Індивідуальна траєкторія розвитку

30 БЕЗКОШТОВНИХ КУРСІВ НА 2023 РІК ВІД PROMETHEUS

 Платформа Prometheus попонує оволодіти корисними навичками та набути нових компетентностей за результатами засвоєння програм безкоштовних курсів. Курси представлені за такими основними напрямами

 1) IT: «Основи програмування CS50‎»; «CS50: Вебпрограмування з Python та JavaScript‎»; «Основи Web UI розробки»; «Основи тестування програмного забезпечення‎»;  

2) АНГЛІЙСЬКА МОВА: «Англійська для початківців. Elementary level (A1-A2)»; «Англійська для кар’єрного зростання‎»; «Англійська для медіаграмотності‎»; «Англійська для бізнесу та підприємництва‎»; «Англійська для журналістів‎»; «Англійська для STEM (наука, техніка, інженерія та математика)»;  «Бізнес-англійська‎» 

3) КУРСИ ВОЄННОГО ЧАСУ: «Перша домедична допомога в умовах війни‎»; «Базова психологічна допомога в умовах війни‎»; «Як знайти роботу під час війни»; «Медіаграмотність: як не піддаватися маніпуляціям?»; «Цивільна оборона та захист у надзвичайних ситуаціях‎»; «‎Життєстійкість молоді в умовах криз»; «Волонтерство під час війни‎»;

4) ЕКОНОМІКА І ФІНАНСИ: «Основи фінансів та інвестицій‎»; «Особистий та сімейний бюджет‎»;

5) НОВІ ПРОФЕСІЇ: «Основи проєктного менеджменту‎»; «Основи управління командами та проєктами в IT. Підготовчий‎»; «Кар’єра HR: ролі, компетенції та виклики‎»;  

6) ПІДПРИЄМНИЦТВО: «Успішний стартап: від ідеї до масштабування‎»; «Як будувати бізнес онлайн‎»;

7) ІНШІ АКТУАЛЬНІ КУРСИ: «Українська за 27 уроків»; «Основи інформаційної безпеки‎»; «Думай інакше: Зламай перешкоди на шляху до навчання та відкрий свій прихований потенціал»; «Навчаймось вчитись: Потужні розумові інструменти для опанування складних предметів»; «Наука повсякденного мислення»

Більше інформації за кожним з вище поданих курсів можна знайти за посиланням https://prometheus.org.ua/blog/topcoursesprometheus/?utm_source=sendy&utm_medium=email&utm_campaign=email-topcourses-education)

 

ЧАС ОБИРАТИ ЗАХОДИ З НЕФОРМАЛЬНОЇ ОСВІТИ НА КАФЕДРІ СОЦІОЛГІЇ І ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ НТУ «ХПІ»

Важливим напрямком реалізації освітніх інновацій кафедри соціології і публічного управління НТУ “ХПІ” є впровадження елементів неформальної освіти (поп-formal edисаtіоп). Неформальна освіта є невід’ємним складником навчального процесу кафедри, її розвиток регламентується положенням “Про порядок визнання результатів неформальної та інформальної освіти у НТУ “ХПІ” (Введено в дію наказом ректора «30» квітня 2021 р.  № 206 ОД)”.

Сьогодні кожний студент має можливість обрати ресурси неформальної освіти які надають максимум потрібних знань та навичок для професійного розвитку. Обрати ресурс дозволяється  для дисциплін, які починають викладатися з другого курсу для бакалаврів та аспірантів, та з першого курсу для магістрів (в обсязі не більше 10% від загального обсягу по конкретній ОПП). Усі деталі щодо обрання ресурсів неформальної освіти  необхідно узгоджувати з гарантами ОПП кафедри.

Перелік корисних посилань на онлайн ресурси неформальної освіти:

 1. prometheus.org.ua

Prometheus – українська безоплатна платформа онлайн-освіти, яка створена у 2014 році. Серед її партнерів найкращі заклади вищої освіти країни. Prometheus надає безкоштовну можливість університетам, провідним викладачам і компаніям-лідерам публікувати та розповсюджувати курси. Курси на Prometheus доступні в мережі у будь-який час, платформа також пропонує мобільний додаток для Android та iOS.

 1. www.ed-era.com

EdEra (Education Era) – освітній проєкт, що має на меті зробити навчання в Україні якісним і доступним. Усі курси тут безоплатні, проте після закінчення кожен охочий може віддячити проєкту. До кожної лекції (коротких відео, запитань і завдань для кращого засвоєння матеріалу) додається супроводжуючий матеріал – конспект з ілюстраціями та поясненнями. Кожного тижня студенти виконують домашнє завдання, а в кінці курсу складають іспит. Навчатися можна в будь-який зручний час, а успішність підтверджується сертифікатом.

