Зміна клімату – це не щось далеке та нездійсненне, це те, що вже сталось. Навіть не тільки сталось, а триває та продовжується. Тому пошук шляхів адаптації до змін клімату, альтернативних шляхів розвитку суспільства та способів пом’якшати наслідки зміни клімату є вкрай необхідними. Знань в цій галузі завжди не вистачає. А ще – дуже корисним є адаптувати успішні програми для України.
Міжнародна спільнота покладає надію на молодь у питаннях зміни клімату. Тому спеціально для України завдяки FXB Climate Advocates у співпраці з вітчизняними екологічними організаціями було проведено Climate Change Bootcamp, де за два місяці насичених лекцій можна було дізнатися й про альтернативну енергетику, й про фільм «про війну в Україні та вплив війни на зміни клімату», й про досвід молоді інших країн у вирішенні питань пом’якшення зміни клімату та протидії зміни клімату.
Звісно, викладачі нашої кафедри приєднались до цього проекту, щоб потім навчати власно молодь та нести їм нові знання та навички. Всі спікери та лекції були дуже цікавими, корисними та змістовними. Проте найбільш корисною для навчального процесу всі викладачі одностайно визначили навіть не лекцію, а воркшоп з питань використання інструменту En-Roads для оцінки ефективності прийнятих рішень з точки зору зниження глобальної температури на Землі.
А найбільш вразила доповідь міс Марави з Афганістану. Здається, що в цій країні все ще гірше, ніж у нас. Але саме там значна частка населення залежить від сільського господарства, яке зазнало втрат внаслідок глобального потепління. Й саме в Афганістані молодь активно залучена до вирішення проблем адаптації сільського господарства до змін клімату.
Всі викладачі успішно закінчили навчання та отримали сертифікати!