Аспірантура кафедри

Аспірантура кафедри готує фахівців за спеціальностями:

101 – Екологія;

161 – Хімічні технології та інженерія

Назва освітньо-наукової програми П.І.Б. гаранта Науковий ступінь, вчене звання Посада
Екологія (101)

ОНП_101_2019

ШЕСТОПАЛОВ Олексій Валерійович К.т.н., доц. Доцент кафедри хімічної техніки та промислової екології
Хімічні технології та інженерія (161)

ОНП_161_2019

ШТЕФАН Вікторія Володимирівна Д.т.н., доц. Професор кафедри технічної електрохімії

Детальніше з умовами прийому та положенням про аспірантуру Ви можете ознайомитися за посиланнями:

https://drive.google.com/file/d/1GQXsfcP02WVErY2j6VQHyjhNh_xPsZgl/view
https://drive.google.com/file/d/16tbRwOYhCJIdxHo55bokiXhUI9Eap3TN/view
http://web.kpi.kharkov.ua/phd/?page_id=1414

Аспіранти кафедри хімічної техніки та промислової екології:

1. Баранова Антоніна Олегівна

В 2016 році закінчила навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр, факультет «Інтегрованих технологій та хімічної техніки» за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища» та отримала кваліфікацію «професіонал з природокористування». У жовтні 2016 року вступила до аспірантури за спеціальністю 101 – Екологія, де навчається й досі. За цей період досягла таких успіхів:

 • В 2017 році займала посаду заступника координатора ГО «Let’s do it, Ukraine» в м. Харкові.
 • З квітня 2018 року депутат Молодіжної ради при Харківському міському голові.
 • Організатор проведення Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» в м. Харкові в 2018 та 2019 роках.
 • Проведення благодійної акції «Добре (не)сміття» в 2018 р., в рамках якої зібрано вторсировини на суму понад 20000 грн для двох реабілітаційних центрів.
 • Відкриття першої в Харкові сортувальної станції «SilpoRecycling».
 • Співзасновник громадської організації «Kharkiv Eco City».

НАГОРОДИ:
– Почесна грамота «За високий професіоналізм, натхненну співпрацю у розвитку молодіжної політики міста Харкова та вагомий особистий внесок у роботу Молодіжної ради при Харківському міському голові» від директора Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради.
– Подяка «За вагомий внесок у реалізацію молодіжної політики, плідну громадську діяльність та активну участь у соціально-економічному розвитку міста Харкова» від Харківського міського голови.

2. Гетта Оксана

В 2017 році закінчила навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліст, факультет «Інтегрованих технологій та хімічної техніки» за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища» та отримала кваліфікацію «інженер з природокористування».
У листопаді 2017 року вступила до аспірантури за спеціальністю 101 – Екологія, де навчається й досі. За цей період досягла таких успіхів:

 • З грудня 2019 року заступник голови Ради молодих вчених НТУ «ХПІ».
 • Ментор «STEM Camp School» Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» для школярів.
 • Ментор проекту Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» «STEM for educator`s » Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» для вчителів.
 • Участь в фестивалі «Interpipe Tech Fest».
 • Організатор ІІІ та IV Екологічного форуму для школярів.
 • Організатор наукового квесту «Science is fun»

Публікації – https://scholar.google.com.ua/citations?user=ixCn06AAAAAJ&hl=uk

https://www.researchgate.net/profile/Oksana_Hetta

3. Рикусова Надія Іванівна

В 2013 році з відзнакою закінчила навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр, факультет «Інтегрованих технологій та хімічної техніки» за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища» та отримала кваліфікацію «Професіонала в галузі екології».

З 2011 по 2012 рік працювала провідним інженером з охорони праці у ДП “Завод ім. Т.Г. Шевченко”;

З 2013 по 2016 року працювала провідним інженером з охорони праці у Державному вищому навчальному закладі «Харківський коледж текстилю та дизайну» за сумісництвом працювала викладачем;

З 2016 по 2017 році перейшла на посаду викладача спеціальних екологічних дисциплін у Державному вищому навчальному закладі «Харківський коледж текстилю та дизайну»;

У 2017 році отримала другу вищу освіту за спеціальності «Викладач вищих навчальних закладів».

У вересні 2016 року вступила до аспірантури за спеціальністю 101 – Екологія, де навчаюся й досі.

