Індивідуальна траєкторія розвитку

ЧИ ВІДЖИЛА СВОЄ БІЗНЕС-ТРАНСФОРМАЦІЯ?


У сучасному світі бізнес-трансформація перетворилася з одноразового спецпроєкту на нескінченну серію трансформацій, більшість з яких зазнають невдачі. Майбутнє сповнене змін, викликів і несподіванок, тому лідерам потрібен новий підхід, — вважають Алекс Лю (Alex Liu) і Еббі Кланекі (Abby Klanecky) з глобальної менеджмент-консалтингової фірми Kearney. Далекоглядні організації зосереджуються на регенерації — розробці довгострокової візії та низки уніфікованих дій для більш гармонійного поєднання бізнес-операцій і результативності та створення довготривалої цінності.

Якщо трансформації стали нескінченними — а переважна більшість із них все одно зазнає невдачі — чи не застаріло саме поняття трансформації? Можливо, відповідь можна знайти в природі. Дарвін писав про адаптованість видів, яка за своєю природою є еволюційною, а не скачкоподібною, і перебуває в гармонії з ширшою екосистемою. Це не стійкість. Це регенерація. Якщо застосувати цю концепцію до світу бізнесу, то регенеративна трансформація — це трансформація, яка більш гармонійно пов’язує операції та результати діяльності сучасного бізнесу з ширшими екосистемами людей, місць та організацій, в яких він працює.

Regenerate — це наша відповідь на питання «що буде далі» у світі після відновлення стійкості. Це своєчасний підхід до того, як бізнес може і повинен бути готовим до майбутнього. Він виводить на перший план нове відчуття сміливості, націленість на результат і системний погляд на місце бізнесу в суспільстві — не відокремлене, а нерозривно пов’язане з ним.

Детальніше: https://www.management.com.ua/cm/cm231.html

ЦІННІСНІ ІННОВАЦІЇ ДЛЯ СТВОРЕННЯ НОВОГО ЗРОСТАННЯ 

Чи ґрунтується ваша інноваційна стратегія на цінності? Чи орієнтуєте ви свою інноваційну діяльність на розкриття нового попиту покупців, чи ви просто ганяєтесь за авангардними технологіями? Маючи обмежені ресурси, компанії повинні залишатися виваженими та ефективними, коли йдеться про інвестиції в інновації. А якщо йдеться про технології, то вони мають уможливлювати та полегшувати надання ключових елементів споживчої цінності, — вважають В. Чан Кім (Chan Kim) і Рене Моборн (Renée Mauborgne), співдиректори INSEAD Blue Ocean Strategy Institute (IBOSI), автори знаменитої концепції «блакитного океану», та Мі Цзі (Mi Ji), старша наукова співробітниця IBOSI.

Це складний час для багатьох організацій. З одного боку, перебої в ланцюжку поставок, дефіцит робочої сили, зростання цін на сировину та енергоносії призводять до збільшення витрат на ведення бізнесу. З іншого — попит знижується через зменшення купівельної спроможності споживачів і невизначеність глобальних економічних перспектив. Разом ці умови зменшують прибутки компаній і кидають тінь на перспективи їхнього зростання. У цей непростий час керівництво в усьому світі як ніколи гостро відчуває потребу вдосконалити інноваційну стратегію своїх організацій, щоб створити нові ринки для зростання.

Детальніше: https://www.management.com.ua/strategy/str347.html

 

ЯК СТВОРИТИ СВІЙ «БЛАКИТНИЙ ОКЕАН» ЗА ДОПОМОГОЮ АНАЛІЗУ НЕ-КЛІЄНТІВ

Прийняття перспективи «блакитного океану» може дозволити вам вийти за межі існуючих клієнтів вашої галузі, — вважають В. Чан Кім (W. Chan Kim) і Рене Моборн (Renée Mauborgne), співдиректори INSEAD Blue Ocean Strategy Institute (IBOSI), автори знаменитої однойменної концепції.

