Лабораторна робота з гідрології он лайн – це реально

Під час дистанційного або on line навчання найскладніше організувати живі лабораторні роботи, особливо зі спеціальних екологічних дисциплін.

За три роки змішаного та on line навчання викладачі нашої кафедри ввімкнули фантазію та вигадали чимало цікавих лабораторних робіт, які студенти можуть самостійно зробити вдома чи на вулиці, зафіксувавши хід роботи та результати. Дуже цікавими потім видаються захисти таких лабораторних робіт.

Цього року з курсу “Гідрологія” студенти групи МІТ – 121 досліджували вплив складу питної води на смакові та органоліптичні якості чаю.

Дехто зі студентів підійшов дуже творчо та відповідально й створили візуалізацію своєї лабораторної роботи. Якщо до комплексу твоїх soft skills входить вміння цікаво монтувати відео ролики, то чому б не використати це для виконання лабораторної роботи? Так вирішили авторка цього відео звіту Вероніка Лобода.

Доречі, маємо ще декілька цікавих віртуальних лабораторних робіт та відео звітів, які розміщенні на сторінці.

Як студенту все встигнути?

Як все встигати? За яку справу хапатися в першу чергу? Як виконувати наукові дослідження під час війни? Чи можна вивчити лекцію, займаючись на тренажерах? Відповіді на всі ці та купу інших питань знає наша неперевершена Юлія Гадаєва, без трьох днів магістр Кафедра Хімічної техніки та промислової екології .
Багаторазова чемпіонка світу з армспорту та переможниця багатьох наукових конкурсів, авторка статей та впевнена доповідачка міжнародних конференцій – це все Юлія Гадаєва!
Наполеглива праця Юлії була відзначена нашим НТУ ХПІ двічі. Краща спортсменка та краща учасниця науково – дослідної роботи – непоганий набір hard та soft skills для майбутнього резюме.
Попереду – захист магістерського диплому та справжнє доросле життя, в якому Юлія точно знайде своє місце під сонцем. З чим пов’язати доросле життя – спорт чи наука? А може знов встигати все? Чи вистачить сил та ентузіазму? Сподіваємося, що так)
Вітаємо Юлію з подвійним званням кращої та бажаємо нових злетів без падінь!

Семінар з академічної доброчесності для магістрів

Семінар з академічної доброчесності для магістрів кафедри, які вступили до нас цього року, відбувся 17 жовтня 2022 року.
Цього року до нас вступило багато як випускників кафедри минулих років, так й людей, які навчались в інших ВНЗ. Тому такий семінар був не тільки “обов’язковим”, а й корисним та цікавим. Адже про багато нюансів плагіату, самоплагіату, не самостійного виконання робот, достовірність даних для наукових публікацій, а головне про види покарання за порушення академічної доброчесності наші “нові” магістри чули вперше. Тим кориснішим був семінар, тим складнішими були питання до ведучого.
Сподіваємося, що тепер жоден з магістрів не порушить принципи академічної доброчесності не тільки під час навчання в НТУ “ХПІ”, а й під час своєї професійної діяльності.

Участь експертів та професіоналів в сфері екології

Не дивлячись на воєнний стан, на втрати та перемоги, є люди, які все одно думають стратегічно. Вони вже думають про те, як ми будемо жити далі. Звісно, що відбудова країни не можлива без активної участі експертів та професіоналів в сфері екології.
Такі люди об’єдналися у ГС “Професійна асоціація екологів України”. В своїй структурі спілка спирається на роботу комітетів за ключовими напрямками, які є найбільш значущими на кожний наступний рік. Так на 2023 головою Комітету екоменеджменту і сталого розвитку стала випускниця нашої кафедри Якіменко Анна, кандидат біологічних наук, експерт з охорони довкілля НЕК “Укренерго”, доцент кафедри екології Національного авіаційного університету.
Вітаємо Анну з ще одним досягненням у кар’єрі та пишаємося. Щорічно Анна проводить наукові семінари для наших студентів, тож чекаємо на нові цікаві розповіді саме про діяльність ГС ПАЕУ.
Доречі, кожен еколог та навіть студент- еколог може стати учасником спілки. Ознайомитися з діяльністю спілки та заповнити форму можна за посиланням нижче.

https://ecolog-ua.com/news/u-veresni-gs-profesiyna-asociaciya-ekologiv-ukrayiny-onovyla-komitety-ta-zaproshuye-menedzheriv?fbclid=IwAR0-lNejd8m34hxVdG_GuJCGaDAGcikAbFiiGOB2m_1Lqlnce4LvpOPLDqA

 

Семінар з питань академічної доброчесності

Сьогодні, 16 вересня у дружній атмосфері пройшов щорічний семінар для любих першокурсників з питань академічної доброчесності. Що таке академічна доброчесність? Коли списування на користь? А коли ні? Чи може плагіат бути випадковим? А чи є ми всі порушниками академічної доброчесності змалечку? Яка законодавча база для поняття академічної доброчесності? НА всі ці та безліч інших цікавих питань сьогодні шукали відповіді студенти груп МІТ-122 та МІТ-822 разом зі спікером Татьяна Тихомирова.
Сподіваємося, що наші першокурсники почнуть своє навчання з правильних етичних висновків щодо академічної доброчесності)))
На сайті кафедри розміщаємо відеофайл з записом семінару.