Наші у Львові

Харків’яни завжди любили брати участь у конференціях, які проходять у Львові. Це було можливістю побачити старовинне місто та відчути його атмосферу, пройтись старовинними вулицями та випити смачну каву на площі Ринок. Львів вміє  зачарувати харків’ян.

Під час повномасштабного вторгнення багато хто побував у Львові вимушено –  хтось мешкав там тривалий час, хтось був транзитом та не міг насолодитися містом.

Наука в Україні живе й потроху ми повертаємось до звичного формату участі у конференціях форумах. Тож чи не вперше за останні два з половиною роки  наші викладачі та студенти подорожували для  очної участь у конференції. Доценти Аліна Литвин та Антоніна Сакун, прихопивши з собою студентку  3го курсу спеціальності 101 Екологія Аллу Смислову, вирушили у м. Львів для участі у VІІІ-ому Міжнародному конгресі «Сталий розвиток: захист навколишнього середовища. Енергоощадність. Збалансоване природокористування».

Доповідь на тему  «Екологічні аспекти виробництва ниткоподібних кристалів: зменшення впливу на навколишнє середовище та застосування екологічно чистих технологій» представили доц. Аліна Литвин та студентка Алла Смислова. Доволі вузькоспеціалізована тематика отримання ниткоподібні кристалів має неабиякий негативний екологічний аспект, тож доповідь викликала жваву дискусію серед поважних учасників заходу. Відзначимо, що для студентки Алли Смислової це був перший досвід очного виступу перед поважною аудиторію, з яким вона впоралась на відмінно, хоч й хвилювалась.

Від колективу авторів дослідження на тему «Оцінка екологічних збитків завданих лісовому фонду України під час війни» на Міжнародному конгресі виступала Антоніна Сакун, яка висвітлила питання збитків нашим лісам, які виникли внаслідок використання зброї та пожеж в цих екосистемах. Під час доповіді Антоніна Олегівна підкреслила вклад кожного з авторів дослідження – здобувача Чікірякіна Кирила та студента 2 курсу спеціальності 183 технології захисту навколишнього середовища Ростислава Пітака. За влучним коментарем одного з учасників форуму, чим ближче дослідники знаходяться до постраждалих об’єктів, тим точніше у них дані та об’єктивніша оцінка ситуації. Саме тому ця доповідь теж викликала дискусію та не залишилась непоміченою на конгресі.

Project

У підсумку можна сказати -треба частіше вибиратися на очні конференції, особливо студентам, бо без цього не можливо сформувати такі soft skills як ораторська майстерність, критичне мислення та стресостійкість. Працюємо над цим).

Ну й як же без екскурсій Львовом…Але це вже геть інша історія.

Про участь у інших наукових конференціях наших співробітників, аспірантів та студентів можна прочитати за посиланням

https://web.kpi.kharkov.ua/htpe/predstavlennya-naukovyh-rezultativ/ , https://web.kpi.kharkov.ua/htpe/uchast-u-mizhnarodnyh-ta-vseukrayinskyh-konferentsiyah/ , https://web.kpi.kharkov.ua/htpe/pidvyshhennya-pedagogichnoyi-majsternosti-vykladachiv-kafedry/