З 2019 році працюю у НЕК «Укренерго» на посаді еколога 1 категорії. За цей період я досягла таких успіхів:

 • Організатор ІІ та ІІІ Екологічного форуму для школярів;
 • Успішне проходження перевірок Держгірпромнагляду;
 • Заступник відповідального секретаря у приймальній комісії факультету Інтегрованих технологій та хімічної техніки, 2017 рік;
 • Ментор у літньому таборі для школярів 7-11 кл;
 • Вдале проходження Північної ЕС НЕК «Укренерго» ресертифікаційного аудиту за стандартом ISO 14001:2015;
 • Являюсь автором 24 наукових робіт по темі дисертаційної роботи «Підвищення екологічної безпеки газовидобування шляхом очищення та утилізації рідких відходів буріння”. Результати досліджень останніх років викладені в 9 фахових статтях, 13 тезах доповідей на конференціях, 1 методичної рекомендації та 1 монографії.

Являюсь внутрішнім аудитором системи екологічного управління відповідно до вимог міжнародних стандартів ISO 14001:2015 та ISO 19011:2018;

У 2020 році підвищувала кваліфікацію за темою «Інженерно-будівельне проектування в частині безпеки життя і здоров’я людини, захисту навколишнього природного середовища: вимоги до складу, змісту та процедури ОВНС».

Нагороди:

 • Подяка НЕК «Укренерго», 2020 рік.

Публикації – https://scholar.google.com.ua/citations?hl=uk&pli=1&user=BHIbOcwAAAAJ

https://www.researchgate.net/profile/Nadegda_Rykusova

4. Порохня Микола Федорович

В 2016 році закінчив навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр, факультет «Інтегрованих технологій та хімічної техніки» за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища» та отримав кваліфікацію «професіонал з природокористування». У жовтні 2017 року вступив до аспірантури за спеціальністю 101 – Екологія, де навчається й досі.

За роки навчання в НТУ «ХПІ» приймав участь у чисельних студентських олімпіадах, наукових конкурсах та дослідженнях.

Після закінчення в 2016 році навчання працював у НПФ Екотон, де займався проектуванням обладнання для очистки стічних вод.

З 2017 року працює науковим співробітником в ДУ НІОХІМ в лабораторії тепло- та масообмінного обладнання. Основною сферою наукових інтересів в ДУ НІОХІМ є підвищення екологічної безпеки підприємств содової промисловості, що й стало вирішуючим фактором при обиранні теми дисертаційної роботи.

За час навчання в аспірантурі та роботи в ДУ НІОХІМ приймав участь у розробці та впровадженні (під час робочого візиту) нової конструкції бікарбонатної колони на одному з содових заводів Індії. В результаті було досягнуто значного скорочення рідких відходів.

На сьогоднішній день в ДУ НІОХІМ та на кафедрі ХТПЕ працює над зменшенням викидів вуглекислого газу заводами з виробництва бікарбонату натрію.

Також разом з командою однодумців працює над стартапом – розробка побутового очищувача-зволожувача повітря.

5. Стаднік Вероніка Юріївна

У 2018 році з відзнакою закінчила навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища».

За роки студентського життя активно брала участь у різноманітних заходах, неодноразово була волонтером на «Наукових пікніках» (2016, 2017), допомагала в організації «Тижнів Німеччини в Харкові» (2016), щороку була учасницею Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day», а також була волонтеркою «STEMcamp School» та інших.

Проявила себе як людина творча, адже разом зі своєю командою створила плакат на екологічну тематику, який зайняв перше місце у студентському конкурсі екоплакатів. Перше та друге місце посіла у конкурсах есе « Я – політехнік» та «Еколог – професія майбутнього?»

У 2015 році посіла І місце у конкурсі «Мой вклад в защиту природы» у номінації «Промышленная безопасность и охрана труда».

Наприкінці 2016 року закінчила медіашколу «Рейтинг-Харьков» та отримала посвідчення журналіста, а вже у лютому 2017 завершила навчання у першій школі грантрайтингу НТУ «ХПІ». Знання, отримані у школі грантрайтингу дозволили створювати власні екологічні проекти, з одним із яких, стала переможницею у конкурсі «Перший крок до успіху» у східному регіоні.

Також, у 2017 році була відібрана до участі у літньому таборі «YOUcamp», на якому займалася розробкою власного екологічного проекту, який успішно презентувала на фіналі перед експертами.

Свою наукову діяльність розпочала у 2013 році, а саме на другому курсі навчання і завдяки плідній праці  була визнана кращим учасником науково-дослідної роботи студентів та отримала відповідне свідоцтво.

