Спеціальність F1 – “Прикладна математика” відноситься до галузі інформаційних технологій, що розглядає застосування математичних моделей, методів та алгоритмів для розв’язання різноманітних наукових та прикладних задач.
Саме сучасні методи Прикладної математики є науковою основою штучного інтелекту, машинного навчання, інтелектуального аналізу даних та інформаційних технологій.
Сучасна прикладна математика неможлива без програмування та використання інформаційних технологій, тому суттєву частину цієї освітньої програми складають дисципліни програмістського спрямування.
Саме гармонічне поєднання фундаментальної математики та програмування є особливістю освітньої програми “Інтелектуальний аналіз даних”.
Освітня програма Інтелектуальний аналіз даних
Випускаюча кафедра
Комп’ютерної математики і аналізу даних
Коротка характеристика
Освітня програма “Інтелектуальний аналіз даних” спеціальності F1 «Прикладна математика» спрямована на підготовку фахівців-дослідників, що володіють математичними методами та інформаційними технологіями машинного навчання і штучного інтелекту для пошуку, аналізу, обробки і візуалізації даних, зокрема даних вимірювань і спостережень, текстів, сигналів та зображень з метою видобування знань, прогнозування і прийняття рішень.
Загальна частина забезпечує:
-
- поглиблену математичну підготовку;
- базову програмістську та алгоритмічну підготовку;
- знання методів штучного інтелекту та машинного навчання
- розвиток soft-skills (до них належать: критичне мислення, вміння працювати в команді, адаптивність, управління конфліктами, самоорганізація та тайм-менеджмент, навички публічних виступів та професійне письмо, лідерство, професійна етика, управління кар’єрою тощо).
Можливості працевлаштування
Випускники кафедри КМАД працюють у провідних українських та міжнародних компаніях на позиціях:
-
- Artificial Intelligence / Machine Learning Engineer (інженер зі штучного інтелекту та машинного навчання)
- Data Scientist (аналітик даних)
- Data Engineer (інженер з обробки даних)
- Software Developer (розробник програмного забезпечення)
- Business Analyst (бізнес-аналітик)
- Фахівець із кібербезпеки
Кар’єрні можливості випускників не обмежуються лише ІТ-індустрією – вони працюють у банках, фінансових установах, аналітичних центрах, науково-дослідних установах, консалтингових та виробничих підприємствах.
Вибіркові освітні компоненти (Профільні блоки). Стисла характеристика
1. Штучний інтелект в аналізі даних
Блок спрямований на вивчення, застосування та розробку математичних методів, алгоритмів та програмних засобів аналізу великих даних різної природи, таких як результати спостережень та вимірювань, текстова інформація, сигнали та зображення, часові ряди та потоки на основі методів штучного інтелекту та машинного навчання. Блок включає поглиблене вивчення сучасних мов програмування, математичних методів аналізу даних, а також проєктування програмних та апаратних засобів для обробки великих даних. Охоплює алгоритмічні основи мов програмування C# та Python, методи стохастичного моделювання, теорію та проєктування баз даних. Включає розробку програмного забезпечення та управління інфраструктурою великих даних. Вивчаються додаткові розділи методів машинного навчання та штучних нейронних мереж, методів обробки та аналізу текстової інформації, комп’ютерного зору та глибокого навчання стосовно завдань аналізу та прогнозування в умовах невизначеності. Передбачено виконання практичних проєктів у зазначених напрямках.
2. Аналіз даних у бізнес процесах
Блок спрямований на вивчення математичних методів, алгоритмів та програмних засобів аналізу та оптимізації бізнес-процесів, прийняття рішень на основі даних. Передбачає вивчення методів аналізу вимог, моделювання та управління бізнес-процесами, методів процесної та прогнозної аналітики, методів управління проектами. Вивчаються методи та програмні засоби обробки, статистичного аналізу та візуалізації даних для прийняття бізнес-рішень, методи експертного аналізу та аналізу ризиків. Передбачено вивчення сучасних мов та засобів для аналізу даних, таких як R та SPSS, методів розробки та аналізу якості програмного забезпечення, методів життєвого циклу програмного забезпечення.
3. Аналіз даних у кібербезпеці
Блок спрямований на вивчення математичних методів, алгоритмів та програмних засобів аналізу, моделювання та оптимізації бізнес-процесів на основі даних. Передбачає вивчення методів аналізу вимог, моделювання та управління бізнес-процесами, методів процесної та прогнозної аналітики, методів управління проектами. Особлива увага приділяється вивченню сучасних мов та засобів для аналізу даних, таких як R та SPSS, методів розробки та аналізу якості програмного забезпечення, методів життєвого циклу програмного забезпечення. Включає методи статистичного аналізу та візуалізації даних для прийняття бізнес-рішень, управління життєвим циклом розробки програмного забезпечення та прогнозний аналіз у бізнес-середовищі. Особлива увага приділяється методам управління бізнес-процесами, фінансовій та актуарній математиці, експертного аналізу та аналізу ризиків. Передбачено виконання практичних проєктів, орієнтованих на застосування аналітичних методів у бізнесі.