Наукова субота в ХПІ: «Хімія?! Подумай про це!»

17 листопада 2018 року Навчально-науковий інститут хімічних технологій та інженерії провів чергову Наукову суботу з Політехом у форматі STEM. Гості заходу взяли участь у різноманітних інтерактивних лекціях, майстер-класах та експериментах з різних напрямів хімії.

https://www.facebook.com/pg/NTU.KhPI.press/photos/?tab=album&album_id=2202081563159039&__tn__=-UC-R

День відкритих дверей 11 листопада 2018 року

11 листопада в спорткомплексі НТУ «ХПІ» відбулися відразу 2 грандіозні події  —  «День відкритих дверей ХПІ» та Фестиваль науки «Science is FUN!», який організували молоді вчені та співробітники університету. Захід відвідала понад тисяча гостей з різних областей України: Харківської, Донецької, Луганської, Запорізької та інших.

Нововведення події: виставка від Інституту танкових військ ХПІ, експрес-тестування із ЗНО, більше локацій в зоні робототехніки та інше.

Було представлено понад 160 спеціалізацій від шести навчально-наукових інститутів НТУ «ХПІ» та чотирьох факультетів вишу. Школярі мали можливість отримати велику кількість інформації про різні професії та перспективи на майбутнє.

Гостей вітали: ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол, голова Ради молодих вчених при Харківській облдержадміністрації (ХОДА) Наталія Куфтеріна, представники ХПІ.

Ректор університету, професор Євген Сокол зазначив, що завдяки інформації для абітурієнта про правила прийому, навчання в університеті, підготовчі курси, особливості спеціальностей складається певне уявлення про ВНЗ. «Перший в році День відкритих дверей — це старт майбутнього року. І до цього завжди ставишся дуже уважно, тому що це як камертон, що визначає ставлення молоді до нашого університету», — повідомив ректор.

Гості заходу отримали можливість відвідати лабораторно-експериментальну зону, де брали безпосередню участь в демонстрації дослідів з хімії та фізики, а також зону робототехніки та інжинірингу, де побачили сучасні технології IT-сфери та електроніки. Крім того, вони могли прослухати науково-пізнавальні та мотиваційні лекції від молодих вчених НТУ «ХПІ» та спитати представників приймальної комісії Політеху про особливості вступної кампанії та умови прийому 2019 року.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За словами учня 11 класу харківської школи № 166 Данила, такий формат заходу є дуже цікавим: «Мене цікавлять такі спеціальності як маркетинг і економіка, я йду в цьому напрямку. Але дуже цікаво побачити і самому взяти участь у майстер-класах з хімії та фізики».

Ректор Євген Сокол зазначив, що виш і далі працює над тим, щоб розвиватися і рухатися вперед. Для цього була перебудована система залучення, підготовки та вступу. «У цьому році повністю змінилася система підготовчих курсів, з минулого року ми почали змінювати формат Дня відкритих дверей».

Голова Ради молодих вчених при ХОДА Наталія Куфтеріна зазначила, що такі заходи дають можливість побачити старих друзів, зустріти нових знайомих і отримати нові знання. «ХПІ дає все, що тільки може побажати абітурієнт: від наукової, освітньої діяльності до спорту і мистецтва. Сьогодні День відкритих дверей, Всесвітній день науки, саме тому Рада молодих вчених, яка дуже активно діє в Політеху і роботу якої підтримує голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична, організувала науковий фестиваль «Science is FUN!», який популяризує наукову діяльність», — зазначила вона.

Гостями заходу були не лише школярі, майбутні абітурієнти, але й їхні батьки. Вероніка, мама студентки 4 курсу нашого університету, привела свою молодшу дочку Анастасію вступити на курси робототехніки. «Ми дізналися, що є гуртки від ХПІ для таких діток, які молодші. Є чудова можливість познайомитися з таким напрямком як робототехніка, тому ми маємо намір відвідувати заняття».

Вона зазначила також, що даний захід дуже корисний для абітурієнтів, тому що представлена ​​можливість ознайомитися відразу з багатьма факультетами та спеціальностями.

День відкритих дверей надав гостям не тільки науково-популярну, але і культурно-розважальну програму від творчих колективів Палацу студентів ХПІ і рок-груп: Rebel Yell (Cover-band), ВЛ8 (Rock-band).

ДП “Гипрококс”

 

З моменту створення в 1929 році ГИПРОКОКС став світовим лідером в сфері проектування та розробки коксохімічних підприємств.

Інститут є інжинірингової компанією, що реалізує передові технологічні рішення. Компанія спеціалізується в проектуванні, реконструкції та будівництві коксохімічних підприємств, пропонуючи високоякісні послуги.

ГИПРОКОКС є однією з найважливіших баз практики для студентів кафедри. Найбільш здатні залишаються тут н

а постійну роботу та мають великі перспективи розвитку як в Україні, так і за кордоном.

https://www.youtube.com/watch?v=0dEbOhZoAN0

«Науково-практичні засади загально-інженерної підготовки фахівців фармації»

25-26 жовтня 2018 р. на базі Національного фармацевтичного університету Міністерство охорони здоровя України та Міністерство освіти і науки України провели конференцію «Науково-практичні засади загально-інженерної підготовки фахівців фармації», присвячену 25-річчю кафедри процесів та апаратів хіміко-фармацевтичного виробництва. Доцент кафедри технологій переробки нафти, газу та твердого палива НТУ «ХПІ» І.В. Шульга виступив з доповіддю, в якій узагальнений його досвід викладання як загальноосвітніх та інженерних дисциплін в НФаУ та ХНЕУ, так і професійно орієнтованих дисциплін в НТУ ХПІ. Зроблений висновок про необхідність розробки та публікації сучасних підручників, посібників і довідників, які б узагальнювали теоретичні основи створення та використання технологій та устаткування для різних галузей хімічної технології, зокрема переробки палив і виробництва лікарських препаратів. Такі публікації є актуальними через скорочення обсягів аудиторного навантаження та збільшення часу, відведеного на самостійну роботу студентів, що певною мірою моделює їх наступну професійну діяльність. Значну увагу в сучасних умовах слід приділяти  енерго- та ресурсозбереженню. Прикладом такого підходу може бути комплексне використання сировини і продуктів її первинної переробки з отриманням товарної продукції із збільшеною доданою вартістю, зокрема, одержання з хімічних продуктів коксування вугільних шихт (кам’яновугільної смоли, сирого бензолу, пірідінових основ) речовин для виготовлення лікарських препаратів.

Освітньо-стипендіальна програма CIG RD Lab 2018-2019

Наша кафедра прийняла участь у  освітньо-стипендіальній програмі CIG R&D Lab 2018-2019 НТУ «Харківський політехнічний інститут». Команда з студентки Каплун Яни та керівника пректу професора Назарова Валерія Миколайовича представляли проект “Безвідходне виробництво паперу з соломи”. З 22 команд учасників у другий тур пройшли 14 з найбільшою кількістю балів, і ми серед них! Оцінювання проектів здійснювала комісія у складі експертів CIG та викладачів НТУ «ХПІ».
Другий тур відбувся 9 жовтня в Науково-технічній бібліотеці  НТУ «ХПІ»  в форматі захисту проектів перед комісією з CIG R&D Lab, де наша команда прийняла участь у пітчах. Участь у цій програмі є цікавим досвідом для нашої кафедри.