Аспірантура кафедри

Аспірантура кафедри готує фахівців за спеціальностями:

101 – Екологія;

161 – Хімічні технології та інженерія

Назва освітньо-наукової програми П.І.Б. гаранта Науковий ступінь, вчене звання Посада
Екологія (101) ШЕСТОПАЛОВ Олексій Валерійович К.т.н., доц. Завідувач кафедри хімічної техніки та промислової екології
Хімічні технології та інженерія (161) ШТЕФАН Вікторія Володимирівна Д.т.н., доц. Професор кафедри технічної електрохімії

Детальніше з умовами прийому та положенням про аспірантуру Ви можете ознайомитися за посиланнями:

https://web.kpi.kharkov.ua/phd/vstupnikam/

829

 

Аспіранти кафедри хімічної техніки та промислової екології:

1.  Стаднік Вероніка Юріївна

У 2018 році з відзнакою закінчила навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища».

За роки студентського життя активно брала участь у різноманітних заходах, неодноразово була волонтером на «Наукових пікніках» (2016, 2017), допомагала в організації «Тижнів Німеччини в Харкові» (2016), щороку була учасницею Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day», а також була волонтеркою «STEMcamp School» та інших.

Проявила себе як людина творча, адже разом зі своєю командою створила плакат на екологічну тематику, який зайняв перше місце у студентському конкурсі екоплакатів. Перше та друге місце посіла у конкурсах есе « Я – політехнік» та «Еколог – професія майбутнього?»

У 2015 році посіла І місце у конкурсі «Мой вклад в защиту природы» у номінації «Промышленная безопасность и охрана труда».

Наприкінці 2016 року закінчила медіашколу «Рейтинг-Харьков» та отримала посвідчення журналіста, а вже у лютому 2017 завершила навчання у першій школі грантрайтингу НТУ «ХПІ». Знання, отримані у школі грантрайтингу дозволили створювати власні екологічні проекти, з одним із яких, стала переможницею у конкурсі «Перший крок до успіху» у східному регіоні.

Також, у 2017 році була відібрана до участі у літньому таборі «YOUcamp», на якому займалася розробкою власного екологічного проекту, який успішно презентувала на фіналі перед експертами.

Свою наукову діяльність розпочала у 2013 році, а саме на другому курсі навчання і завдяки плідній праці  була визнана кращим учасником науково-дослідної роботи студентів та отримала відповідне свідоцтво.

2017 – 2018 навчальний рік розпочала у Поморській академії (м. Слупськ, Польща), де навчалася за обміном, який було організовано завдяки активній діяльності міжнародного напрямку нашої кафедри.

У 2018 році зайняла почесне II місце у міському конкурсі студентських проектів «Харків – місто молодіжних ініціатив» та отримала грошову винагороду.

З жовтня 2018 року розпочала навчання в аспірантурі за спеціальністю «101 – Екологія». В цей період продовжує займатися волонтерською діяльністю, але більшу частину часу присвячує науковій роботі. Організатор ІІІ та IV Екологічного форуму для школярів.

Публікації: https://scholar.google.com.ua/citations?user=J0125_YAAAAJ&hl=uk

2. Катенін Вадім

У 2019 році з відзнакою закінчив навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр, за спеціальністю «Екологія». У жовтні 2020 року вступив до аспірантури за спеціальністю 101 – Екологія, де навчається й досі.

За роки студентства захопився темою альтернативної енергетики, а саме процесом виробництва та утилізації сонячних батарей.

Основною сферою наукових інтересів в аспірантурі НТУ «ХПІ» є підвищення екологічної безпеки операцій поводження с відходами фотоелектричних панелей.

За роки навчання має 3 статті у всеукраїнських наукових журналах, приймав участь у багатьох наукових конференціях, за результатами яких було опубліковано більше 10 тез. За перше півріччя в аспірантурі, прийняв участь у 2 наукових конференціях.

