Аспірантура кафедри

Аспірантура кафедри готує фахівців за спеціальностями:

101 – Екологія;

161 – Хімічні технології та інженерія

Назва освітньо-наукової програми П.І.Б. гаранта Науковий ступінь, вчене звання Посада
Екологія (101)

ОНП_101_2019

ШЕСТОПАЛОВ Олексій Валерійович К.т.н., доц. Доцент кафедри хімічної техніки та промислової екології
Хімічні технології та інженерія (161)

ОНП_161_2019

ШТЕФАН Вікторія Володимирівна Д.т.н., доц. Професор кафедри технічної електрохімії

Детальніше з умовами прийому та положенням про аспірантуру Ви можете ознайомитися за посиланнями:

https://drive.google.com/file/d/1GQXsfcP02WVErY2j6VQHyjhNh_xPsZgl/view
https://drive.google.com/file/d/16tbRwOYhCJIdxHo55bokiXhUI9Eap3TN/view
http://web.kpi.kharkov.ua/phd/?page_id=1414

Аспіранти кафедри хімічної техніки та промислової екології:

1.  Стаднік Вероніка Юріївна

У 2018 році з відзнакою закінчила навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища».

За роки студентського життя активно брала участь у різноманітних заходах, неодноразово була волонтером на «Наукових пікніках» (2016, 2017), допомагала в організації «Тижнів Німеччини в Харкові» (2016), щороку була учасницею Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day», а також була волонтеркою «STEMcamp School» та інших.

Проявила себе як людина творча, адже разом зі своєю командою створила плакат на екологічну тематику, який зайняв перше місце у студентському конкурсі екоплакатів. Перше та друге місце посіла у конкурсах есе « Я – політехнік» та «Еколог – професія майбутнього?»

У 2015 році посіла І місце у конкурсі «Мой вклад в защиту природы» у номінації «Промышленная безопасность и охрана труда».

Наприкінці 2016 року закінчила медіашколу «Рейтинг-Харьков» та отримала посвідчення журналіста, а вже у лютому 2017 завершила навчання у першій школі грантрайтингу НТУ «ХПІ». Знання, отримані у школі грантрайтингу дозволили створювати власні екологічні проекти, з одним із яких, стала переможницею у конкурсі «Перший крок до успіху» у східному регіоні.

Також, у 2017 році була відібрана до участі у літньому таборі «YOUcamp», на якому займалася розробкою власного екологічного проекту, який успішно презентувала на фіналі перед експертами.

Свою наукову діяльність розпочала у 2013 році, а саме на другому курсі навчання і завдяки плідній праці  була визнана кращим учасником науково-дослідної роботи студентів та отримала відповідне свідоцтво.

2017 – 2018 навчальний рік розпочала у Поморській академії (м. Слупськ, Польща), де навчалася за обміном, який було організовано завдяки активній діяльності міжнародного напрямку нашої кафедри.

У 2018 році зайняла почесне II місце у міському конкурсі студентських проектів «Харків – місто молодіжних ініціатив» та отримала грошову винагороду.

З жовтня 2018 року розпочала навчання в аспірантурі за спеціальністю «101 – Екологія». В цей період продовжує займатися волонтерською діяльністю, але більшу частину часу присвячує науковій роботі. Організатор ІІІ та IV Екологічного форуму для школярів.

Публікації: https://scholar.google.com.ua/citations?user=J0125_YAAAAJ&hl=uk

2. Катенін Вадім

У 2019 році з відзнакою закінчив навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр, за спеціальністю «Екологія». У жовтні 2020 року вступив до аспірантури за спеціальністю 101 – Екологія, де навчається й досі.

За роки студентства захопився темою альтернативної енергетики, а саме процесом виробництва та утилізації сонячних батарей.

Основною сферою наукових інтересів в аспірантурі НТУ «ХПІ» є підвищення екологічної безпеки операцій поводження с відходами фотоелектричних панелей.

За роки навчання має 3 статті у всеукраїнських наукових журналах, приймав участь у багатьох наукових конференціях, за результатами яких було опубліковано більше 10 тез. За перше півріччя в аспірантурі, прийняв участь у 2 наукових конференціях.

Публікації: https://scholar.google.com/citations?user=gRkP4q8AAAAJ&hl

3. Босюк Альона Сергіївна

У 2019 році з відзнакою закінчила навчання в НТУ «ХПІ» за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр, за фахом «Екологія». У жовтні 2020 року вступила до аспірантури за спеціальністю 101 – Екологія, де проходить навчання дотепер.

За роки навчання в університеті зацікавилася та стала вивчати тему очищення стічних вод, а саме стоків машинобудівних підприємств.

Основною сферою наукових інтересів в аспірантурі НТУ «ХПІ» є підвищення рівня екологічної безпеки шляхом інтенсифікації очистки багатокомпонентних стоків.

За роки навчання було опубліковано 3 статті у Всеукраїнських наукових виданнях, брала участь у Всеукраїнських олімпіадах за екологічною тематикою, приймала активну участь у наукових конференціях, за результатами яких було опубліковано 12 тез. За перше півріччя в аспірантурі взяла учать у 2 Міжнародних науково-практичних конференціях.

З 2020 року працювала за фахом у ТОВ «Навчально-виробниче підприємство «Інститут екологічних технологій» на посаді інженера з охорони навколишнього середовища. Займалася розробкою та узгодженням екологічної документації для підприємств України.

Крім цього, паралельно з навчанням в аспірантурі, працює провідним інженером з охорони навколишнього середовища на заводі ДП «ХМЗ «ФЕД». Основною сферою діяльності є контроль за дотриманням норм законодавства України з екологічної безпеки.