ELITE TEMPUS

темпусКафедра ППУСС приймає участь в Міжнародному Проекті «ELITE» – «Освіта для лідерства, інтелігентності та розвитку таланту» в межах програми Темпус.

Мета проекту: посилити роль українських ВНЗ в імплементації державної політики з розвитку людських ресурсів (НRD) як генераторів соціального прогресу шляхом реалізації послуг з розвитку лідерського та організаційного потенціалу.

До складу консорціуму проекту входять:

Університет Гринвічу (Лондон, Велика Британія);

компанія «RanmoreConculting» (Велика Британія);

Університет Тампере (Фінляндія);

Каунаський технічний університет (Литва) – грантхолдер Проекту;

Естонська бізнес-школа (Естонія);

Цільова група: ВНЗ- студенти, викладачі, тренери; адміністративний персонал; клієнти. Державні інституції – лідери та персонал.

Проект «ELITE» розпочався у грудні 2013 року та виконуватиметься три роки (до листопада 2016 року).


 

Центр лідерства

У січні 2015 року в НТУ «ХПІ» на базі методичного відділу і кафедри педагогіки і психології управління соціальними системами відкритто Центр лідерства. Це спеціалізований науково-навчальний підрозділ, в рамках спільного Міжнародного проекту «ELITE» – «Освіта для лідерства, інтелігентності та розвитку таланту»  в межах програми Темпус.

Основна мета проекту «ELITE» – Посилити роль українських ВНЗ як генераторів соціального прогресу в імплементації державної політики з розвитку людських ресурсів шляхом реалізації послуг з розвитку лідерського та організаційного потенціалу.

Головні завдання Центру лідерства:

  1. Розробка теоретичних засад, методологічних принципів, практичних засобів та рекомендацій щодо  формування, професійної підготовки та належного розвитку лідерів-управлінців серед майбутніх фахівців, науково-педагогічних працівників і співробітників університету.

  2. Виявлення серед студентів особистостей, яким притаманні лідерські якості, з метою подальшого цілеспрямованого розвитку їх управлінської компетентності, стратегічного мислення, інноваційної спрямованості, чітких світоглядних позицій і підготовки до ефективної керівної діяльності.

  3. Посилення ролі української вищої школи в імплементації державної політики з розвитку людських ресурсів як генератора соціального прогресу шляхом цілеспрямованої реалізації послуг з розвитку лідерського та організаційного потенціалу майбутніх фахівців.

  4. Визначення суспільних потреб у кадрах лідерів-керівників та вимог щодо їх професійної і соціальної компетентності й розвитку їх професійно та соціально значущих особистісних  якостей.

  5. Організація практичної педагогічної діяльності з навчання, виховання та особистісного розвитку нової генерації національної еліти і лідерів-управлінців до реалізації своїх функцій.

 




Picture9Виїзна секція проекту програми TEMPUS «Освіта для лідерства, інтелігентності та розвитку таланту» (Естонія)

Навчальний візит проходив в Естонії, у м Таллінні з 18 по 22 травня 2015 року. Команда учасників складалася з 21 експерта, представників 11 вузів Украіни.НТУ «ХПІ» представляли викладачі кафедри педагогіки і психології управління соціальними системами професор Гура Т.В . і доцент Середа Н.В. Координатор візиту до Естонії – проректор з навчальної роботи Естонської бізнес-школи, доктор економічних наук, професор, Олав Аарне.

Учасники візиту були розділені на 2 підгрупи, кожна підгрупа проходила навчання за певною програмою . Перша підгрупа освоювала методику проведення тренінгу з коучингу для керівників (executive coaching) у навчальному центрі для керівників в Естонській бізнес-школі. Центр підготовки керівників Естонської бізнес-школи (ЦПР ЕБШ) є членом Групи Естонської бізнес-школи; провідним навчальним інститутом Естонії, грає роль проміжної ланки між світом бізнесу та університетом, зосереджуючи свою діяльність на задоволенні навчальних вимог бізнес-організацій, пропонуючи навчання та консультації з різних функцій менеджменту. Наш вуз представляла доцент кафедри Середа Н.В . Учасники тренінгу були ознайомлені з техніками, як підвищити особисту ефективність майбутнього керівника, розвинути лідерські якості у початківця керівника, які умови потрібні для підвищення якості управління та комунікації; з прийомами, як навчитися всебічно розглядати і об’єктивно оцінювати ситуацію, що склалася, а також, як знайти найбільш ефективні шляхи вирішення завдань для досягнення поставлених цілей і досягти бажаного результату за найкоротший час і з найменшими витратами. Після закінчення занять експерт Середа Н.В. успішно пройшла підсумкове тестування і була нагороджена сертифікатом міжнародного зразка.