Мантра стратега «блакитного океану» — «спочатку не-клієнти». Звертаючись до не-клієнтів і спираючись на потужні спільні риси в тому, що вони цінують, компанії можуть вийти за межі існуючого попиту, відкриваючи для себе нову масу покупців. Однак лише деякі організації мають чітке уявлення про те, хто є їхніми не-клієнтами, і чому вони залишаються саме такими — не-клієнтами. Коли ми запитували менеджерів про не-клієнтів, деякі з них вважали, що це просто клієнти їхніх прямих конкурентів. Інші припускали, що у них немає не-клієнтів, оскільки вони постачають усіх нижчестоящих безпосередніх гравців у своїй сфері бізнесу. Хоча ці менеджери дійсно говорили про не-клієнтів, їхнє мислення продовжувало обмежуватися вузькими рамками існуючої галузі. За нашим визначенням, не-клієнти — це покупці, які не купують у вашій галузі, і вони, як правило, представляють набагато більшу популяцію, ніж існуючі клієнти вашої галузі.

Детальніше: https://www.management.com.ua/strategy/str351.html

 

КЛЮЧОВІ РИСИ, ЯКІ ЛЕЖАТЬ В ОСНОВІ СТРАТЕГІЧНОГО МИСЛЕННЯ

Взаємозв’язок між корпоративним управлінням та стратегією в організаціях вже давно є слабким. Керівники часто розглядають корпоративне управління лише як регуляторну вимогу, делегуючи його фінансовому директору, аудиторам та юристам, а з радою директорів проводять лише заплановані зустрічі за певним сценарієм. Однак розробка стратегії та корпоративне управління мають бути тісно пов’язані між собою. Зростаюча складність бізнес-середовища вимагає стратегічного підходу до питання. Ключ до успішного нагляду за майбутнім компанії та формування її стратегічного напрямку лежить у розвитку стратегічного мислення серед директорів та команд вищого керівництва. Незалежно від навичок, знань і досвіду, якими володіють директори та топ-менеджери, важливо, щоб вони були досвідченими стратегами. Розвиваючи стратегічне мислення, вони можуть служити ефективними хранителями майбутнього компанії, формулюючи мету, визначаючи стратегічний напрямок і стимулюючи амбітні стратегічні наміри.

Пекка Ала-Пієтіля (Pekka Ala-Pietila), один із ключових стратегів, що стояв за успіхом Nokia у виробництві мобільних телефонів у 1990-х роках, вважав, що «ніхто не може бути членом ради директорів, не маючи справжнього розуміння стратегії». Таке розуміння виходить за рамки експертизи в стратегічних функціях або ролях бізнес-лідера. Стратегічне мислення — це поєднання переважно вроджених рис, які дозволяють людям бачити світ інакше, ніж більшість, ставити під сумнів речі, які інші не визнають або сприймають як належне, і встановлювати зв’язки між, здавалося б, розрізненими подіями та інформацією таким чином, щоб у фокус уваги потрапляли нові можливості або загрози.

Хоча дослідження рис стратегічного мислення є досить обмеженими, десятиліття спостережень і вивчення стратегів — від виняткових до посередніх — дозволили нам виділити наступні ключові риси, які лежать в основі: когнітивна гнучкість, нелінійне мислення; робота з невизначеністю та ін.)

Детальніше:: https://www.management.com.ua/strategy/str352.html

Хроніки економіки (Подкаст «Української правди»)

Нижче подається вибірка публікацій з проекту експертів Економічної правди щодо особливостей розвитку економіки України у межах національних та геополітичних викликів сьогодення

https://www.pravda.com.ua/podcasts/63bff58767d28/

Тематичний ресурс буде корисним для здобувачів вищої освіти за освітньо-професійними програмами кафедри соціології і публічного управління («Цифрове врядування» – перший (бакалаврський) рівень вищої освіти за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування»; «Адміністративний менеджмент» – другий (магістерський) рівень вищої освіти за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування»; «Соціологія управління» – перший (бакалаврський) рівень вищої освіти за спеціальністю 054 «Соціологія»; «Соціологічне забезпечення економічної діяльності» – другий (магістерський) рівень вищої освіти за спеціальністю 054 «Соціологія»)

Людина проти ChatGPT: як штучний інтелект забирає у нас роботу і кому вже варто хвилюватися? (передбачено аудіорежим подання інформації) https://www.pravda.com.ua/podcasts/63bff58767d28/2023/03/9/7392730/

Розділені війною: як міграція впливає на економіку? (передбачено аудіорежим подання інформації)

https://www.pravda.com.ua/podcasts/63bff58767d28/2023/02/16/7389685/

Криза в ІТ-сфері? Чому технологічні компанії скорочують співробітників і як це вплине на Україну? (передбачено аудіорежим подання інформації)

https://www.pravda.com.ua/podcasts/63bff58767d28/2023/02/13/7389171/

Якою може бути наша економіка у 2023 році і чого чекати від партнерів України? (передбачено аудіорежим подання інформації)

https://www.pravda.com.ua/podcasts/63bff58767d28/2023/01/19/7385643/

Україна і Давос. Що світові лідери обговорювали на Світовому економічному форумі? (передбачено аудіорежим подання інформації)

https://www.pravda.com.ua/podcasts/63bff58767d28/2023/01/26/7386682/

 

