Працевлаштування

На сьогодні кафедра хімічної техніки та промислової екології  є єдиною профільною кафедрою у східному регіоні, яка займається конкретними питаннями очистки повітря та стічних вод на підприємствах не залежно від їх галузі чи потужностей. Наші наукові співробітники надають всебічні консультативні та практичні рекомендації щодо вибору обладнання, його характеристик та проектування спеціального  під індивідуальні потреби. Нашими партнерами є провідні підприємства у галузі проектування та розробки  природоохоронного обладнання, використання вторинних матеріалів, розробці замкнених циклів виробництва.

Студенти мають змогу проходити виробничу та переддипломну практику на понад 20ти підприємствах Харківської, Донецької, Луганської, Сумської та Полтавської області. Найкращі студенти після проходження практики отримують запрошення на роботу. Яскравим прикладом є наш минулорічний випускник Антон Василенко, який після практики на третьому курсі залишився працювати у конструкторському відділі групи компаній «Екотон» на пів ставки (згідно чинного законодавства). За два с половиною роки праці, яку він вдало поєднував з навчанням, Антон здобув унікальний досвід та навички. Наступного дня після захисту випускної дипломної роботи його призначили керівником проектів у галузі промислових підприємств.

Ще одна наша випускниця 2018 року Дар’я Маценко  проходила свого часу виробничу практику  за місцем проживання, у Краматорській міській раді у департаменті з питань захисту навколишнього середовища. Потім її бакалаврська та магістерська роботи були пов’язані з питаннями взаємодії влади та бізнесу у сфері захисту навколишнього середовища  на конкретних прикладах м. Краматорськ. Нас сьогодні  Дар’я є провідним спеціалістом з питань екології у Краматорській міській Раді.

         Багато студентів залишаються працювати у НТЦ “Екомаш” та Державна  установа «Державний науково-дослідний і проектний інститут основної хімії» на посадах конструкторів, технологів та . Цьому сприяють адаптація навчальних програм та окремих її розділів під потреби саме цих установ. Так, у нових робочих навчальних програмах 2020 року була збільшення кількість годин на вивчення  3D моделювання складних об’єктів у програмному середовищі KOMPAS, яке необхідно при сучасних наукових розробках будь-якого обладнання.

         Невеликі підприємства усіх форм власності, за умови випуску продукції, а не послуг,  повинні мати у своєму штатному розкладі інженера-еколога. Для невеликих підприємств  часто дуже складно знайти ресурси для окремої ставки інженера – еколог.  Вже понад 15 років наші студенти – випускники спеціальності  101 «Екологія» вдало працюють на таких підприємствах як ТОВ “Елект”, ТОВ “ТСК РИСАЙКЛІНГ ГРУП”, ТОВ “ У МРС”, ТОВ “Вимпел” поєднуючи посадові обов’язки інженера-еколога та інженера з охорони праці, логіста, менеджера з закупівлі. Наші випускники мають гарну, ґрунтовну підготовку з великої кількості суміжних до екології дисциплін та вміють вдало застосовувати отримані під час навчання навички.