2 підгрупа, до складу якої входила проф. кафедри Гура Т.В.работала за окремою програмою, яка. передбачала: знайомство з особливостями підготовки лідерів в Естонській бізнес-школі (ЕБШ). Це найстаріший приватний університет бізнесу в Балтиці. Мета школи: допомагати активним і заповзятливим людям здобувати академічну освіту і необхідні навички для її використання, направляти наших студентів до роботодавців і на службу суспільству в цілому. За 25 років свого існування ЕБШ перетворилася на один з найбільших приватних університетів Балтики, що навчає підприємництву та бізнес-адмініструванню. ЕБШ пропонує ряд бакалаврських, магістерських та докторських програм в галузі менеджменту та підприємницької діяльності. Естонська бізнес-школа має більше 70 університетів-партнерів з Європи, Америки, Австралії та Азії, забезпечуючи широкомасштабний обмін студентів і викладачів.

Учасників програми також ознайомили з роботою Агентства по якості вищої та професійної освіти Естонії EKKA., Системою навчання в Талліннському технічному університеті (ТТУ). Особливо запам’яталася екскурсія по Центру інновацій та підприємництва Талліннського технічного університету МEKTORY, його лабораторії: мобільних послуг і медіа, ІТ лабораторія для розробки і тестування додатків для мобільних пристроїв. деревообробки, фарбування, відео-студія та багато ін. В центрі створені всі умови для плідної роботи, а також поєднана наукова діяльність з психоемоційним розвантаженням. Для цього є приміщення для прийому представників іноземних держав, сучасний затишний конференц-зал, зимовий сад, сауна, басейн.

Після закінчення візиту за круглим столом були підведені підсумки. При цьому особливу увагу приділили проблематиці підготовки лідерів в Естонії, а також обговорили плани подальшої діяльності в 2015 році в рамках проекту програми TEMPUS «Освіта для лідерства, інтелігентності та розвитку таланту». Під час спілкування з професором Олавом Аарне, професор Гура Т.В . і доцент Середа Н.В. отримали його згоду на входження до складу редакційної колегії наукового видання «Теорія і практика управління соціальними системами».

В рамках вільного часу, учасники проекту не тільки знайомилися з пам’ятками культурної спадщини Естонії, а й обговорювали тематичну спрямованість майбутніх методичних розробок, передбачених програмою Education for leadership, Intelligence and Talent Encouraging.

12Учасники візиту з 11 українських партнерів програми TEMPUS «Освіта для лідерства, інтелігентності та розвитку таланту» (Естонська бізнес-школа, травень 2015)

 

 

 

 

2Students of Estonian Business School prepare for seminars

 

 

 

3У центрі: Олав Аарне, праворуч: доц. Середа Н.В., ліворуч: проф. Гура Т.В.

 

 

 

 

 

 

 

4Доц Середа Н.В. (В центрі) після отримання сертифікату тренера Міжнародного класу

 

 

 

 

 

 

 

5Директор Агентства якості вищої та професійної освіти Естонії Хелі Меттісон

 

 

 

 

 

 

 

Picture1Кампуси Талліннського технічного університету (Tallinn University of Technology)

 

 

 

 

 

Picture4Центр інновацій та підприємництва Талліннського технічного університету МEKTORY

 

 

 

 

 

Picture7Професор кафедри ППУСС Гура Т.В. та доцент кафедри ППУСС Середа Н.В. поряд з Естонським парламентом у старому місті

 

 

 

 

 

 

 

Урочисте вручення сертифікатів учасникам візиту

Picture8    Picture10


images

Виїзна секція проекту програми TEMPUS «Освіта для лідерства, інтелігентності та розвитку таланту» (Фінляндія)

Представники кафедри педагогіки та психології управління соціальними системами НТУ «ХПІ» (професор Мороз В.М. та доцент Чала Ю.Н.) прийняли активну участь у роботі Проекту програми TEMPUS «Освіта для лідерства, інтелігентності та розвитку таланту», виїзна секція якого відбулась у University of Tampere (м. Тампере, Фінляндія) та Finnish Higher Education Evaluation Council (м. Гельсінкі, Фінляндія).

Учасники семінару обговорили проблематику феномену лідерства в системі вищої освіти Фінляндії та його вплив на якість професійної освіти (Dr. Vuokko Kohtamäki, University of Tampere, Finland). Цікавою та корисною, з огляду на мету реалізації проекту ELITE, виявилася лекція професора Seppo Hölttä (Head of Higher education Group, MARIHE Academic Director at University of Tampere) який не лише висвітлив питання змісту та особливостей реалізації навчальних програм у University of Tampere, а і зосередив увагу присутніх на проблематиці розвитку принципів міжнародного співробітництва в освітній галузі. Під час спілкування з професором Seppo Hölttä, професор Мороз В.М. та доцент Чала Ю.М. отримали його згоду на входження до складу редакційної колегії наукового видання «Теорія та практика управління соціальними системами».

