Магістри

Наші випускники:

Марія Дранко. Магістр зі спеціальності «Екологія», закінчила кафедру в грудні 2018 року. У січні 2019 почала працювати на посаді інженер-хімік у промислово-санітарній лабораторії  у Приватному Акціонерному товаристві “Український науково-дослідний інститут кабельної промисловості” (http://ukrniikp.com.ua/index.html) м. Бердянськ. Основний напрям діяльності лабораторії – дослідження з стану повітря робочих зон та атмосфери в межах санітарно захисних зон підприємств м. Бердянськ.
У березні 2019 році лабораторія пройшла акредитацію,  втому числі завдяки зусиллям Марії. З цього часу та по сьогодні Марія є завідуючою промислово – санітарної лабораторії, а наразі ще й виконує обов’язки інженера з охорони праці.

– Тільки завдяки фундаментальній підготовці під час навчання з широкого кола питань, я, молодий фахівець, за три місяці змогла підготувати та провести акредитацію лабораторії, – це відгук Марії Дранко про навчання.

 

Альона Босюк. Магістр зі спеціальності «Екологія», закінчила кафедру в грудні 2019 року. Працює на посаді інженера з охорони навколишнього середовища у ТОВ «НВП» Інститут екологічних технологій» (http://www.iet.org.ua/uk/) . Це підприємство спеціалізується на розробці науково-технічної документації та допомоги в отриманні всіх необхідних погоджень і дозволів в галузі охорони навколишнього середовища.
– При прийомі на роботу я мала певні переваги, так би мовити «додаткові бали» в резюме. Адже весь час навчання я займалася науковою діяльністю та брала участь у багатьох конференціях – їх перелік зайняв додатковий аркуш у резюме. Як ви розумієте, студент не може самостійно займатися наукою, йому обов’язкова потрібна підтримка та допомога викладачів. І все це я отримала на своїй рідній кафедрі, –такі слова отримали в особисті повідомлення куратор Альони через пів року після її випуску.

 

Дар’я Маценко.  Магістр зі спеціальності «Екологія», рік випуску – 2018. Після проходження виробничої практики під час навчання у Краматорській міській Раді, саме туди була запрошена на роботу на посаду провідний спеціаліст з питань екології (http://krm.gov.ua/).  Приймала участь в національному форумі «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології», форумі екологічного партнерства «Влада, бізнес, суспільство».   основні функціональні обов’язки Дар’ї – це розробка еколого-просвітнецької інформації для розміщення у ЗМІ, координаційна та роз’яснювальна робота з суб’єктами господарської діяльності.

– За роки навчання я отримала унікальні навички –шукати та обробляти великий обсяг інформації з одночасним вмінням відокремлювати головні підтверджені факти, хоча це й не було головним завданням навчання. Такі навички мені зараз дуже стають у нагоді під час роботи «провідним екологом» міської Ради, – такі слова почула наша доцента Олеся Миколаївна Філенко під час випадкової зустрічі з Дар’єю на національному форумі.

 

Марина Фарбітна. Рік випуску -2012. Спеціальність «Екологія». Працює на ДП «Завод Електроважмаш» (http://spetm.com.ua/index.php/ua/) у відділ головного технолога на посаді інженер-технолог.

– Коли я закінчувала кафедру, її головним девізом було «навчити вчитися», що й допомагає мені кожну хвилину під час роботи.

Мені довелося багато чого засвоїти вже під час роботи, але я впоралася саме завдяки гарній базі з кафедри, – такі слова ми почули від Марини, коли прийшли зі студентами на екскурсію до заводу.

 

Антон Василенко. Рік випуску – 2019. Працює на посаді керівника проектів у галузі промислових підприємств у групі компаній «Екотон» (https://ua.ekoton.com/). Пройшов шлях від конструктора на пів ставки до керівника за 2,5 роки. Потрапив на підприємство під час виробничої практики, отримав пропозицію підтягнути навички у кресленні та почав працювати.

– Золоті слова наших викладачів –ми даємо вудочку та показуємо вам рибні місця, але ловити рибу ви повинні самі, я згадую кожен день під час роботи, – такими словами вітав наших нових студентів під час екскурсії до заводу Антон

Максим Татарьянц – магістр з спеціальності «Обладнання хімічних і харчових виробництв», закінчив кафедру у 2014 році та вступив до аспірантури до Kaunas University of Technology, Lithuania  (https://en.ktu.edu/) де здобув ступень доктора філософії. З 2016 до 2019 працював провідним дослідник у цьому ж університеті у місті Каунас, Литва

З 2019 року працює у компанії MobiDev  (  https://mobidev.biz/services/data-science) на посаді Data Scientist

