123 Комп’ютерна інженерія
Спеціальність 123 “Комп’ютерна інженерія” — це спеціальність, що об’єднує науку та технологію проектування, побудови, впровадження та обслуговування програмних та апаратних компонентів сучасних обчислювальних систем та комп’ютерного обладнання.
Комп’ютерний інженер — це фахівець з комп’ютерних мереж і технологій. Комп’ютерні інженери, як правило, мають професійну підготовку в галузі електротехніки, програмного забезпечення та інтеграції апаратно-програмного забезпечення. Комп’ютерні інженери займаються багатьма аспектами обчислень: від проектування окремих мікропроцесорів, комп’ютерів і суперкомп’ютерів до кругового проектування. Зазвичай завдання, пов’язані з комп’ютерною інженерією, включають написання програм і мікропрограм для вбудованих мікроконтролерів, проектування надвеликих інтегральних схем, аналогових давачів, плат змішаних сигналів, а також розробку операційних систем. Комп’ютерні інженери також працюють над дослідженнями для робототехніки, які спираються на використанні цифрових систем для управління і контролю електричних систем, таких як двигуни, системи зв’язку та давачі.
Освітня програма Прикладна комп’ютерна інженерія
Коротка характеристика
Розробка сучасного програмного забезпечення комп’ютерних систем, систем інтелектуальної обробки інформації та управління базами даних, систем автоматизованого проектування компонентів; програмування мобільних пристроїв і комп’ютерних ігор.
Навчальною програмою передбачається підготовка інженерних кадрів для роботи у різних галузях професійного використання сучасної обчислювальної техніки та мереж Internet, використання методів прийняття науково обґрунтованих рішень, використання новітніх інформаційних технологій, зокрема хмарних обчислень.
Освітня програма Сучасне програмування, мобільні пристрої та комп’ютерні ігри
Коротка характеристика
Розробка сучасного програмного забезпечення комп’ютерних систем універсального та спеціального призначення, кіберфізичних систем, програмування мобільних пристроїв і комп’ютерних ігор, організація функціонування відповідних програмно-технічних засобів та їх автоматизованого тестування, дослідження у галузі робототехніки.