 1. www.coursera.org

На цій онлайн-платформі розміщено більше 2 тис. курсів із понад 180 спеціалізацій на 4 освітніх рівнях, зареєстровано близько 25 млн. слухачів – тут можна навчатися та отримувати кредити 149 провідних університетів світу, які є партнерами Coursera.

 1. www.edx.org

Заснований Гарвардським університетом і Масачусетським технологічним університетом у 2012 році, EdX є центром онлайн-навчання та надає послуги МВОК на відкритій безкоштовній платформі OpenEdX, пропонуючи слухачам високоякісні курси за 24 напрямами.

 1. www.canvas.net

Проєкт Canvas Network відрізняється великою різноманітністю курсів, які проводять різні за рівнем підготовки та напрямом діяльності люди: доктори наук, менеджери, письменники.

 1. www.udemy.com

Udemy – платформа, що пропонує освітні проекти, розподілені на 16 категорій, які викладаються практиками. Навчальні матеріали представлені у вигляді відео, аудіо, презентацій і тексту.

 1. www.futurelearn.com

Future Learn – освітня платформа Відкритого університету, що має 40-річний досвід дистанційного навчання та онлайн-освіти.

 1. online.stanford.edu

Stanford Open Edx – платформа, що пропонує різноманітний доступ до професійного освітнього контенту від численних шкіл і університетських кафедр, а також можливість безкоштовно брати участь у онлайн-курсах, які організовують викладачі Стенфордського факультету.

 1. www.apple.com/education/itunes-u

Ця платформа містить великий перелік запропонованих дисциплін, як і список навчальних закладів, що надають лекції, допоміжні файли, в яких пояснюються деякі аспекти лекцій або ж наводяться приклади застосування пройденого уроку.

 1. vumonline.ua

ВУМ (Відкритий Університет Майдану) – дистанційна платформа громадянської освіти. Онлайн-проєкт пропонує понад 70 тем для безоплатного навчання. Курси сформовані з відеолекцій, практичних завдань і контрольних запитань. Наявність форуму надає можливість спілкуватися з іншими студентами та викладачами. Лекції читають провідні викладачі бізнес-шкіл, громадянського сектору, практики бізнесу та соціальної сфери. Курси пов’язані з такими напрямами: персональний розвиток, реалізація потенціалу, підприємництво, формування відкритого суспільства в Україні. За умови успішного проходження обраного курсу, ви можете завантажити сертифікат.

ЧОМУ ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗМІНИ ЗАЗНАЮТЬ НЕВДАЧІ

Організаційні зміни часто змушують співробітників відчувати себе як риба у воді. Точніше: не тією рибою у не тій водоймі. Незалежно від того, скільки агентів змін працює в організації, зусилля, спрямовані на те, щоб привести решту на шлях змін, не принесуть успіху, якщо не буде змінено нічого, крім риторики. Хоча деякі види тріски забрідають у прибережні води, є причина, чому вони не йдуть за лососем вгору по течії, і це може допомогти нам зрозуміти, чому рівень невдач організаційних змін є таким високим. Гомеостаз Опір змінам є інстинктивним на рівні індивідуального організму. Без здорового гомеостазу, процесу саморегуляції, за допомогою якого організм прагне підтримувати стабільність, пристосовуючись до умов, які є найкращими для його виживання, життя неможливе. У вищих функціях життєдіяльності існує подібний ухил до базової лінії, що підтримується психологічними захисними інстинктами, налаштованими проти будь-яких змін. Гомеостатична базова лінія забезпечує баланс між внутрішніми і зовнішніми умовами для оптимального виживання і є необхідною для процвітання будь-якого організму. Якщо гомеостаз не підтримується, організм приречений.

Детальніше: https://www.management.com.ua/cm/cm224.html

ЧОТИРИ СТРАТЕГІЇ «ПЕРЕМОГИ» У КРИЗУ: НІКОЛИ НЕ ПРИПИНЯЙТЕ ГРАТИ В НАПАДІ

Чи викликають у вас відчуття тривоги щодо сьогоднішнього бізнес-ландшафту ваші нещодавні розмови з іншими керівниками в поєднанні з останніми звітами про економічний вплив? Ви, безумовно, не самотні у своєму відчутті тривоги, що приходить із цілком реальною глобальною волатильністю, яку ми переживаємо. Однак у керівників компаній є можливість переосмислити те, як вони позиціонують свій бізнес, використовуючи нестабільність із користю для створення довготривалої конкурентної переваги. Потрібна сміливість, щоб «грати в нападі» і генерувати зростання, коли інші б’ють на сполох. Проте, навіть під час спаду існує унікальна динаміка, яка дозволяє лідерам перепозиціонувати свій бізнес, щоб випередити інших. Крейг Вайлі (Craig Wiley), коуч для найбільш пристрасних та трансформаційних бізнес-лідерів і CEO компанії Transcend, пропонує чотири наступальні стратегії, які ви можете використовувати для максимального прискорення, в той час як інші скорочують витрати, забезпечуючи при цьому фіскальну відповідальність.