War-life balance (Подкаст «Української правди»)

Нижче подається вибірка публікацій з проекту експертів «Української правди» та запрошених психологів щодо проблематики стосунків з сім’єю та близькими, пошуку сил на роботу, збереження власної енергії та допомоги близьким https://www.pravda.com.ua/podcasts/63bd7dd461e41/

Тематичний ресурс буде корисним для здобувачів вищої освіти за освітньо-професійними програмами кафедри соціології і публічного управління («Цифрове врядування» – перший (бакалаврський) рівень вищої освіти за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування»; «Адміністративний менеджмент» – другий (магістерський) рівень вищої освіти за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування»; «Соціологія управління» – перший (бакалаврський) рівень вищої освіти за спеціальністю 054 «Соціологія»; «Соціологічне забезпечення економічної діяльності» – другий (магістерський) рівень вищої освіти за спеціальністю 054 «Соціологія»)

Життя після війни. Як ми його уявляємо та чи потрібно на нього чекати (передбачено аудіорежим подання інформації)

https://www.pravda.com.ua/podcasts/63bd7dd461e41/2023/03/14/7393397/

Відчуття дому та переживання втрати. Як визнати її та прийняти власне безсилля (передбачено аудіорежим подання інформації)

https://www.pravda.com.ua/podcasts/63bd7dd461e41/2023/02/21/7390264/

Як ми працюємо, вигораємо і втомлюємось, витрачаємо гроші, та до чого тут відключення світла (передбачено аудіорежим подання інформації)

https://www.pravda.com.ua/podcasts/63bd7dd461e41/2023/01/31/7387310/

Таро, алкоголь, відеоігри. Що допомагає українцям переживати війну? (передбачено аудіорежим подання інформації)

https://www.pravda.com.ua/podcasts/63bd7dd461e41/2023/03/7/7392383/

Разом ми можемо витримати трішки більше. Навіщо потрібні сім’я та друзі (передбачено аудіорежим подання інформації)

https://www.pravda.com.ua/podcasts/63bd7dd461e41/2023/02/14/7389297/

Рік повномасштабної війни. Що тривожить людей зараз? (передбачено аудіорежим подання інформації)

https://www.pravda.com.ua/podcasts/63bd7dd461e41/2023/02/28/7391392/

Як пережити смерть, коли вона оточує тебе щодня (передбачено аудіорежим подання інформації)

https://www.pravda.com.ua/podcasts/63bd7dd461e41/2023/02/7/7388346/

Як наша психіка звикає жити в небезпеці? (передбачено аудіорежим подання інформації)

https://www.pravda.com.ua/podcasts/63bd7dd461e41/2023/01/17/7385277/

30 БЕЗКОШТОВНИХ КУРСІВ НА 2023 РІК ВІД PROMETHEUS

 Платформа Prometheus попонує оволодіти корисними навичками та набути нових компетентностей за результатами засвоєння програм безкоштовних курсів. Курси представлені за такими основними напрямами

 1) IT: «Основи програмування CS50‎»; «CS50: Вебпрограмування з Python та JavaScript‎»; «Основи Web UI розробки»; «Основи тестування програмного забезпечення‎»;  

2) АНГЛІЙСЬКА МОВА: «Англійська для початківців. Elementary level (A1-A2)»; «Англійська для кар’єрного зростання‎»; «Англійська для медіаграмотності‎»; «Англійська для бізнесу та підприємництва‎»; «Англійська для журналістів‎»; «Англійська для STEM (наука, техніка, інженерія та математика)»;  «Бізнес-англійська‎» 

3) КУРСИ ВОЄННОГО ЧАСУ: «Перша домедична допомога в умовах війни‎»; «Базова психологічна допомога в умовах війни‎»; «Як знайти роботу під час війни»; «Медіаграмотність: як не піддаватися маніпуляціям?»; «Цивільна оборона та захист у надзвичайних ситуаціях‎»; «‎Життєстійкість молоді в умовах криз»; «Волонтерство під час війни‎»;

