Студентське життя

ВІТАЄМО З ЗАХИСТОМ ДИПЛОМНИХ РОБІТ!

Вітаємо магістрів випуску 2021р. з захистом дипломів!!!
Бажаємо здоров’я, натхнення та успіхів у майбутніх досягнень!

 

 

КРУГЛИЙ СТІЛ

   2 жовтня в онлайн-форматі на кафедрі соціології і публічного управління відбувся круглий стіл «Зустріч зі студентами та стейкхолдерами щодо актуальних знань та навичок, які затребувані на ринку праці».

На заході були присутні студенти-магістри VІ курсу, що вже мають досвід роботи в різних організаціях м. Харкова, викладачі кафедри, студенти I-V курсів та стейкхолдери. Стейкхолдери були представлені Клочко Іллєю Олеговичем – випускником кафедри 2018 року, провідним фахівцем відділу організаційно-аналітичної роботи та контролю Харківського національного університету внутрішніх справ та Чернецькою Тетяною Миколаївною – менеджеркою проєктів, тренеркою Центру гендерної культури (м. Харків).

Темою обговорення стало те, які вміння, знання та компетенції студентів виявилися затребуваними на сучасному ринку праці. Зокрема, для обговорення були запропоновані наступні питання:

  1. Яким чином знання, вміння та навички, отримані під час навчання на бакалавраті та в магістратурі НТУ «ХПІ» на спеціальності «Соціологія» вплинули на пошук роботи та професійну реалізацію?
  2. Як Ви вважаєте, на які навчальні курси потрібно звернути особливу увагу студентам, які зараз навчаються на молодших курсах за вашою спеціальністю для побудови успішної кар’єри?
  3. Чи потрібно доповнити новими навчальними компонентами (курсами) освітні програми бакалаврів та магістрів? Якщо так, то якими?
  4. Які курси, на Вашу думку, можна зменшити в обсязі при підготовці фахівців вашого профілю?

Студенти-магістри високо оцінили рівень підготовки на спеціальності «Соціологія» в НТУ «ХПІ», розповіли про свій досвід роботи та запропонували заходи, які допоможуть підвищити якість навчання.

 

 

ВІТАЄМО З ЗАХИСТОМ ДИПЛОМІВ !!!

Дорогі наші колишні студенти, а сьогодні вже майже бакалаври!

Науково-педагогічний та допоміжний персонал кафедри соціології і публічного управління щиро вітає вас з успішним захистом дипломів. Позаду залишилися безсонні ночі, хвилювання за результати іспитів і заліків, перші не впевнені кроки у дорослому житті. Сьогодні ви переконали не лише членів кваліфікаційної комісії у своїй здатності бути соціологом, а й самих себе у можливості бути дорослими – ставити цілі та досягати їх! День захисту диплома – це чергова сходинка успіхів в житті кожного студента. Нехай цих сходинок поки не багато, але і життєва дорога тільки починається. Ми щиро бажаємо вам самореалізації, вдалого початку професійної кар’єри, а також сил для подальших кроків у вашому трудовому житті.

 

ЗУСТРІЧ З ПЕРШОКУРСНИКАМИ 2020 РОКУ

Щиро вітаємо студентів-першокурсників на кафедрі соціології та політології

 

СТУДЕНТИ-СОЦІОЛОГИ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ НАВЧАЛЬНИХ ЗАНЯТЬ

 

 

НАШІ СТУДЕНТИ – УЧАСНИКИ МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

Міжнародна науково-практична конференція “Духовність як складова української державності” відбулася 9-10 квітня 2019 р.  в Харківському національному університеті будівництва і архітектури. У конференції приймали участь наші студентки 5-го курсу: Кисельова Марина, Ляш Злата та Поліванова Аліна.

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ МАГІСТРАНТІВ ТА АСПІРАНТІВ «УКРАЇНА І СВІТ: ГУМАНІТАРНО-ТЕХНІЧНА ЕЛІТА І СОЦІАЛЬНИЙ ПРОГРЕС»

Вже тринадцята Міжнародна науково-практична конференція магістрантів та аспірантів «Україна і світ: гуманітарно-технічна еліта і соціальний прогрес» відбулася 10 квітня 2019 р.у стінах НТУ “ХПІ”. У конференції прийняв участь аспірант нашої кафедри Криворучко Максим, виступивши з доповіддю на пленарному засіданні.

