Наукова робота студентів

Наукова робота студентів – важливий напрям розвитку кафедри Хімічної техніки та промислової екології. Студенти можуть бути залучені до виконання певних досліджень як в межах існуючих наукових напрямках кафедри, так й пропонувати самостійні напрямки та теми. Наукова робота студентів та отримані під час її виконання результати  є першим етапом для подальшого формулювання старт-ап проекту з метою комерціалізації розробки.

Викладачі кафедри ніколи не відмовляються у допомозі студентам з їх науковими дослідженнями, завжди відкриті до допомоги та дають корисні поради, уточнюють план дослідження та допомагають у проведені експериментів та обробці результатів. Деякі студенти кафедри починають працювати над додатковим «науковим» навантаженням з другого курсу та згодом досягають не аби яких результатів (наприклад, Стаднік В.Ю., Стогній Д.С., Кочетов М.С.) та обирають подальше навчання в аспірантурі для здобуття ступеню доктор філософії.

Певним чином актуальність та новизну  наукової роботи студентів можна оцінити за результатами їх участі у різноманітних конкурсах. Відзначимо, що не всі розробки та дослідження студентів стають цілісними науковими проектами, деякі з них на ранніх етапах згортаються за різних причин, серед яких й не доцільність дослідження, й відсутність розуміння шляху комерціалізації та навіть падіння інтересу самих дослідників.

Особливу увагу викладацький склад кафедри приділяє участі студентів у регіональних конкурсах наукових робіт, бо саме журі міських та обласних конкурсів можуть гідно оцінити розробки з точки зору потреб конкретного міста та області, знайти програми фінансування та впровадити у життя.

У таблиці наведені дані щодо переможців та призерів різних конкурсів за останні 4 роки серед студентів-науковців кафедри.

Детальніше про деякі конкурси та переможців можна почитати за посиланнями

https://www.facebook.com/groups/kafhtpe/posts/1691697677874396/

https://www.facebook.com/groups/kafhtpe/posts/814490222261817/

https://www.facebook.com/groups/kafhtpe/posts/839432883100884/

https://www.facebook.com/groups/kafhtpe/posts/954274214950083/

https://web.kpi.kharkov.ua/htpe/novini/page/26/

У 2022/2023 навч році наукова робота студентів не тільки не зупинилась, а й отримала новий вектор розвитку. Повномасштабне вторгнення та військова агресія внесли свої корективи у перелік наукових досліджень, які стали актуальними. Так, студенти почали досліджувати не тільки прямий вплив використання зброї на стан екосистем на локальному та регіональному рівнях, а й дотичні екологічні питання. Наприклад, формування екосвідомості громадян, які виготовляють маскувальні засоби чи зміну в морфологічному складі твердих побутових відходів у тих громадах, де різко збільшилось населення, беручи до уваги, в тому числі, й погіршення матеріального становища як місцевих жителів, так й вимушено переміщених осіб.

Наукова робота студентів проводилась у 2022/2023 році на високому рівні, про що свідчить 10 переможців- студентів кафедри  у І турі Всеукраїнського конкурсу  студентських наукових робіт у різних номінаціях : «харчові технології», «Хімічні технології та інженерія», «Раціональне природокористування та екологічна безпека», «Екологія».

Дипломи учасників:

Дипломы
Дипломы 2

 

Докладніше прочитати про подію:

https://www.facebook.com/groups/kafhtpe/posts/1964548453922649/

https://web.kpi.kharkov.ua/htpe/desyat-z-desyaty/

Участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях – це унікальна можливість представити результати наукової роботи, почути від колег та науковців зауваження, оцінку рівня досліджень, напрямки подальших пошуків. Цінність такої співпраці важко оцінити! У 2023/2024 навч. р. співробітники кафедри ХТПЕ та студенти прийняли участь у понад 10 конференціях різного рівня.

Більш докладніше прочитати про це можна за лінком.