Перший випуск іноземних англомовних магістрів-екологів

30 травня 2024 року увійде в історію нашої кафедри як день, коли ми вперше провели публічний захист випускних кваліфікаційних робіт магістрів-екологів, які навчались півтора року англійською мовою та є громадянами Китаю. Це перший наш досвід реалізації ОП «Інженерна екологія» на магістерському рівні англійською мовою для іноземних студентів.

До зими 2023 року наша кафедра мала досвід підготовки студентів-іноземців, але всі вони  навчались українською мовою. Звісно, починати нову справу у розпал повномасштабного вторгнення було трішки боязно, але війна -це час можливостей, врешті-решт. У досі короткий термін викладачі підготували необхідний матеріал англійською мовою та змогли якісно підготувати наших магістрів до виконання дипломного проєкту.

Теми дипломних робіт наших перших трьох магістрів з Китаю стосувались екологічних питань та екологічних проблем саме Китаю. Ретельний аналіз різних джерел інформації, опрацювання даних з відкритих джерел, висновки та рекомендації, які навели магістри у своїх роботах дозволив як керівникам, так й всім присутнім на захисті, дізнатися багато нового та дійсно корисного про екологічну ситуацію в Китаї.

Відзначимо, що публічні захисти дипломних проектів навіть у дистанційному форматі є цінним елементом підготовки вітчизняних студентів, тож ми завжди запрошуємо наших студентів – екологів відвідувати такі захисти.

Члени державної екзаменаційної комісії особливо відзначили якість підготовки презентацій, які виконані у відповідності до найсучасніших тенденцій та містять якісний ілюстративний матеріал. Всі студенти -магістри отримали найвищу оцінку за свої роботи.

Попереду ще багато роботи – взимку буде захист наступної групи з Китаю, а далі ще. Сподіваємось, що захисти  англомовних іноземних студентів  стануть постійними!