Запрошуємо!!!
Кафедра запрошує учнів 9-11 класів на лекцію “Роль нафти в сучасному житті” 9 січня 2018 року в 14:00 та майстер-клас “Виготовлення різдвяних свічок” , які відбудуться в приміщенні “Арт-простір” електротехнічного корпусу НТУ “ХПІ”
Технології переробки нафти, газу та твердого палива
Навчально-науковий інститут хімічних технологій та інженерії
Кафедра запрошує учнів 9-11 класів на лекцію “Роль нафти в сучасному житті” 9 січня 2018 року в 14:00 та майстер-клас “Виготовлення різдвяних свічок” , які відбудуться в приміщенні “Арт-простір” електротехнічного корпусу НТУ “ХПІ”
28 грудня 2017 року співробітники кафедри були присутні на творчому вечорі артистів Харківської філармонії у державному підприємстві “Український Державний науково-дослідний вуглехімічний інститут (УХІН)” . Професор Лаврова Інна Олегівна від імені НТУ “ХПІ” та кафедри ТП НГ та ТП привітала колектив інституту та побажала подальшого плідного співробіництва у наступному 2018 році. На фото артисти філармонії на співробітники кафедри.
В період з 27 по 29 листопада 2017 року співробітники кафедри технології переробки нафти, газу та твердого палива відвідли з дружнім візитом коксохімпідприємство ПАТ «АрселоМиттал Кривой Рог» (м. Кривий Ріг). В ході візиту обговорювались області можливого співробітництва, а також проведена профорієнтаційна робота серед спеціалістів підприємства та їх дітей. Співробітники кафедри відвідали ділянку будівництва коксохімічних батарей № 5,6 з технологією трамбування вугільної шихти, що дозволяє використовувати у великій кількості малометаморфізоване слабоспікливе вугілля. Відмітимо, що кафедра є унікальною ділянкою підготовки спеціалістів коксохімічного профілю, внаслідок чого керівництво КХП ПАО «АрселоМиттал Кривой Рог» виявило зацікавленість у подальшому співробітництві.
На фото зліва направо: завідувач кафедри ТПНГ та ТП д.т.н. Мірошниченко Д.В. та доцент кафедри, к.т.н. Шульга І.В. на фоні коксової батареї №6.
Мірошниченко Д.В., зав. кафедри ТПНГ та ТП
26 листопада у Спорткомплексі “Політехнік” відбувся #Незвичний день відкритих дверей. Подія стала справді незвичною – незважаючи на вихідний день та ранковий час, у приміщенні спорткомплексу зібралося понад півтори тисячи осіб, більшість з яких – школярі та батьки. Майбутні абітурієнти виявили чималу зацікавленість – з зацікавленням спостерігали та брали участь у наукових майстер-класах, які демонстрували різні спеціальності, цікавились напрямами навчання та правилами прийому на 2018 рік. Цьогорічний формат події дозволив школярам трохи відпочити та дізнатися, як в житті реалізуються ті предмети, які вони вивчають в школі за підручниками, а саме – математика, хімія, фізика.
9 листопада кафедра взяла участь у дванадцятій міжнародній виставці «Освіта Слобожанщини та навчання за кордоном – 2017», яка працювала за підтримки Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації та Департаменту освіти Харківської міської ради у приміщенні Палацу Спорту. (Фото зліва – проф. Лаврова Інна Олегівна, справа – проф. Лаврова І.О. та проф. Сінкевич І.В.)
Виставка стала важливою подією у житті обласного центру, вона допомогла багатьом випускникам визначитись з майбутньою професією, знайти свій шлях у житті. Традиційно були презентовані для широких кіл населення міста та області досягнення закладів освіти Харківщини, інших регіонів України, Європи та Азії, що сприяло випускникам шкіл та їх батькам зробити свідомий вибір навчального закладу, ознайомитися зі здобутками науково-педагогічних колективів та досвідом використання інформаційних технологій. Захід став помічником не тільки для старшокласників та їх батьків, а і для спеціалістів, які планують підвищувати рівень кваліфікації в Україні та за кордоном.
Цільова аудиторія заходу – старшокласники шкіл, випускники ПТУ, технікумів, студенти вишів, які на виставці мали змогу отримати відповіді від представників різних навчальних закладів щодо освітніх програм та факультетів.
