Інклюзія

Україна в останні 5 років нарешті почала привертати увагу суспільства до проблеми адаптації та толерантного відношення до дітей та дорослих з особливими потребами. Дійсно, не можливо намагатися підкорити космос та дражнити людину з вадами зору. Провідниками усіх змін у суспільстві є діти, підлітки та молодь. Якщо зібрати разом звичайних дітей та дітей з особливими потребами, додати студентів та аспірантів під керівництвом досвідчених викладачів, то можна отримати чудовий колектив, об’єднаний спільною метою!

Спілкуючись з особливими дітьми «на рівних» студенти сприяють їх соціалізації. Публікуючи звіти у соцмережах, вони привчають суспільство до толерантності. Відзначимо, що дуже часто справність та майстерність у виконанні hand-made дрібничок та подарунків у особливих дітей набагато перевершує нашу майстерність. Нам дійсно є чому повчитися у них. Неоціненний досвід, який отримають усі учасники наших інклюзивних проектів стане у нагоді при майбутній роботі. Інклюзивні соціальні та соціально-екологічні проекти сприяють дійсному набутті так званих soft skills та формують соціальний капітал наших випускників. Багато уваги приділяємо ми й дорослим мешканцям психоневрологічних інтернатів. Такі заклади часто обділені увагою спонсорів та волонтерів. Завдяки співпраці з БО БФ «Волонтери:дорослі-дітям» ми змінюємо оточуючий світ навколо мешканців інтернатів. Ми привозимо їм домашні смаколики, концертні програми, матеріали для творчості, спілкуємося та допомагаємо наглядати за їхніми зеленими насадженнями.

Наші проекти не пройшли повз увагу ЗМІ та грантодавців, й восені 2018 року ми реалізували проект «Інклюзія у співпраці» за фінансової підтримки Британскьої ради в Україні. Разом з радою молодих вчених НТУ «ХПІ» ми висадили понад 100 нових фруктових дерев у Комарівському дитячому будинку – інтернаті та Ржавецькому психоневрологічному інтернаті. Очі мешканців інтернатів, з якими ми разом висаджували дерева – безцінні. Вони блищали від сліз – адже хтось дбає про них.

За наступними посиланнями ви можете переглянути звіти про всі наші інклюзивні проекти:

http://web.kpi.kharkov.ua/htpe/aktsiya-zironka-dobra/

http://web.kpi.kharkov.ua/htpe/harkivski-volonteri-zbirayut-solodoshhi-dlya-hvorih-psihonevrologichnih-internativ/

https://www.facebook.com/groups/kafhtpe/permalink/964389873938517/

https://www.facebook.com/groups/kafhtpe/permalink/689184304792410/

http://web.kpi.kharkov.ua/htpe/ekoyalinka/

http://web.kpi.kharkov.ua/htpe/novorichnij-majster-klas-vid-hpi-dlya-osoblivih-ditej/

http://web.kpi.kharkov.ua/htpe/vesnyani-ekobuketi/

http://web.kpi.kharkov.ua/htpe/stemcampforeducators-2/

https://www.facebook.com/groups/kafhtpe/permalink/1033249157052588/

https://www.facebook.com/groups/kafhtpe/permalink/728021977575309/