Публікації: https://scholar.google.com/citations?user=gRkP4q8AAAAJ&hl

3. Босюк Альона Сергіївна

У 2019 році з відзнакою закінчила навчання в НТУ «ХПІ» за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр, за фахом «Екологія». У жовтні 2020 року вступила до аспірантури за спеціальністю 101 – Екологія, де проходить навчання дотепер.

За роки навчання в університеті зацікавилася та стала вивчати тему очищення стічних вод, а саме стоків машинобудівних підприємств.

Основною сферою наукових інтересів в аспірантурі НТУ «ХПІ» є підвищення рівня екологічної безпеки шляхом інтенсифікації очистки багатокомпонентних стоків.

За роки навчання було опубліковано 3 статті у Всеукраїнських наукових виданнях, брала участь у Всеукраїнських олімпіадах за екологічною тематикою, приймала активну участь у наукових конференціях, за результатами яких було опубліковано 12 тез. За перше півріччя в аспірантурі взяла учать у 2 Міжнародних науково-практичних конференціях.

З 2020 року працювала за фахом у ТОВ «Навчально-виробниче підприємство «Інститут екологічних технологій» на посаді інженера з охорони навколишнього середовища. Займалася розробкою та узгодженням екологічної документації для підприємств України.

Крім цього, паралельно з навчанням в аспірантурі, працює провідним інженером з охорони навколишнього середовища на заводі ДП «ХМЗ «ФЕД». Основною сферою діяльності є контроль за дотриманням норм законодавства України з екологічної безпеки.

4. Адашевський Олег Володимирович 

У 2009 році закінчив кафедру Хімічної техніки та промислової екології НТУ “ХПІ” за спеціальністю “Екологія та охорона навколишнього середовища” та здобув кваліфікацію інженера – еколога – технолога

2009-2016 Працював інженером кафедри Хімічної техніки та промислової екології НТУ “ХПІ”

2017-2019 Провідний спеціаліст з питань охорони праці та навколишнього середовища виробничого підприємства ТОВ “ВТО “Індекс”. 2019-2022 Керівник підприємства по поводженню з відходами “Рисайклинг групп”.

В 2022 році вступив до аспірантури за спеціальністю 101 Екологія, де навчається досі. Є співзасновником та активним учасником БО БФ “Волонтери дорослі – дітям”

Автор та співавтор понад 15 наукових публікацій, учасник Всеукраїнських та міжнародних наукових конференцій. Також був Менеджером проекту “Інкоюзія у співпраці” British Council та учасником конкурсу освітньої стипендіальної програми CIG R&D Lab.

https://scholar.google.com.ua/

5. Чікірякін Кирило Віталійович

У 2019 році закінчив навчання у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого, отримав кваліфікацію магістра за спеціальністю «Право». У 2022 році вступив до аспірантури за спеціальністю 101 – Екологія.

З 2016 року розробляв та впроваджував різноманітні соціальні проекти у Харкові для молоді. З 2017 по 2021 – голова комісії з питань охорони навколишнього середовища та екології міста Молодіжної ради при Харківському міському голові.

З 2023 року – перший заступник директора КУ «Офіс Реформ Харкова». Член правління ГО «Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it, Ukraine», регіональний координатор Харкова та Харківської області.

6. Разно Микола Русланович

В 2013 році поступив на денну форму навчання до Миргородського художньо-промислового коледжу імені М. В. Гоголя Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка на спеціальність «Прикладна екологія», де в 2017 році здобув ступінь молодшого спеціаліста.

Після закінчення коледжу, в 2017 році поступив на денну форму навчання до Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» на кафедру «Хімічна техніка та промислова екологія», де у 2020 році здобув ступінь бакалавра за спеціальністю «Екологія». Після закінчення НТУ «ХПІ» в 2020 р. поступив до «Харківського національного аграрного університету імені В. В. Докучаєва» на агрономічний факультет на денну форму навчання. Здобув кваліфікацію: ступінь вищої освіти магістр, за спеціальністю «Агрономія», освітня програми «Експертна оцінка грунтів».

В 2021 році закінчив навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр. У жовтні 2022 року вступив до аспірантури за спеціальністю 101- Екологія, де зараз навчається.