На виставці було представлено понад 50 учасників — з України, а також заклади освіти, агенції та установи Австрії, Польщі, Словаччини, Словенії, США, Чехії, Туреччини, та інших країн. У списку постійних учасників – Харківський національний медичний університет, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, Національний аерокосмічний університет імені М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, Харківський національний університет внутрішніх справ, Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, Університет фінансів та управління з Варшави, Університет Марії Кюрі-Склодовської з Любліну, курси іноземних мов, обласний центр зайнятості та інші. Учасники виставки мали можливість не тільки продемонструвати свої досягнення, а також встановити нові партнерські зв’язки. На спільному стенді Харківського національного університету радіоелектроніки та Університету економіки з м. Бідгощ (Польща) відвідувачі змогли дізнатись порядок отримання подвійного диплому, спеціалісти обласного центру зайнятості допомогли визначитись з майбутньою професією, зіграти у сучасні інтерактивні комп’ютерні ігри можна було на стенді ХНУРЕ «Кіберпростір».
У період осінніх шкільних канікул 23-27 жовтня у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” працювала освітня програма для школярів “Science and museums”. Ідея програми полягала в ознайомленні дітей середнього та старшого шкільного віку з основними напрямками досліджень нашого університету, цікавими розробками, креативними ідеями.
Від кафедри “Технології переробки нафти, газу та твердого палива перед школярами виступили професор Лаврова Інна Олегівна та доцент Сінкевич Ірина Валеріївна. Інна Олегівна розповіла школярам багато цікавого про особливості вуглецевих матеріалів, нафти та продуктів ії переробки. Незважаючи на юний вік, школяри дуже захопились лекцією, багато обговорювали, ставили цікаві та нестандартні питання.
Після лекції школярам було запропоновано відвідати кафедру, де вони мали змогу спостерігати лабораторні роботи з визначення фізико-хімічних властивостей нафти. Лабораторія кафедри також захопила гостей, деякі з них навіть висловили миттєве бажання навчатись та працювати у сфері нафтопереробки. Сподіваємось, такі події відбуватимуться у політехнічному інституті якомога частіше та зможуть дати майбутнім абітурієнтам прекрасну змогу визначитись з вибором вищого навчального закладу та професії у майбутньому.
У 2017 році на перший курс за спеціальністю “Технології переробки нафти, газу та твердого палива” було зараховано 11 абітурієнтів, тож вітаємо новоспечену групу О-37 у такому складі:
1. Hедбайло Сергiй Геннадiйович |
2. Полiщук Микита Юрiйович |
3. Hiкулiна Анастасiя Сергiївна |
4. Козаченко €вген Олександрович |
5. Токарев Микита Олександрович |
6. Борисенко Олександра Олександрiвна |
7. Петренко Данило Дмитрович |
8. Дерiус Денис Владиславович |
9. Герасименко Вiкторiя Юрiївна |
10. Юрченко Владислав Євгенович |
11. Головчук Лілія Сергіївна |
Підприємство існує з 2001 року. Компанія володіє спеціальним дозволом на промислову розробку Васищевського газоконденсатного родовища (Харківська обл.) строком дії до 2032 года.
Поточні запаси родовища за категоріями С1+С2 складають 1,05 млрд.куб.м газу та 95 тис. тон газового конденсату, перспективні ресурси – 81млн.куб.м газу.
У разі успішного розбурування Введенського блоку Васищевського родовища запаси компанії можуть бути збільшені в кілька разів.
Основні виробничі об’єкти:
Кафедра “Технології переробки нафти, газу та твердого палива” Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” існує вже понад 130 років да має великий досвід з підготовки висококваліфікованих спеціалістів. По закінченні навчання Ви матимете змогу отримати перспективну роботу в практчно усіх сферах паливно-промислового комплексу, одного з найбільш перспективних та актуальних комплексів як в Україні, так і в цілому світі.
На головній сторінці сайту ви отримаєте більш детальну інформацію щодо кафедри та спеціалізації “Технології переробки нафти, газу та твердого палива”. В розділі коментарів ви можете залишити відгук, або поставити запитання.