2017 – 2018 навчальний рік розпочала у Поморській академії (м. Слупськ, Польща), де навчалася за обміном, який було організовано завдяки активній діяльності міжнародного напрямку нашої кафедри.

У 2018 році зайняла почесне II місце у міському конкурсі студентських проектів «Харків – місто молодіжних ініціатив» та отримала грошову винагороду.

З жовтня 2018 року розпочала навчання в аспірантурі за спеціальністю «101 – Екологія». В цей період продовжує займатися волонтерською діяльністю, але більшу частину часу присвячує науковій роботі. Організатор ІІІ та IV Екологічного форуму для школярів.

Публікації: https://scholar.google.com.ua/citations?user=J0125_YAAAAJ&hl=uk

6. Забіяка Наталія Анатоліївна

В 2016 році з відзнакою закінчила навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліст, факультет «Інтегрованих технологій та хімічної техніки» за спеціальністю «Обладнання переробних і харчових виробництв» і здобула кваліфікацію «інженер-механік». У жовтні 2016 року вступила до аспірантури за спеціальністю 161 – Хімічні технології та інженерія, де навчаюся й досі.

У 2016 році успішно виконала програму відкритого дистанційного курсу «Технології розробки дистанційного курсу», в результаті чого був розроблений курс дистанційного навчання «Вступ до спеціальності» за спеціальністю «Обладнання переробних і харчових виробництв».

Основною сферою наукових інтересів в аспірантурі НТУ «ХПІ» є дослідження впливу кінетичних параметрів на ефективність виділення водню шляхом корозійного розчинення алюмінієвих сплавів за механізмом водневої деполяризації. Результати досліджень останніх років висвітлено у 13 наукових роботах по темі дисертаційної роботи «Матеріало–заощаджувальних хімічних процесів виробництва водню в хімічній техніці та енергетиці», а саме в: 2 фахових статтях, 1 закордонній статті та 10 тезах доповідей на конференціях.

Публікації – https://scholar.google.com.ua/citations?user=pgKbbQcAAAAJ&hl=ru

7. Катенін Вадім

У 2019 році з відзнакою закінчив навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр, за спеціальністю «Екологія». У жовтні 2020 року вступив до аспірантури за спеціальністю 101 – Екологія, де навчається й досі.

За роки студентства захопився темою альтернативної енергетики, а саме процесом виробництва та утилізації сонячних батарей.

Основною сферою наукових інтересів в аспірантурі НТУ «ХПІ» є підвищення екологічної безпеки операцій поводження с відходами фотоелектричних панелей.

За роки навчання має 3 статті у всеукраїнських наукових журналах, приймав участь у багатьох наукових конференціях, за результатами яких було опубліковано більше 10 тез. За перше півріччя в аспірантурі, прийняв участь у 2 наукових конференціях.

Публікації: https://scholar.google.com/citations?user=gRkP4q8AAAAJ&hl

 1. Босюк Альона Сергіївна

У 2019 році з відзнакою закінчила навчання в НТУ «ХПІ» за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр, за фахом «Екологія». У жовтні 2020 року вступила до аспірантури за спеціальністю 101 – Екологія, де проходить навчання дотепер.

За роки навчання в університеті зацікавилася та стала вивчати тему очищення стічних вод, а саме стоків машинобудівних підприємств.

Основною сферою наукових інтересів в аспірантурі НТУ «ХПІ» є підвищення рівня екологічної безпеки шляхом інтенсифікації очистки багатокомпонентних стоків.

За роки навчання було опубліковано 3 статті у Всеукраїнських наукових виданнях, брала участь у Всеукраїнських олімпіадах за екологічною тематикою, приймала активну участь у наукових конференціях, за результатами яких було опубліковано 12 тез. За перше півріччя в аспірантурі взяла учать у 2 Міжнародних науково-практичних конференціях.

З 2020 року працювала за фахом у ТОВ «Навчально-виробниче підприємство «Інститут екологічних технологій» на посаді інженера з охорони навколишнього середовища. Займалася розробкою та узгодженням екологічної документації для підприємств України.

Крім цього, паралельно з навчанням в аспірантурі, працює провідним інженером з охорони навколишнього середовища на заводі ДП «ХМЗ «ФЕД». Основною сферою діяльності є контроль за дотриманням норм законодавства України з екологічної безпеки.