Міжнародне співробітництво на факультеті:
USERN — Міжнародна науково-освітня дослідницька мережа при ЮНЕСКО. Під час конгресу ключові спікери зустрічаються з молодими вченими. Фестиваль є святковою частиною заходів і служить платформою для святкування високих досягнень молодих вчених.ХПІ із задоволенням бере участь у конгресі USERN, — звернувся до учасників конгресу ректор професор Євген Сокол. — Зараз на USERN представлені переважно результати досліджень з соціології, психології, медицини. Маю велику надію, що на наступному конгресі своє гідне місце займуть напрямки з технічних наук».
Після зустрічі з керівництвом ХПІ ключові спікери USERN виступили з доповідями і взяли участь у панельних дискусіях. Зокрема, українські вчені поспілкувалися з канадським біологом Даніелем Паулі. Він очолює всесвітній проект «Світ навколо нас», вивчає вплив діяльності людини на Світовий океан. Також на II Міжнародному конгресі USERN в ХПІ результати своїх наукових досліджень представили молоді вчені вишу:
доктор технічних наук, професор кафедри динаміки та міцності машин Олексій Ларін — «Probabilistic modelling for reliability prediction of engineering designs» («Імовірносне моделювання для прогнозування надійності елементів машинобудівних конструкцій»);
кандидат технічних наук, доцент кафедри вищої математики Тетяна Шматко — «The R-functions theory. Application to the problems of plate and shallow shell theory» («Теорія R-функцій. Застосування до задач теорії пластин і пологих оболонок»)
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник кафедри фізичного матеріалознавства для електроніки та геліоенергетики Михайло Кіріченко — «Hybrid Solar Generating Module» («Гібридний сонячний генераторний модуль»).
Головним підсумком конгресу стало нагородження п’яти лауреатів USERN —молодих вчених, які подавали свої роботи для участі в заході та внесли значний вклад у розвиток науки. Кожен з них отримав премії у розмірі 5 тис. доларів. Один з переможців в галузі фізичних наук — Марія Магдалена Тітірісі була учасником панельних дискусій та лекцій в НТУ «ХПІ», де виступала з доповіддю на тему: Гідротермальна карбонізація: водний підхід до утворення вуглецю з біомаси (Hydrothermal carbonizsation: An aqueos approach to making carbon from biomass).
Головна мета конгресу — спілкування молодих науковців України і світу з провідними іноземними дослідниками, які представляють фізичні, соціальні, біологічні та медичні науки.
У рамках міжнародного заходу проведуть III Міжнародний фестиваль малюнків дітей-пацієнтів, а також підіб’ють підсумки робіт молодих учених, які зробили значний внесок у розвиток науки.
перша десятка, до якої на рівні молодих науковців зі всього світу увійшли й випускники НТУ «ХПІ», отримає тревел-ґранти до провідних університетів світу.
Під час Конгресу ключові спікери зустрічаються з молодими ученими. Фестиваль є святковою частиною заходів і слугує платформою для відзначення високих досягнень молодих учених.
Контактні особи: Голова Ради молодих учених Куфтеріна Наталя Сергіївна, тел.: +38 067 18 96 847
Делегація Пекінського дослідного інституту автоматичного космічного управління в НТУ «ХПІ», квітень 2016.
Представники кафедри технічної механіки Магдебурзького університету та кафедри КМПС в університеті Мак-Гілл (Монреаль).