Рівень нашої науково-методичної роботи – динамічний і високий темп твого подальшого розвитку

Вибір вищого навчального закладу, так саме як і своєї майбутньої спеціальності, є складним та надзвичайно важливим завданням в контексті визначення векторів та динаміки розвитку особистості.

Досить часто абітурієнти та їх батьки звертають увагу на традиції вищого навчального закладу та його зв’язки з практичним сектором економіки. Дехто, вивчає міжнародні та національні рейтинги університетів та намагається порівняти потенціали окремих ВНЗ. Безумовно, кожен з цих шляхів має своє переваги та забезпечує отримання необхідної інформації. Разом з тим, якість вищої освіти визначається, у тому числі й рівнем науково-методичної роботи професорсько-викладацького складу відповідного ВНЗ та його структурних одиниць. За цим напрямом кафедра педагогіки та психології управління соціальними системами ім. академіка І.А. Зязюна є одним з найпотужніших підрозділів не лише в НТУ «ХПІ», а і у межах наукового простору Харківщини, яка до речі цілком виправдано вважається інтелектуальним центром України.

Серед останніх та найбільш значущих науково-методичних здобутків кафедри педагогіки та психології управління соціальними системами ім. академіка І.А. Зязюна є успішна участь її персоналу у реалізації Проекту Програми Темпус «Освіта для лідерства, інтелігентності та розвитку таланту, ELITE». За оцінкою градхолдеру Проекту, Каунаського технічного університету (Литва), саме кафедра педагогіки та психології управління соціальними системами ім. академіка І.А. Зязюна НТУ «ХПІ» продемонструвала одні з найвищих результатів. Цілком очевидно, що отримані результати стали можливими внаслідок реалізації професорсько-викладацьким складом кафедри наявних особистих професійних можливостей та неабияких організаційних потенціалів структурного підрозділу.

Серед науково-методичних результатів багаторічної професійної діяльності кафедри слід звернути увагу на її наукові періодичні видання, серед яких науково-практичний журнал «Теорія і практика управління соціальними системами» (ТіПУСС) набув визнання не лише серед науковців регіону, а і далеко за його межами.

Сьогодні ТіПУСС є авторитетною платформою для презентації науковій громадськості результатів наукових пошуків вченими з Білорусії, Болгарії, Естонії, Казахстану, Латвії, Польщі, Росії, Румунії, України, Фінляндії, Франції. Кожного року, редакційна колегія видання фіксує збільшення інтересу читачів до наукових публікацій які розміщуються у ТіПУСС. Цей факт пов’язано, насамперед з тим, що статті які включаються до кожного чергового номеру журналу проходять ретельний відбір та рецензування, а отже читачі мають можливість знайомитись лише з якісними публікаціями. Висока якість наукових публікацій журналу, стала підґрунтям для зростання рейтингу ТіПУСС на національних та міжнародних бібліометричних платформах. Наприклад, одна з найвідоміших бібліометричних платформ Google Scholar, індексуючи публікації наукових видань України, склала черговий рейтинг (червень, 2017) наукової періодики. Відповідно до цього рейтингу ТіПУСС посів на 38 місці  серед 100кращих наукових видань України (https://scholar.google.com.ua/citations?view_op=top_venues&hl=en&vq=uk). Журнал демонструє h5-index на рівні 8, а h5-median сягає 18. За останнім показником ТіПУСС посідає почесне 10 місце. Крім того, ТіПУСС було включено до «ICI Journals Master List» (Сopernicus index) з індексом 52.09. Такий показник дозволяє позиціонувати на 270 позиції з 602 українських наукових видань які довели свою спроможність бути включеними до цієї авторитетної наукометичної бази даних. Координаційна рада та редакційна колегія ТіПУСС пишаються отриманим результатом.

Повертаючись до проблематики якості вищої освіти, а саме тієї її характеристики яка подається через призму науково-методичної роботи, вважаємо за потрібне звернути увагу на той факт, що кожен черговий номер ТіПУСС традиційно більше ніж на третину складається з наукових статей працівників кафедри педагогіки та психології управління соціальними системами ім. академіка І.А.Зязюна. Іншими словами, рівень наукових публікацій професорсько-викладацького складу кафедри не лише відповідає суворим міжнародним стандартам які існують для відповідного типу робіт, а і дозволяє стверджувати про неабиякий внесок членів кафедри у вище презентовані здобуття ТіПУСС. Безумовно, наукові публікації членів кафедри та їх рівень є лише опосередкованими свідченням потенціалу професорсько-викладацького складу, хоча саме цей показник найбільш переконливо свідчить про можливості кафедри щодо продукування знань та їх ефективної ретрансляції для студентів.  Хочеш дізнатися що саме ми маємо на увазі коли кажемо про наші безсумнівні переваги? То ми чекаємо на тебе для дружнього спілкування та з’ясування наших спільних з тобою можливостей для подальшого розвитку. Приєднавшись до команди однодумців, команди лідерів та переможців, ти сам станеш одним з нас. Чекаємо на саме на тебе!

Відповідальний секретар науково-практичного журналу «Теорія і практика управління соціальними системами», заступник завідувач кафедри педагогіки та психології управління соціальними системами ім. академіка І.А. Зязюна з міжнародної роботи, доктор наук з державного управління, доцент Мороз В.М.