Які вони, наукові пошуки школярів? Особливо під час війни? Особливо у Харкові? Авторитетно відповідаємо: унікальні, цікаві, практично орієнтовані, але з присмаком війни
У 2024/2025 навчальному році викладачі кафедри стали науковими керівниками двох чудових школярів. Поєднання науки вищої школи зі шкільними проєктами відбувається виключно завдяки наполегливій праці шкільних вчителів, які здатні розштурхати та підтримати учнів.
Видатним досягненням для нас, як для кафедри, стала перемога на рівні області учениці 8-А класу Бондар Тетяна, яка захищала свою дослідницьку роботу “Визначення фітотоксичного ефекту нафтопродуктів на деякі сільськогосподарські рослини” у секції “Охорона довкілля та раціональне природокористування” й яка представляла ліцей №145. Зразки ґрунту були відібрані на місці страшної пожежі на нафтобазі, спричиненою влучанням БПЛА у Немишлянському районі м. харків в лютому 2024року. Науковим керівником був завідувач кафедри, к.т.н., доц. Шестопалов О.В. Разом з вчителем Веденіної М.В. Тетяна провела глибоке дослідження впливу нафтопродуктів на рослини, що має важливе значення для екології та сільського господарства. Її робота отримала високу оцінку журі, а сама учениця у запеклій інтелектуальній боротьбі виборола І місце. Роль Олексія Валерійовича була у корегуванні напрямку досліджень, наданні лабораторної бази та допомозі у проведенні досліджень, допомога у підготовці до захисту – які тільки можливі питання та відповіді на них вони не обговорювали. Тепер Тетяна буде представляти свою роботу на Всеукраїнському рівні, а ми бажаємо їй й там перемоги!
Ще одним досягненням нашої кафедри стало 2 місце Кирила Мосейчук, учня 10 класу ліцею №18, у секції «Екологія» напрямку «Екологія та агарні науки» з роботою, яка була присвячена дослідженню пилеутримуючих властивостей зелених насаджень прибудинкових територій в умовах руйнування житлового фонду. Керівником від кафедри була к.т.н., доц. Тихомирова Т.С., яка разом з вчителем біології Кравцовою О.В. допомогли Кирилу як зібрати зразки для досліджень, так й провести власно дослідження й підготуватися до захисту. Актуальність теми досліджень продиктована війною, адже пилове забруднення атмосфери в перші години та дні після руйнування будинків значно підвищується поблизу місць руйнування. Кирило вперше провів дослідження пилеутримуючих властивостей найпоширеніших типів дерев прибудинкові територій в умовах екстремального пилового навантаження.