«Я – Еколюдина», як перша ланка STEM освіти

19 квітня 2018 року в НТУ «ХПІ» з ініціативи КЗ “Харківська обласна станція юних туристів” пройшов обласний семінар керівників еколого-краєзнавчих  гуртків, учителів географії, методистів позашкільних навчальних закладів під назвою «Я – Еколюдина», як перша ланка STEM освіти. Цей захід мав на меті познайомити вчителів шкіл Харківської області як з екологічною діяльністю нашого вишу так і вагомими доробки у галузі STEM. У роботі семінару взяли участь 35 педагогічних працівників освіти з 22 районів області та міста Харкова, які відзначили необхідність поєднання науки та екологічної освіти, практичність запропонованих інновацій та висловили впевненість у тому, що  одержані знання будуть використовувати у практичній роботі з учнівською молоддю.

Абревіатура STEM розшифровується як «Science, Technology, Engineering and Mathematics» – наука, технологія, інженерія і математика. Це взаємозв’язок і тісний контакт тих областей знань, які дозволяють дитині зрозуміти непростий і вкрай цікавий навколишній світ у всьому його різноманітті. Завдяки STEM-підходу діти можуть вникати у логіку явищ, що відбуваються, розуміти їх взаємозв’язок, вивчати світ системно і тим самим виробляти в собі допитливість, інженерний стиль мислення, вміння виходити з критичних ситуацій.

На цьому семінарі наш спікер 80-го рівня к.т.н. Тихомирова Т. С., доцент кафедри хімічної техніки та промислової екології НТУ “ХПІ” виступала з доповіддю, яка і дала назву всьому заходу  “Клуб для школярів “Я-Еколюдина”, як перша ланка STEM освіти. Досвід функціонування за 4 роки”.

Захід включав в себе також обговорення таких питань:

  1. Місце де народжується STEM. (Спікер: Ph.D Томашевський Р.С., голова громадської організації «Об’єднання молодих науковців НТУ “ХПІ”).
  2. Арсенал Ідей Україна (у Харкові) – освітній простір, що поєднує науку та освіту. (Спікер: Ph.D Радогуз С.А., координатор проекту “Арсенал Ідей Україна / Простір Ідей Science & Museums”).
  3. Зелена хімія. (Спікер: Ph.D. Петров С.О, відповідальний секретар центральної приймальної комісії НТУ “ХПІ»).
  4. Утилізація біогазу сміттєзвалищ в енергетичних установках з двигунами внутрішнього згоряння. (Спікер: Ph.D Осетров  О.О., доцент кафедри двигунів внутрішнього згоряння).
  5. Дослідження водопаливної емульсії в рамках розробки концепції адаптивної системи управління дизелем. (Спікер: Ph.D Бєлік С. Ю., доцент кафедри двигунів внутрішнього згоряння).

На завершення учасники і спікери семінару відвідали з екскурсією лабораторію двигунів внутрішнього згорання і високовольтний зал НТУ «ХПІ».

 

This entry was posted in Без категорії. Bookmark the permalink.