Контейнер для небезпечних відходів. Рік потому

Майже рік тому, восени 2023 року  біля паркану НТУ ХПІ за ініціативи нашої кафедри та власно адміністрації ХПІ було встановлено контейнер для безпечного збору небезпечних твердих відходів від населення. Для мешканців центральної частини незламного Харкова – це єдиний такий контейнер. Він систематично наповнюється та вивозиться для безпечної утилізації батарейок, ртутьвмісних ламп та термометрів.

Викладачі та співробітники кафедри теж не стоять осторонь цього процесу.

При наведенні ладу в аудиторіях та допоміжних приміщеннях за літо 2024 року доценти Тетяна Новожилова та  Антоніна Сакун попередили потрапляння на полігон близько 10 кг батарейок, які вони ретельно зібрали та перемістили до контейнеру

Колишніх студентів та тим більш колишніх екологів не буває, й от вже Валентин Ліфер, випускник ще далекого 2018 року та  наш цьогорічний аспірант привіз до контейнеру 35 кг відпрацьованих елементів живлення. Де він стільки взяв? Весь час з початку повномасштабного вторгення, він збирав їх у під’їзді та на роботі, постійно повторюючи «Війна – не привід забруднювати довкілля. Прийде час та я знайду, куди їх передати».

Але наше майбутнє -в руках сьогоднішніх дітей. Й від нас з вами залежить, як виховувати тих, хто завтра буде керувати всім. Приємно, що біля контейнеру  для збору небезпечних відходів часто можна побачити дітей, які сумлінно збирають вдома батарейки та прокладають свій шлях повз наш контейнер. Ця мила парочка дітлахів принесла, за їх оцінками, більше 1 кг батарейок, які збирали десь пів року та нарешті донесли до контейнеру. За їх оцінками, найбільшу кількість вони назбирали з приладів для вимірювання тиску у бабусь та зі старих ліхтариків, які всією родиною вимушені були використовувати під час блекаутів.

Цікаво, скількох їжачків врятував наш контейнер? Адже всі пам’ятають інформаційні плакати про те, що одна батарейка, яка потрапила у відкритий ґрунт, здатна вбити одного їжачка. Можливо, саме цього їжачка ми й врятували)