Детальніше: https://www.management.com.ua/strategy/str343.html

ПОЗИТИВНЕ ЛІДЕРСТВО. ЯК ЕНЕРГІЯ І ЩАСТЯ НАДИХАЮТЬ ЕФЕКТИВНУ КОМАНДУ

Про книгу Позитивне лідерство. Як енергія і щастя надихають ефективну команду

Академічні дослідження свідчать, що позитивне мислення підвищує рівень продуктивності на 31 %. А позитивне мислення лідера компанії впливає на працездатність працівників, отже, покращує якість роботи. Через це відбувається зростання прибутків для власника і заробітної платні — для працівника. Звучить фантастично? Але це працює.

Користуючись порадами Яна Мулфейта, спеціаліста з глобальних стратегій, коуча та ментора з багаторічним досвідом, ви зможете впливати на людей різного віку, світоглядів та професій, ефективно керувати та створити команду мрії із щасливих, наснажених працівників.

Станьте лідером, за яким хочеться йти уперед!

Детальніше: https://kniga.biz.ua/ua/book-pozitivne-liderstvo-iak-energiia-i-shchastia-nadikhaiut-efektivnu-komandu-0036847.html?

S.H.A.P.S. ЯК ІМПЕРАТИВ НОВОЇ СТРАТЕГІЇ ПОГЛЯД НА «КОНКУРЕНТНУ ПЕРЕВАГУ» МАЙКЛА ПОРТЕРА, ЯКБИ ВОНА БУЛА НАПИСАНА ДЛЯ 2023 РОКУ І ДАЛІ

Майкл Гейл (Michael Gale), автор бестселера Wall Street Journal та Amazon «The Digital Helix» («Цифрова спіраль»), партнер-засновник Inc.digital, який входить у топ-10 світових лідерів у сфері штучного інтелекту (Thinkers 360), вважає, що настав час змінити славнозвісний п’ятикутник Портера і пропонує поглянути на п’ять нових рушійних сил конкурентоспроможного управління.

Детальніше:  https://www.management.com.ua/strategy/str344.html

ПРОКАЧАЙ СЕБЕ РАЗОМ З «UKRAINE GLOBAL FACULTY»

Здобувачі вищої освіти, незалежно від рівня її здобуття (студенти та аспіранти), так само як й наукові та науково-педагогічні працівники, мають можливім долучитися до міжнародної освітньої ініціативи Ukraine Global Faculty (UGF). Учасники програми матимуть можливість безкоштовно відвідувати онлайн-лекції професорів провідних університетів світу, а також майстер-класи відомих топ-менеджерів та підприємців.

Особливості UGF: 100% онлайн-формат; доступ до архіву лекцій 24/7; контент англійською з синхронним перекладом на українську; широкий набір тем: від ІТ та інженерії до економіки та підприємництва; спікери світового масштабу, які підтримують Україну та українців; можливість поставити питання лектору та познайомитися з колегами; сертифікати про участь; безкоштовний доступ для всіх учасників.

UGF охоплює основні галузі знань, зокрема: мистецтво та гуманітарні / соціальні науки; бізнес та право; природничі науки та математика; інформаційні та комунікаційні технології (ІКТ); інженерія та комп’ютерні науки.

Як студентам/аспірантам/викладачам узяти участь в UGF?

 1. Зареєструйтесь на ugf.academy, натиснувши For Participants: SIGN IN
 2. Оберіть у власному кабінеті лекції, які вас цікавлять. Ви можете підписатись навіть на лекції, для яких ще не призначені дати проведення. Коли контриб’ютори оберуть дати лекцій, UGF повідомить вас.
 3. Зайдіть у свій кабінет та беріть участь у лекціях онлайн. Жодних спеціальних програм для цього не потрібно. Обирайте зручну мову (англійську чи українську). Ставте питання лекторам у чаті, вони дадуть відповідь на найцікавіші.
 4. Шукайте корисні лекції не тільки серед запланованих, а й в архіві проведених (відеозаписи англійською та українською).

Більше інформації щодо можливості участі у проекті UGF можна знайти на сайті Міністерства освіти і науки України за  посиланням https://mon.gov.ua/ua/news/trivaye-mizhnarodna-osvitnya-iniciativa-ukraine-global-faculty-dlya-ukrayinskih-studentiv-aspirantiv-ta-vikladachiv

КУРС ЛЕКЦІЙ ВІД ПРОФЕСОРА ЄЛЬСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ПРО ІСТОРІЮ УКРАЇНИ

Курс лекцій від американського історика і професора Єльського університету Тімоті Снайдера (Timothy Snyder) про історію України. Лекції доступні у вільному доступі за посиланням https://www.youtube.com/playlist?list=PLh9mgdi4rNewfxO7LhBoz_1Mx1MaO6sw_ без будь-яких реєстрацій та організаційних внесків. 

Контент подано англійською мовою.

Comments are closed.