4) ЕКОНОМІКА І ФІНАНСИ: «Основи фінансів та інвестицій‎»; «Особистий та сімейний бюджет‎»;

5) НОВІ ПРОФЕСІЇ: «Основи проєктного менеджменту‎»; «Основи управління командами та проєктами в IT. Підготовчий‎»; «Кар’єра HR: ролі, компетенції та виклики‎»;  

6) ПІДПРИЄМНИЦТВО: «Успішний стартап: від ідеї до масштабування‎»; «Як будувати бізнес онлайн‎»;

7) ІНШІ АКТУАЛЬНІ КУРСИ: «Українська за 27 уроків»; «Основи інформаційної безпеки‎»; «Думай інакше: Зламай перешкоди на шляху до навчання та відкрий свій прихований потенціал»; «Навчаймось вчитись: Потужні розумові інструменти для опанування складних предметів»; «Наука повсякденного мислення»

Більше інформації за кожним з вище поданих курсів можна знайти за посиланням https://prometheus.org.ua/blog/topcoursesprometheus/?utm_source=sendy&utm_medium=email&utm_campaign=email-topcourses-education)

 

ЧАС ОБИРАТИ ЗАХОДИ З НЕФОРМАЛЬНОЇ ОСВІТИ НА КАФЕДРІ СОЦІОЛГІЇ І ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ НТУ «ХПІ»

Важливим напрямком реалізації освітніх інновацій кафедри соціології і публічного управління НТУ “ХПІ” є впровадження елементів неформальної освіти (поп-formal edисаtіоп). Неформальна освіта є невід’ємним складником навчального процесу кафедри, її розвиток регламентується положенням “Про порядок визнання результатів неформальної та інформальної освіти у НТУ “ХПІ” (Введено в дію наказом ректора «30» квітня 2021 р.  № 206 ОД)”.

Сьогодні кожний студент має можливість обрати ресурси неформальної освіти які надають максимум потрібних знань та навичок для професійного розвитку. Обрати ресурс дозволяється  для дисциплін, які починають викладатися з другого курсу для бакалаврів та аспірантів, та з першого курсу для магістрів (в обсязі не більше 10% від загального обсягу по конкретній ОПП). Усі деталі щодо обрання ресурсів неформальної освіти  необхідно узгоджувати з гарантами ОПП кафедри.

Перелік корисних посилань на онлайн ресурси неформальної освіти:

 1. prometheus.org.ua

Prometheus – українська безоплатна платформа онлайн-освіти, яка створена у 2014 році. Серед її партнерів найкращі заклади вищої освіти країни. Prometheus надає безкоштовну можливість університетам, провідним викладачам і компаніям-лідерам публікувати та розповсюджувати курси. Курси на Prometheus доступні в мережі у будь-який час, платформа також пропонує мобільний додаток для Android та iOS.

 1. www.ed-era.com

EdEra (Education Era) – освітній проєкт, що має на меті зробити навчання в Україні якісним і доступним. Усі курси тут безоплатні, проте після закінчення кожен охочий може віддячити проєкту. До кожної лекції (коротких відео, запитань і завдань для кращого засвоєння матеріалу) додається супроводжуючий матеріал – конспект з ілюстраціями та поясненнями. Кожного тижня студенти виконують домашнє завдання, а в кінці курсу складають іспит. Навчатися можна в будь-який зручний час, а успішність підтверджується сертифікатом.

 1. www.coursera.org

На цій онлайн-платформі розміщено більше 2 тис. курсів із понад 180 спеціалізацій на 4 освітніх рівнях, зареєстровано близько 25 млн. слухачів – тут можна навчатися та отримувати кредити 149 провідних університетів світу, які є партнерами Coursera.

 1. www.edx.org

Заснований Гарвардським університетом і Масачусетським технологічним університетом у 2012 році, EdX є центром онлайн-навчання та надає послуги МВОК на відкритій безкоштовній платформі OpenEdX, пропонуючи слухачам високоякісні курси за 24 напрямами.

 1. www.canvas.net

Проєкт Canvas Network відрізняється великою різноманітністю курсів, які проводять різні за рівнем підготовки та напрямом діяльності люди: доктори наук, менеджери, письменники.

 1. www.udemy.com

Udemy – платформа, що пропонує освітні проекти, розподілені на 16 категорій, які викладаються практиками. Навчальні матеріали представлені у вигляді відео, аудіо, презентацій і тексту.