У роботі секції № 6 «Розвиток сучасного українського суспільства: соціологічний та політологічний вимір» взяли участь 28 студентів факультету соціально-гуманітарних технологій,  навчально-наукового інституту хімічних технологій та інженерії, навчально-наукового інституту економіки, менеджменту і міжнародного бізнесу.

За результатами плідної наукової роботи грамотами були відзначені  виступи студентів за наступними трьома категоріями:

«За кращу наукову доповідь»:

  • Литвиненко Юлія, СГТ-36Б, «Соціолінгвістичні процеси в сфері міських найменувань»;
  • Дигун Карина та Швачка Кристина, СГТ-56 А, Б, «Метод спостереження у дослідженні проблем студентства на прикладі НТУ «ХПІ».

«За актуальне наукове дослідження»:

  • Вєцу Надія, СГТ- 57, «Нерівний шлюб»;
  • Прокопенко Андрій, СГТ-57, «Плюси та мінуси легалізації проституції».

«За плідний науковий пошук»:

  • Тер-Акопов Андрій, СГТ-57, «Упередження і сучасна людина»;
  • Безугла Яна, 1 БЕМ 302.8, «Теорія суспільства Герберта Спенсера».

 

ЯРМАРОК РОБОЧИХ МІСЦЬ «ПОЛІТЕХ-2018»

Студенти соціологи 9 листопада 2018 р. прийняли участь в щорічному заході – Ярмарку робочих місць «Політех-2018», що був організований Центром «Кар’єра» НТУ «ХПІ» при співпраці з Харківським обласним центром зайнятості. Близько 30 провідних виробничих підприємств з м. Харкова та інших обласних центрів України пропонували відкриті вакансії студентам НТУ «ХПІ».

 

ЖИТТЯ СТУДЕНТІВ: БУДНІ І СВЯТА СТУДЕНТІВ-СОЦІОЛОГІВ.

Триває черговий навчальний рік …

Для когось він перший і найскладніший, для когось – заключний, хтось знаходиться на екваторі навчального процесу. Але студентів усіх курсів об’єднує те, що їх студентське життя сповнене цікавих подій, нових вражень і зустрічей. Деякими з них вони готові поділитися з відвідувачами нашого сайту.

Мої враження про НТУ “ХПІ” найкращі, я ще жодного разу не пошкодувала що вступила саме в Політех, і саме на соціологію. Через місяць я пішла на вокал до Палацу Студентів. Дуже добре те, що фізкультура для всіх різна, ти можеш вибрати те що тобі до душі. Викладачі входять в твоє положення і завжди раді допомогти. Крупина Марія, студентка 1 курсу

Трохи про будні в гуртожитку

Думаю, не буду оригінальною, якщо скажу, що проведений у гуртожитку час студенти згадують із ностальгією. Гуртожиток – це «школа виживання» і місце найщиріших відносин, найвеселіших вечірок. Тут знаходяться друзі на все життя і зав’язуються романи. Це цілий світ зі своїми законами і цікава сторінка студентського життя.

У кожного складається своє уявлення про те, що ж це таке – життя в студентському гуртожитку. Ми, як майбутні соціологи, які вміють задавати питання, запитали у студентів різних курсів, що для них означає «жити в гуртожитку»? Ось що вони нам розповіли про плюси і мінуси такого життя, і про те, «що там можна, що не можна».

«Гуртожиток вчить студента самостійності, терпінню, дає нових друзів, море позитиву. Найскладнішим для мене було влитися в життя «вулика, що гуде», в якому всі з різними звичками, характерами, засадами, але цей страх швидко пройшов, а я непомітно для себе став частиною великої родини з трьохсот студентів».

«У пам’яті залишилися хороші спогади. Можна було позичити підручник, ноутбук, багато ще чого. А ще пощастило з сусідом по блоку – він підказував, як писати курсову роботу по методам і допомагав перекладати тексти з англійської ».

«Жити в гуртожитку – значить вміти ділитися. Майже всім, що у тебе є».

«Якщо довелося жити в гуртожитку, то краще скоріше зрозуміти, що головний навик тут – вміння домовлятися».