Перебуваючи у Finnish Higher Education Evaluation Council (м. Гельсінкі) учасники проекту ознайомилися з системою незалежного оцінювання вищих навчальних закладів та особливістю використання механізмів незалежного аудиту якості їх функціонування і розвитку.

У межах вільного часу, учасники проекту не лише знайомились з пам’ятками культурної спадщини Фінляндії, а і у межах неформального спілкування обговорювали тематичну спрямованість майбутніх методичних розробок, опрацювання яких передбачено програмою Education for leadership, Intelligence and Talent Encouraging.

Найближчим часом, представники кафедри педагогіки та психології управління соціальними системами НТУ «ХПІ» приймуть участь у роботі інших виїзних секцій Проекту програми TEMPUS «Освіта для лідерства, інтелігентності та розвитку таланту» які відбудуться у Каунасі (Литва), Таллінні (Естонія) та Лондоні (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії).

Учасники Проекту програми TEMPUS «Освіта для лідерства, інтелігентності та розвитку таланту під час відвідування University of Tampere (06.04.2015)
Учасники Проекту програми TEMPUS «Освіта для лідерства, інтелігентності та розвитку таланту під час відвідування University of Tampere (06.04.2015)
Представники кафедри ППУСС під час відвідування Finnish Higher Education Evaluation Council) (09.04.2015)
Представники кафедри ППУСС під час відвідування Finnish Higher Education Evaluation Council) (09.04.2015)
Доцент кафедри ППУСС Чала Ю.М. під час спілкування з Нarri Peltoniemi (Director of Finnish Higher Education Evaluation Council) (09.04.2015)
Доцент кафедри ППУСС Чала Ю.М. під час спілкування з Нarri Peltoniemi (Director of Finnish Higher Education Evaluation Council) (09.04.2015)
Професор кафедри ППУСС Мороз В.М. під час демонстрації студентом University of Tamperе результатів виконання практичного завдання на 3D принтері (08.04.2015)
Професор кафедри ППУСС Мороз В.М. та Dr. Vuokko Kohtamäki (07.04.2015)
Професор кафедри ППУСС Мороз В.М. під час демонстрації студентом University of Tamperе результатів виконання практичного завдання на 3D принтері (08.04.2015)
Професор кафедри ППУСС Мороз В.М. під час демонстрації студентом University of Tamperе результатів виконання практичного завдання на 3D принтері (08.04.2015)
Професор кафедри ППУСС Мороз В.М. та доцент кафедри ППУСС Чала Ю.М. поруч з Кафедральним собором на Сенатській площі в Гельсінкі під час знайомства з пам’ятками архітектури (09.04.2015)
Професор кафедри ППУСС Мороз В.М. та доцент кафедри ППУСС Чала Ю.М. поруч з Кафедральним собором на Сенатській площі в Гельсінкі під час знайомства з пам’ятками архітектури (09.04.2015)
 Доцент кафедри ППУСС Чала Ю.М. у творчій майстерні студентів University of Tamperе (08.04.2015)
Доцент кафедри ППУСС Чала Ю.М. у творчій майстерні студентів University of Tamperе (08.04.2015)

 


 

Тренінг для експертів

17.02.2015 в НДЛ культури лідерства Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся тренінг для експертів в рамках проекту програми TEMPUS «Освіта для лідерства, інтелігентності та розвитку таланту».

Експерти Центру лідерства НТУ «ХПІ», разом з колегами з Національного авіаційного університету (м.Київ) та Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, взяли участь у психологічному тренінгу, який дав можливість експертам познайомитися і продемонструвати свої професійні навички, а також отримали інструктаж щодо подальшої реалізації проекту.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

 

 


 

Навчальний візит в Університет Грінвіча (Лондон, Великобританія)

9-11 червня 2015 року в рамках реалізації проєкту Elite завідувач кафедрою педагогіки і психології управління соціальними системами НТУ «ХПІ» Романовський О.Г. та старший викладач Книш А.Є. брали участь в навчальному візиті в університет Грінвіча (Лондон, Великобританія). У візиті також брали участь представники Інституту вищої освіти НАПН України (С. Калашнікова, І. Прохор), Київського університету ім. Грінченка (В. Міляєва), Національного авіаційного університету (І. Зарубінська), Міністерства освіти і науки України.

В ході візиту співробітники кафедри стали учасниками тренінгів та майстер-класів від провідних британських науковців та освітян:

  • Розвиток лідерського потенціалу у вищій освіті. Підходи та досвід їхнього впровадження (Том Кенні, Ranmore Consulting);
  • Значення довіри в процесі реалізації лідерства (Проф. Джіл Джеймісон);
  • Використання комп’ютерних ігор для розвитку лідерства (Джим Гріттон);
  • Лідерство в автономному університеті (Проф. Ян Макней).

Учасники візиту мали можливість не тільки познайомитися з теоріями сучасного лідерства, а й переконатися на власному досвіді в дієвості підходів на прикладі діяльності британського університету.