 1. www.futurelearn.com

Future Learn – освітня платформа Відкритого університету, що має 40-річний досвід дистанційного навчання та онлайн-освіти.

 1. online.stanford.edu

Stanford Open Edx – платформа, що пропонує різноманітний доступ до професійного освітнього контенту від численних шкіл і університетських кафедр, а також можливість безкоштовно брати участь у онлайн-курсах, які організовують викладачі Стенфордського факультету.

 1. www.apple.com/education/itunes-u

Ця платформа містить великий перелік запропонованих дисциплін, як і список навчальних закладів, що надають лекції, допоміжні файли, в яких пояснюються деякі аспекти лекцій або ж наводяться приклади застосування пройденого уроку.

 1. vumonline.ua

ВУМ (Відкритий Університет Майдану) – дистанційна платформа громадянської освіти. Онлайн-проєкт пропонує понад 70 тем для безоплатного навчання. Курси сформовані з відеолекцій, практичних завдань і контрольних запитань. Наявність форуму надає можливість спілкуватися з іншими студентами та викладачами. Лекції читають провідні викладачі бізнес-шкіл, громадянського сектору, практики бізнесу та соціальної сфери. Курси пов’язані з такими напрямами: персональний розвиток, реалізація потенціалу, підприємництво, формування відкритого суспільства в Україні. За умови успішного проходження обраного курсу, ви можете завантажити сертифікат.

ЧОМУ ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗМІНИ ЗАЗНАЮТЬ НЕВДАЧІ

Організаційні зміни часто змушують співробітників відчувати себе як риба у воді. Точніше: не тією рибою у не тій водоймі. Незалежно від того, скільки агентів змін працює в організації, зусилля, спрямовані на те, щоб привести решту на шлях змін, не принесуть успіху, якщо не буде змінено нічого, крім риторики. Хоча деякі види тріски забрідають у прибережні води, є причина, чому вони не йдуть за лососем вгору по течії, і це може допомогти нам зрозуміти, чому рівень невдач організаційних змін є таким високим. Гомеостаз Опір змінам є інстинктивним на рівні індивідуального організму. Без здорового гомеостазу, процесу саморегуляції, за допомогою якого організм прагне підтримувати стабільність, пристосовуючись до умов, які є найкращими для його виживання, життя неможливе. У вищих функціях життєдіяльності існує подібний ухил до базової лінії, що підтримується психологічними захисними інстинктами, налаштованими проти будь-яких змін. Гомеостатична базова лінія забезпечує баланс між внутрішніми і зовнішніми умовами для оптимального виживання і є необхідною для процвітання будь-якого організму. Якщо гомеостаз не підтримується, організм приречений.

Детальніше: https://www.management.com.ua/cm/cm224.html

ЧОТИРИ СТРАТЕГІЇ «ПЕРЕМОГИ» У КРИЗУ: НІКОЛИ НЕ ПРИПИНЯЙТЕ ГРАТИ В НАПАДІ

Чи викликають у вас відчуття тривоги щодо сьогоднішнього бізнес-ландшафту ваші нещодавні розмови з іншими керівниками в поєднанні з останніми звітами про економічний вплив? Ви, безумовно, не самотні у своєму відчутті тривоги, що приходить із цілком реальною глобальною волатильністю, яку ми переживаємо. Однак у керівників компаній є можливість переосмислити те, як вони позиціонують свій бізнес, використовуючи нестабільність із користю для створення довготривалої конкурентної переваги. Потрібна сміливість, щоб «грати в нападі» і генерувати зростання, коли інші б’ють на сполох. Проте, навіть під час спаду існує унікальна динаміка, яка дозволяє лідерам перепозиціонувати свій бізнес, щоб випередити інших. Крейг Вайлі (Craig Wiley), коуч для найбільш пристрасних та трансформаційних бізнес-лідерів і CEO компанії Transcend, пропонує чотири наступальні стратегії, які ви можете використовувати для максимального прискорення, в той час як інші скорочують витрати, забезпечуючи при цьому фіскальну відповідальність.


Детальніше: https://www.management.com.ua/strategy/str343.html

ПОЗИТИВНЕ ЛІДЕРСТВО. ЯК ЕНЕРГІЯ І ЩАСТЯ НАДИХАЮТЬ ЕФЕКТИВНУ КОМАНДУ

Про книгу Позитивне лідерство. Як енергія і щастя надихають ефективну команду

Академічні дослідження свідчать, що позитивне мислення підвищує рівень продуктивності на 31 %. А позитивне мислення лідера компанії впливає на працездатність працівників, отже, покращує якість роботи. Через це відбувається зростання прибутків для власника і заробітної платні — для працівника. Звучить фантастично? Але це працює.

