Практика

Згідно з навчальним планом проходять практику у 1,6, 8 та 11 семестрах.

Передбачені наступні види практики:

 • ознайомча практика (1 семестр, 1 курс)
 • виробнича практика (6 семестр, 3 курс)
 • переддипломна практика (8 семестр, 4 курс; 11 семестр, 6 курс)

Наші студенти за спеціальністю 101 “Інженерна екологія” проходять практику на промислових підприємствах  та в  екологічних організаціях  України.

         Ознайомча практика (1 семестр, 1 курс)

Під час практики студенти знайомляться із виробництвами, принципом роботи екологічних організацій, зокрема громадських, знайомляться з стартапами (в тому числі із екологічними) та мають зустрічі з керівниками державних екологічних підрозділів, бізнесменами, громадськими діячами, екологами, провідними спеціалістами підприємств харчової та переробної промисловості.

         Виробнича практика (6 семестр, 3 курс)

Впродовж проходження виробничої практики студенти закріплюють отримані знання за 1-6 семестри навчання. Зокрема проходять практику на виробництвах, в тому числі і екологічних, стажуються в громадських екологічних організаціях, знайомляться зі стартапами (в тому числі із сучасними підприємствами, що отримують енергію від відновлюваних джерел),  здійснюють польовий практикум в Національному природному парку “Гомільшанські ліси” із дослідженнями екосистем, проходять практику в сучасних екологічних лабораторіях та інше.

Переддипломна практика

(8 семестр – 4 курс, та 11 семестр – 6 курс)

Переддипломна практика проходить на різних підприємствах базах–практики, з якими кафедра хімічної техніки та промислової екології підписала договори про науково-технічне співробітництво. До таких підприємств відносяться провідні підприємства міст Харків, Київ, Кременчук, Чугуїв:

 1. ПРАТ “Харківський Водоканалпроект”
 2. НТЦ “Екомаш”
 3. ТОВ “Харківпроменерго”
 4. Державна установа «Державний науково-дослідний і проектний інститут основної хімії» (ДУ «НІОХІМ»)
 5. ТОВ “Гранд-марін”
 6. ТОВ “Вимпел”
 7. ТОВ “Екополімерпром”
 8. ПП “Акрон-восток”
 9. ХОО ВЕЛ
 10. Науково-виробниче об`єднання ТОВ “Електр”
 11. ТОВ “Елект”
 12. ТОВ “Еко-Інвест”
 13. ТОВ « Науково-промислові системи”
 14. Приватне акціонерне товариство “Кременчуцьке спеціалізоване управління №17”. м. Кременчук, проїзд Галузевий, 22, 39610.
 15. ТОВ «ЧУГУЇВСЬКИЙ ЗАВОД БУДМАТЕРІАЛІВ”
 16. ТОВ “Енергосервісна компанія керуюча компанія Дарілка”
 17. ТОВ “ У МРС”
 18. ТОВ “ТСК РИСАЙКЛІНГ ГРУП”
 19. АСОЦІАЦІЯ “ВТОРМА”
 20. ПРАТ “УКПОСТАЧ”.

Згідно договорів, студенти проходять переддипломні та виробничі практики, серед яких кращі мають змогу після проходження практики та захисту кваліфікаційної випускної роботи влаштуватися працювати.

Також підприємства проводять стажування співробітників кафедри в рамках програм (планами)  підвищення професійної кваліфікації.

Ряд підприємств тісно та постійно співпрацюють в області госп-договірної тематики, зокрема: НТЦ “Екомаш, Державна  установа «Державний науково-дослідний і проектний інститут основної хімії» (ДУ «НІОХІМ»),  Приватне акціонерне товариство “Кременчуцьке спеціалізоване управління №17”, ТОВ “Еко-Інвест”.

Підприємства та організації: ТОВ “Енергосервісна компанія керуюча компанія Дарілка”, м. Харків,  ХГО «Всеукраїнська екологічна ліга», м. Харків є постійними партнерами Екологічного форуму для школярів, який проводить кафедра хімічної техніки та промислової екології от вже 4 роки поспіль.