Почути серцем

Дуже приємно, що у 2020-2021 навчальному році наша кафедра стала партнером масштабного гранту Best Educational Practices for Hearing Impaired Learners (https://www.facebook.com/EducationalBestPractices/), який здобула для НТУ “ХПІ” найчарівніший фізик Ксенія Мінакова. Здається, що спільного у фізиків, екологів та студентів з вадами слуху? Нас усіх об’єднує прагнення зробити освіту – цікавою, соціальні барєри – незначущими, soft skills учасників – неперевершеними та всебічними.

На першому етапі наші волонтери-студенти та доцент кафедри Тихомирова Тетяна  відвідали КЗ «Харківську спеціальну школу №5», де навчаються діти, більшість яких не чують аж нічого. Справжнім подарунком долі є навчання на третьому курсі у групі екологів (МІТ-118) Крістіни Микало, яка володіє мовою жестів.

Тож наш штатний сурдоперекладач хоч й хвилювалася, але на всі 100% впоралась з перекладом складних, наукових термінів. А терміни з’являлися під час практичної роботи з визначенню вмісту нітратів у харчових продуктах. Старшокласники були у захваті – ми навіть дали їм власноруч виміряти вміст нітратів у яблуках, що вони дбайливо вирощують на своєму подвір’ї.

Також за мету наша команда поставила собі розшири кругозір вихованців школи паралельно знайомлячи їх з світовими трендами в дбайливому ставленні до навколишнього середовища. Тому для учнів
4-6 класів проведи майстер-клас з апсайклінгу. Діти дізналися, що з залишків їх зошитів та тканин можна виготовити чудові блокноти. Й сміття стало менше, й нові блокноти зробили. Вчителі школи також заходили та придивлялися до наших ідей, ми показували їм інші наші поробки на світлинах. Маємо запрошення на новорічній апсайклінг – будемо робити ялинової прикраси зі сміття!

Попереду в учів школи ще фізичні досвіди від Ксенії Мінакової. Анонс зробили –діти чекають!

Проект здійснено за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.