«Веселе життя студентського гуртожитку затягує, але не забувайте вчитися. Інакше вся безтурботність закінчиться з початком першої сесії ».

У студентському житті з’являється чимало складнощів і дорослих проблем, які хлопці та дівчата повинні навчитися вирішувати самі. При цьому дуже важливо, щоб в гуртожитку студент відчував себе затишно і комфортно, щоб воно стало його другою домівкою. І дуже приємно, що більшість студентів-соціологів задоволені цією кілька метушливим, але таким динамічним, веселим, «смачним», непередбачуваним і незабутнім життям в гуртожитку.

Спасибі ректорату за те, що знаходить можливості зробити життя в гуртожитках більш комфортним, а студентським радам – ​​за те, що роблять його більш наповненим і яскравим. Дигун Карина, студентка 3 курсу

Спогади про студентське життя

 Студентство, безсумнівно, є одним з найважливіших періодів у житті кожної людини. Озираючись на роки, проведені в стінах університету, багато студентів з теплотою в душі згадають своїх одногрупників, з якими пройдена не одна сесія, важку, але цікаве життя у гуртожитку, лекції та семінари, іспити, домашні завдання, які часом здавалися нездійсненними, улюблених і не надто викладачів, спільні обіди в їдальні і багато інших пригод, які і роблять студентську пору такою веселою і незабутньою.

За роки навчання в НТУ «ХПІ» кожен студент встиг сформувати свою думку як про ВНЗ в цілому, так і про свою кафедру, викладачі якої, немов турботливі батьки, супроводжували студентів на нелегкому шляху дорослішання і професійного становлення.

Зрозуміло, за період студентства було багато всього, як доброго, так і поганого. Завжди, безумовно, радували викладачі, що йшли назустріч студентам, здатні цікаво викласти навіть самий нелегкий матеріал. Саме їх професіоналізм, увага, цілеспрямованість і бажання зацікавити своєю дисципліною багато в чому визначили професійний вибір багатьох студентів, змусили з більшою ретельністю вивчати тонкощі обраної професії.

Не обходиться студентське життя і без різних заходів, які давали можливість студентам проявити свою креативність і талант, втілити свої ідеї і після, з гордістю, спостерігати за результатами свого творіння. Проте, найбільш важливим результатом всього процесу ставало почуття солідарності зі студентами інших курсів, викладачами, іншими співробітниками кафедри.

І все-таки, для кожного студента спогади про роки навчання в НТУ «ХПІ» будуть різними. Хтось з вдячністю і теплом згадають свій університет і рідну кафедру, подякують викладачам і посміхнутися думкам про своїх одногрупників. Для кого-то навчання стане лише далеким спогадом. Але в чому можна бути впевненим точно, байдужим Політех не залишить нікого!

Римарева Тетяна, магістр 2 курсу, переможець 2-го туру Всеукраїнської олімпіади з соціології

 

 ВІТАЄМО!

Вітаємо студентку 5 курсу Риморєву Тетяну з перемогою у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіаді зі спеціальності «Соціологія».

Бажаємо досягти максимальних результатів у навчанні та професійній діяльності, розвиватися далі і перемагати.

Висловлюємо подяку за участь в олімпіаді Ейсмонт Катериніта Кисельовій Марині. Ви гідно представили соціологів НТУ «ХПІ» на Всеукраїнській студентській олімпіаді.

Ми пишаємося нашими студентами і їх успіхами.

 

 

ІГРОВЕ ПРОЕКТУВАННЯ

«Побудова карти сприйняття ТМ

як метод оцінки ефективності рекламної кампанії»

2 квітня 2018 року відбулася презентація навчальних проектів за темою «Побудова карти сприйняття ТМ як метод оцінки ефективності рекламної кампанії»в рамках навчального курсу «Соціологія реклами» (викладач: доц. Байдак Т.М.). Студенти-соціологи 4 курсу представили експертам результати своїх досліджень сприйняття споживачами брендів різних товарів (чаю, мінеральної води, ковбасних виробів, соків, зубних паст і т.д.) і рекомендації щодо підвищення ефективності рекламних кампаній. За підсумками ігрового проектування експертами були визначені переможці. Ними стали Д. Бузоверя, А. Мірончук, Т. Покатилова, М. Ровинська, О. Щербина з проектом «Карта сприйняття ТМ FMCG (миючих засобів, шампунів, шоколадок). Експерти відзначили високий рівень готовності цих студентів вирішувати складні завдання оцінки ефективності рекламних кампаній.