7. Кочетов Микита Сергійович

В 2019 році закінчил навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр, факультет «Інтегрованих технологій та хімічної техніки» за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища».

Після навчання почав працювати баристом, потім став партнером малого підприємства з обсмажування кави. Саме місце роботи зумовило вибір теми дослідження. Адже в сфері обсмажування та споживання кави велика кількість не вирішених екологічних проблем.

У жовтні 2022 року вступив до аспірантури за спеціальністю 101 – Екологія, де навчається й досі. За цей період досяг таких успіхів:

  • Координатор локацій Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» в м. Харкові в 2018 та 2019 роках.
  • Призер Конкурсу студентських проектів «Харків – місто молодіжних ініціатив» у 2019 р.
  • Активний волонтер фонду БО БФ ” Волонтери: Дорослі – дітям”
  • Учасник  конкурсу освітньої стипендіальної програми «CIG R&D Lab» у 2018 , 2019 та 2022 роках

8. Кулініч Сергій Сергійович

У 2021 році закінчив Військовий інститут танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» за освітньою програмою радіаційний, хімічний, біологічний захист та екологічна безпека військ, де здобув ступінь вищої освіти магістр з відзнакою.

Після навчання проходив посади від командира взводу до командира роти радіаційного, хімічного, біологічного захисту, під час служби приймав участь у всіх можливих заходах підтримання та вдосконалення екологічних умов за місцем проходження служби, в період з 2022 по 2023 року приймав участь у бойових діях на запорізькому напрямку.

У жовтні 2022 року вступив до аспірантури за спеціальністю 101 – Екологія, де навчається й досі. За словами Сергія навчатись доводилось навіть в окопах але, за рахунок набутих знань після закінчення першого курсу в аспірантурі дозволило зайняти посаду начальника відділення інструментально-лабораторного контролю центру досконалості протимінної діяльності та екологічної безпеки при МО України.

9. Крючкова Валерія Валеріївна 

У 2018 році з відзнакою закінчила навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища». Під час навчання брала участь у науково-практичних конференціях, а також у волонтерських заходах.

З 2017 року працювала лаборантом лабораторії аналітичної хімії та фізико-хімічного аналізу, а з 2019 року займає посаду викладача екології у Харківському фаховому коледжі технологій та дизайну. З 2020 року є головою державної атестаційної комісії спеціальності 101 “Екологія”.

Приймає постійну участь у науково-практичних конференціях різних рівнів, семінарах, форумах, курсах з підвищення кваліфікації.

В 2021 р. приймала участь у Міжнародному форумі “Екологія в Fashion індустрії” з докладом “Шлях до sustainability або екологізація fashion індустрії”. Разом з головою Kharkiv Fashion Cluster брала участь у теле та рідіо ефірах з цією ж темою.

В 2022 р. брала участь у проекті Міжнародної школи лідерства  «Соціальне підприємництво: нові ідеї та можливості для вчителів та майстрів виробничого навчання системи професійно-технічної освіти України». В рамках програми «Гранти на персональні проєкти в сфері соціального підприємництва» за фінансової підтримки House of Europe та Європейського Союзу.

2023 р. межах спільного проєкту StarterNetwork стартап-Інкуботора УЕР та Тартуського уміверситету, що реалізується за підтримки Есто проходила курс “University and enterprise collaboration – challenges and best practice”.

Займається волонтерською діяльністю.

10. Гадаєва Юлія Сергіївна

У 2022 році закінчила навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр, за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища». У жовтні 2023 року вступила до аспірантури за спеціальністю 101-Екологія. Чемпіонка світу, Заслужений майстер спорту з армрестлінгу. Персональний тренер тренажерного залу Gym4Fit. Приймаю участь у волонтерській діяльності.

Учасниця “Up-Shift” проекту в 2018
Пройшла навчання у літній школі “Alternative economic and monetary systems” у 2020
Учасниця конкурсу освітньої стипендіальної програми “CIG R&D Lab” у 2020, 2023 роках.

Публікації: https://scholar.google.com.ua/citations?user=VPICnQ4AAAAJ&hl=uk