22 березня в рамках комплексу тренінгів для старост груп спеціальностей «психологія», «педагогіка вищої школи» та «адміністративний менеджмент» пройшло заняття, присвячене проблемам педагогічної конфліктології. Конфлікт – невід’ємна частина комунікаційного процесу, але сучасному лідеру надзвичайно важливо вміти його конструктивно вирішувати. Практичні рекомендації в цьому напрямку сьогодні дала психолог-конфліктолог, к.пед.н., доцент кафедри Ніна Вікторівна Підбуцька.
Тренінг відбувся в Центрі лідерства, організованому на кафедрі педагогіки і психології управління соціальними системами ім. акад. І.А. Зязюна в рамках проекту «Elite Tempus» і пройшов в інтерактивній формі. Ніні Вікторівні вдалося відразу зацікавити аудиторію короткими, але яскравими відео, завдяки чому студенти активно включилися з дискусію. В ході тренінгу були розглянуті такі важливі для кожного лідера моменти, як необхідність взаємодії, важливість виходу із зони комфорту і вміння визнавати свої помилки.
Із залученням образних життєвих прикладів учасники тренінгу розглянули основні типи конфліктів, з якими вони стикаються в процесі навчання, як в форматі «студент – викладач», так і в форматі «студент – студент». Були розібрані конкретні життєві ситуації і сформульований Кодекс поведінки в конфлікті. Активна участь студентів (Сьоміна Максима, Махоніної Тетяни, Зуєвої Анастасії, Проведухіної Владлени), які приводили актуальні приклади, дозволила зробити тренінг насиченим і цікавим для всіх учасників. Головним же результатом тренінгу стало те, що учасники на практиці розглянули техніку попередження та ефективного вирішення конфліктів, що, безсумнівно, стане в нагоді майбутнім лідерам.