Всесвітній день прибирання

Попри страшні обіцянки дощу, погода 18 вересня 2021 року якнайкраще підходила для участі кафедри у Всесвітньому дні прибирання.
Вшосте студенти кафедри разом з викладачами приймали участь у прибиранні сміття. Вже маємо перших студентів, які стали викладачами та приходять зі своїми дітьми))) малесенький герой Віталій з повагою дивився на загартованого шістьма роками прибирання Микиту), який починав свій шлях боротьби зі сміттям у трішки більшому віці)))
Цього року ми охопили три локації:
Локація “Олексіївський ліс”- координатори асистенти кафедри Наталия Забияка та Алина Грубник
Локація”Олексіївський лугопарк”- координатор старший викладач кафедри Антонина Баранова
Локація “Сосновий ліс”- координатор магістр кафедри Дарья Стогний – було неочікувано отримати запрошення стати саме координатором )
Загальне керівництво заходу під умовною назвою “Свято сміття” здійснювала доцент кафедри Татьяна Тихомирова
Цього року, як ніколи, дуже багато незвичних знахідок – від коника з синього пластику до сейфу з цибулею. Чи то карантин так впливає на людей, чи то власне коронавірус….)))
Як завжди, весело, дружньо та швидко прибирали свої локації, перекусили, зробили світлини та розійшлися.
Дві години пролетіли швидко, але наша маленька куля Земля нам буде вдячна. Дві години за рік – не великий рахунок за можливість жити на Землі, чи не так?
Lera Kruchkova – тобі окрема подяка за десант студентів коледжу текстилю та дизайну)
Воні круті!
Приємним сюрпризом стали квитки на футбол та скидки в інші місця від координаторів проекту World up cleaning day 2021 у м. Харків

Навчання під відкритим небом

Поки дозволяє погода – всі на вулицю!
Саме тому , традиційно, перші практичні заняття з дисципліни “Гідрологія” проходять безпосередньо на гідрологічних об’єктах.
Цього року ( 10.09.2021) швидкість руху води, течію, глибину та ширину вимірювали на річці Саржинка. Так, саме вона дала назву Саржиному Яру).
Ранковий підйом студентів було компенсовано чудовим сонячним ранком та краєвидами)
Шукаємо ще красиві локації для другої практичної роботи)

Кодекс Етики НТУ “ХПІ” для першокурсників

За традицією, на початку навчального року для студентів першокурсників Кафедра Хімічної техніки та промислової екології проводимо семінар з розтлумачення основних положень Кодексу Етики НТУ “ХПІ”.
07 вересня 2021 такий семінар провела доц.кафедри Татьяна Тихомирова для студентів групи МІТ-121, під час якого було розглянуто структуру університету та кафедри, питання академічної доброчесності та покарання за її недотримання, політики гендерної рівності, недискримінації, а також поняття неформальної освіти.
Цікаві запитання від студентів та яскраві приклади “з життя викладачів” від керівника семінару дозволили провести його у дружній атмосфері так, що дві години пролетіли наче мить)

Наука під відкритим небом

Молоді вчені та студенти НТУ “ХПІ” взяли участь в науково-просвітницьких заходах “Наука – це просто, наука – це професія, наука – це життя”. Вони відбулися 25 червня на ялеях саду Шевченка.

Під час наукових перфомансів демонстрували фізичні та хімічні досліди, вирішували математичні та логічні головоломки, занурювались в дивовижний світ робототехніки, розповідали про безпечну утилізацію відпрацьованих ламп, батарейок та ртутних термометрів, організовували тренінги з надання першої медичної допомоги та, звичайно, виміряли кількість нітратів в овочах та фруктах.

Відбулася маса освітніх і наукових активностей із залученням студентів хавківскьких ВУЗів.

Організатор – Харківський міський центр дозвілля молоді.