Наукова робота студентів

Наукова робота студентів – важливий напрям розвитку кафедри Хімічної техніки та промислової екології. Студенти можуть бути залучені до виконання певних досліджень як в межах існуючих наукових напрямках кафедри, так й пропонувати самостійні напрямки та теми. Наукова робота студентів та отримані під час її виконання результати  є першим етапом для подальшого формулювання старт-ап проекту з метою комерціалізації розробки.

Викладачі кафедри ніколи не відмовляються у допомозі студентам з їх науковими дослідженнями, завжди відкриті до допомоги та дають корисні поради, уточнюють план дослідження та допомагають у проведені експериментів та обробці результатів. Деякі студенти кафедри починають працювати над додатковим «науковим» навантаженням з другого курсу та згодом досягають не аби яких результатів (наприклад, Стаднік В.Ю., Стогній Д.С., Кочетов М.С.) та обирають подальше навчання в аспірантурі для здобуття ступеню доктор філософії.

Певним чином актуальність та новизну  наукової роботи студентів можна оцінити за результатами їх участі у різноманітних конкурсах. Відзначимо, що не всі розробки та дослідження студентів стають цілісними науковими проектами, деякі з них на ранніх етапах згортаються за різних причин, серед яких й не доцільність дослідження, й відсутність розуміння шляху комерціалізації та навіть падіння інтересу самих дослідників.

Особливу увагу викладацький склад кафедри приділяє участі студентів у регіональних конкурсах наукових робіт, бо саме журі міських та обласних конкурсів можуть гідно оцінити розробки з точки зору потреб конкретного міста та області, знайти програми фінансування та впровадити у життя.

У таблиці наведені дані щодо переможців та призерів різних конкурсів за останні 4 роки серед студентів-науковців кафедри.

Детальніше про деякі конкурси та переможців можна почитати за посиланнями

https://www.facebook.com/groups/kafhtpe/posts/1691697677874396/

https://www.facebook.com/groups/kafhtpe/posts/814490222261817/

https://www.facebook.com/groups/kafhtpe/posts/839432883100884/

https://www.facebook.com/groups/kafhtpe/posts/954274214950083/

https://web.kpi.kharkov.ua/htpe/novini/page/26/