Користуючись порадами Яна Мулфейта, спеціаліста з глобальних стратегій, коуча та ментора з багаторічним досвідом, ви зможете впливати на людей різного віку, світоглядів та професій, ефективно керувати та створити команду мрії із щасливих, наснажених працівників.

Станьте лідером, за яким хочеться йти уперед!

Детальніше: https://kniga.biz.ua/ua/book-pozitivne-liderstvo-iak-energiia-i-shchastia-nadikhaiut-efektivnu-komandu-0036847.html?

S.H.A.P.S. ЯК ІМПЕРАТИВ НОВОЇ СТРАТЕГІЇ ПОГЛЯД НА «КОНКУРЕНТНУ ПЕРЕВАГУ» МАЙКЛА ПОРТЕРА, ЯКБИ ВОНА БУЛА НАПИСАНА ДЛЯ 2023 РОКУ І ДАЛІ

Майкл Гейл (Michael Gale), автор бестселера Wall Street Journal та Amazon «The Digital Helix» («Цифрова спіраль»), партнер-засновник Inc.digital, який входить у топ-10 світових лідерів у сфері штучного інтелекту (Thinkers 360), вважає, що настав час змінити славнозвісний п’ятикутник Портера і пропонує поглянути на п’ять нових рушійних сил конкурентоспроможного управління.

Детальніше:  https://www.management.com.ua/strategy/str344.html

ПРОКАЧАЙ СЕБЕ РАЗОМ З «UKRAINE GLOBAL FACULTY»

Здобувачі вищої освіти, незалежно від рівня її здобуття (студенти та аспіранти), так само як й наукові та науково-педагогічні працівники, мають можливім долучитися до міжнародної освітньої ініціативи Ukraine Global Faculty (UGF). Учасники програми матимуть можливість безкоштовно відвідувати онлайн-лекції професорів провідних університетів світу, а також майстер-класи відомих топ-менеджерів та підприємців.

Особливості UGF: 100% онлайн-формат; доступ до архіву лекцій 24/7; контент англійською з синхронним перекладом на українську; широкий набір тем: від ІТ та інженерії до економіки та підприємництва; спікери світового масштабу, які підтримують Україну та українців; можливість поставити питання лектору та познайомитися з колегами; сертифікати про участь; безкоштовний доступ для всіх учасників.

UGF охоплює основні галузі знань, зокрема: мистецтво та гуманітарні / соціальні науки; бізнес та право; природничі науки та математика; інформаційні та комунікаційні технології (ІКТ); інженерія та комп’ютерні науки.

Як студентам/аспірантам/викладачам узяти участь в UGF?

 1. Зареєструйтесь на ugf.academy, натиснувши For Participants: SIGN IN
 2. Оберіть у власному кабінеті лекції, які вас цікавлять. Ви можете підписатись навіть на лекції, для яких ще не призначені дати проведення. Коли контриб’ютори оберуть дати лекцій, UGF повідомить вас.
 3. Зайдіть у свій кабінет та беріть участь у лекціях онлайн. Жодних спеціальних програм для цього не потрібно. Обирайте зручну мову (англійську чи українську). Ставте питання лекторам у чаті, вони дадуть відповідь на найцікавіші.
 4. Шукайте корисні лекції не тільки серед запланованих, а й в архіві проведених (відеозаписи англійською та українською).

Більше інформації щодо можливості участі у проекті UGF можна знайти на сайті Міністерства освіти і науки України за  посиланням https://mon.gov.ua/ua/news/trivaye-mizhnarodna-osvitnya-iniciativa-ukraine-global-faculty-dlya-ukrayinskih-studentiv-aspirantiv-ta-vikladachiv

КУРС ЛЕКЦІЙ ВІД ПРОФЕСОРА ЄЛЬСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ПРО ІСТОРІЮ УКРАЇНИ

Курс лекцій від американського історика і професора Єльського університету Тімоті Снайдера (Timothy Snyder) про історію України. Лекції доступні у вільному доступі за посиланням https://www.youtube.com/playlist?list=PLh9mgdi4rNewfxO7LhBoz_1Mx1MaO6sw_ без будь-яких реєстрацій та організаційних внесків. 

Контент подано англійською мовою.

Comments are closed.