконалення екологічних умов за місцем проходження служби, в період з 2022 по 2023 року приймав участь у бойових діях на запорізькому напрямку.

У жовтні 2022 року вступив до аспірантури за спеціальністю 101 – Екологія, де навчається й досі. За словами Сергія навчатись доводилось навіть в окопах але, за рахунок набутих знань після закінчення першого курсу в аспірантурі дозволило зайняти посаду начальника відділення інструментально-лабораторного контролю центру досконалості протимінної діяльності та екологічної безпеки при МО України.

9. Крючкова Валерія Валеріївна 

У 2018 році з відзнакою закінчила навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища». Під час навчання брала участь у науково-практичних конференціях, а також у волонтерських заходах.

З 2017 року працювала лаборантом лабораторії аналітичної хімії та фізико-хімічного аналізу, а з 2019 року займає посаду викладача екології у Харківському фаховому коледжі технологій та дизайну. З 2020 року є головою державної атестаційної комісії спеціальності 101 “Екологія”.

Приймає постійну участь у науково-практичних конференціях різних рівнів, семінарах, форумах, курсах з підвищення кваліфікації.

В 2021 р. приймала участь у Міжнародному форумі “Екологія в Fashion індустрії” з докладом “Шлях до sustainability або екологізація fashion індустрії”. Разом з головою Kharkiv Fashion Cluster брала участь у теле та рідіо ефірах з цією ж темою.

В 2022 р. брала участь у проекті Міжнародної школи лідерства  «Соціальне підприємництво: нові ідеї та можливості для вчителів та майстрів виробничого навчання системи професійно-технічної освіти України». В рамках програми «Гранти на персональні проєкти в сфері соціального підприємництва» за фінансової підтримки House of Europe та Європейського Союзу.

2023 р. межах спільного проєкту StarterNetwork стартап-Інкуботора УЕР та Тартуського уміверситету, що реалізується за підтримки Есто проходила курс “University and enterprise collaboration – challenges and best practice”.

Займається волонтерською діяльністю.

10. Гадаєва Юлія Сергіївна

У 2022 році закінчила навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр, за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища». У жовтні 2023 року вступила до аспірантури за спеціальністю 101-Екологія. Чемпіонка світу, Заслужений майстер спорту з армрестлінгу. Персональний тренер тренажерного залу Gym4Fit. Приймаю участь у волонтерській діяльності.

Учасниця “Up-Shift” проекту в 2018
Пройшла навчання у літній школі “Alternative economic and monetary systems” у 2020
Учасниця конкурсу освітньої стипендіальної програми “CIG R&D Lab” у 2020, 2023 роках.

Публікації: https://scholar.google.com.ua/citations?user=VPICnQ4AAAAJ&hl=uk