Експерти: доц., к.соц.н. Н.А. Ляшенко, ст.викл. О.А. Козлова, ст.викл. О.А. Сутула.

 

ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ-2018

30 березняв спорткомплексі Національного університету «Харківський політехнічний інститут» відбувся ХІІІ щорічний Ярмарок робочих місць “Політех-2018” для студентів і випускників вишу.

Під час заходу студенти мали можливість обговорити свої кар’єрні плани з представниками успішних організацій та підприємств, дізнатися про вимоги до молодих спеціалістів на ринку праці, познайомитися з потенційними роботодавцями, знайти своє перше робоче місце або базу проходження практики чи стажування. Понад 70 представників великих компаній принесли тести, ребуси, пропонували взяти участь в безкоштовних тренінгах. Проводили майстер класи з написання резюме.

Ярмарок вакансій з року в рік викликає великий інтерес зі сторони підприємств-роботодавців і не менший – зі сторони студентів.

 

                                  

 

ЗАСІДАННЯ ДИСКУСІЙНОГО КЛУБУ «СУСПІЛЬСТВО І ПОЛІТИКА»

20 березня на кафедрі соціології  та політології відбулось чергове засідання дискусійного клубу «Суспільство і політика». Воно було присвячене обговоренню тенденцій розвитку та проблем вищої освіти в Україні. Особливістю цього засідання було те, що воно проводилось у рамках профорієнтаційних заходів НТУ «ХПІ». На засідання були запрошені студенти, аспіранти, викладачі, а також учні харківських шкіл та коледжів.

Студенти соціологи старших курсів підготували презентації. Римарева Т. (СГТ-53) виступила з доповіддю «Імідж викладача НТУ «ХПІ» очима студентів», Рибун А. та Безрученко Т. (СГТ-55) – «Місце НТУ «ХПІ» серед інших ВНЗ України: наші переваги та недоліки», Жовтобрюх Ю. та Золотова Ю. (СГТ-55) – «Погляд у майбутнє: освіта у XXІ столітті».

Всі доповіді викликали жваву зацікавленість та обговорення.

 

 

 

17 та 24 червня 2017 року студенти гр.СГТ-52 успішно склали державний іспит та захистили дипломні роботи. Вітаємо наших випускників!

 

 

26 листопада у Палаці студентів НТУ «ХПІ» кафедра соціології та політології ХПІ вперше провела свято «День соціолога ХПІ».

Серед присутніх —  студенти всіх курсів спеціальності «Соціологія», працівники та випускники кафедри соціології та політології, запрошені учні шкіл та ліцеїв, студенти Харківської академії культури

Завідувач кафедри, доктор соціологічних наук, професор В. В. Бурега привітав гостей з професійним святом. Він відзначив особливу роль соціології в суспільстві та значимість подібних заходів у формуванні корпоративної культури соціологів.

Всі студентські групи підготували вітальні виступи: ремікси та авторські пісні, мініатюри з життя студентів-соціологів та суспільства, а випускники кафедри представили відеоролик з порадами наступним поколінням соціологів НТУ «ХПІ». Викладачі кафедри зробили презентацію, присвячену історії створення та розвитку кафедри, провели соціологічну вікторину.

З привітаннями виступили команда КВН Політеху «Ветка сирени», учасники ансамблю народного танцю «Україна», студенти інших спеціальностей, і зовсім маленькі зірки — театр естрадного танцю «АСТЕР».

Альбом…

У Харкові пройшла традиційна Ніч наукиНочь наукиОсвітній проект «Ніч науки у Харкові» пройде в суботу, 26 вересня, у Харкові.

Захід відбудеться в рамках проведення Тижнів Німеччини в Україні. У проекті, за попередніми даними, візьмуть участь 14 вищих навчальних закладів і Харківський планетарій ім. Ю. Гагаріна, а також учні 65 шкіл міста.

Детальніше…

Comments are closed.