 – Я мав не поганий рівень англійської, тож активно шукав для себе програми обміну студентами. Завдяки співпраці кафедри з Kaunas University of Technology в рамках програми «Horizon 2020» я потрапив до програми підготовки докторів філософії. За три роки опанував декілька мов програмування, занурився у екологічні питання. Це все допомогло мені зараз працювати на тій посаді, про яку я мріяв! – кар’єрний зліт Максима краща ілюстрація успішного працевлаштування наших випускників!
Маклакова (Бєрюшева) Тетяна – спеціаліст, рік випуску 2011, спеціальність – «Екологія і охорона навколишнього природного середовища», відразу піля закінчення працювала за фахом  – інженер ПП «Інгеоекобуд», потім у ТОВ «Укргеопроект». Зараз суміщає дві посади – Тетяна менеджер  з адміністративної діяльності НВО «Електр» ТОВ та еколог, виконавчий секретар Харківської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги (http://www.ecoleague.net/pro-vel/oblasni-orhanizatsii/kharkivska).
– Приємно, що Всеукраїнська екологічна ліга активно співпрацює з моєю рідною кафедрою, ми підтримуємо усі проекти кафедр  у сфері екологічного виховання молоді, – каже Тетяна Маклакова.
Бурнусус Тетяна – магістр, рік випуску 2013, спеціальність – «Екологія і охорона навколишнього природного середовища». У 2013 році закінчила кафедру Хімічної техніки і промислової екології та отримала диплом магістра екології з відзнакою. Наступного дня після вручення диплому її запросили на стажування, а потім і прийняли на роботу на ЧАО “Харківська ТЭЦ-5” (http://www.tec5.kharkov.ua/Ukr/index.php) на посаду інженера-еколога.
Підприємство щорічно оплачує Тетяні курси підвищення кваліфікації в Державній екологічній академії м. Київ та у приватних консалтингових компаніях м. Харків. Основні завдання інженера – еколога на ТЕЦ- 5 – це забезпечення виконання підприємством норм екологічного законодавства України та ЄС. Робота цікава й корисна, незважаючи на усі складнощі.

– Робота мрії – це реальність. У моїй сім’ї багато що пов’язане саме з ТЕЦ- 5, і я дуже хотіла стати гідним продовженням нашої династії в найбільшій енергокомпанії Харківської області. Мені це вдалось – багато в чому завдяки тісній співпраці кафедри і підприємства, адже за фахівцями екологами відділ кадрів ТЕЦ- 5 передусім звертається до керівництва кафедри ХТПЕ!- коротко і по справі написала нам Тетяна!

Ганна Прокаєва – магістр, рік випуску 2019, спеціальність – «Екологія і охорона навколишнього природного середовища».

Ганна – унікальна випускниця нашої кафедри. Вона поступила в магістратуру, щоб стати магістром-екологом, ім’я за плечима вагомий список екологічних досягнень. Вчитайтеся – Гана очолює громадську організацію Kharkiv Zero Waste (ГО “Центр громадських і медійних ініціатив”) (https://www.facebook.com/kharkivrecycling/). Організація є співзасновником Zero Waste Alliance Ukraine, яка є членом Zero Waste Europe.

Ганна проходила стажування на сортувальних підприємствах Польщі, Литви, Естонії, Латвії. Останні 3 роки Анна є автором і засновником екохабів в Харкові – просторів, де працюють одночасно станції глибокого сортування, просвітницькі курси, шерінг речей, посуду, продуктів. Є автором мультфільмів про сортування. У 2020 році Ганна захистила магістерську роботу на кафедрі Хімічної техніки та промислової екології НТУ «ХПІ» на тему “Управління міста по принципах zero waste” та працює з місцевою владою щодо впровадження пропозицій на практиці.

– Це був свідомий вибір, де саме отримувати екологічну освіту на рівні «магістр», – каже Ганна, – я співпрацювала в різних проектах з командою молодих викладачів кафедри, мені імпонує їх стиль спілкування та викладання, а також я дуже хотіла отримати знання від корифеїв кафедри

Випускники кафедри працюють на багатьох підприємствах Харкова, області, в Україні та інших країнах.

Зокрема:

НТЦ “Екомаш”. Колектив НТЦ “Екомаш” плідно співпрацює з кафедрою хімічної техніки та промислової екології НТУ “ХПІ”. На підприємстві працюють випускники кафедри.

Науково-технічний центр “Екомаш” (НТЦ “Екомаш”) був створений в 1993 році на базі фахівців відділу центрифуг інституту Укрндіхіммаш (м.Харків), машинобудівних заводів міста Харкова та випускників НТУ “ХПІ”.

НТЦ “Екомаш” розробляє і виробляє знезводнювальні апарати – фільтруючі і осаджувальні центрифуги, які застосовуються при зневодненні шламів у вугільній, металургійній та інших галузях, а так само мулів в комунальному господарстві, бурових розчинів і т.п.

З використанням центрифуг випускаються окремі технологічні модулі з автоматизованою системою управління, тонкошаровими відстійниками, мішалками, станціями флокуляції, естакадою і укриттям, призначені для очищення промислових стічних вод і зневоднення виділених шламів.

При поставці обладнання НТЦ “Екомаш” здійснює повний цикл робіт по впровадженню технологій використання обладнання: лабораторні дослідження, проектні роботи, промислові експерименти і налагодження технологій при здачі, технічна підтримка в процесі експлуатації і необхідний ремонт обладнання.

Також НТЦ “Екомаш” є однією з основних баз практики студентів кафедри.