Семінари кафедри

На кафедрі хімічної техніки та промислової екології щомісяця проводяться наукові та методичні семінари, на яких аспіранти та молоді викладачі звітують щодо результатів  особистих наукових досліджень. Після доповідей відбувається їх активне обговорення колегами, висловлюються критичні зауваження та надаються відповідні рекомендації.

Метою проведення семінарів є організація наукової дискусії з актуальних досліджень та їх запровадження у дослідницький і освітній процес, сприяння підготовці науково-педагогічних кадрів та використання передових методів і освітніх технологій в учбовому процесі.

У 2021/2022 навч році робота наукових та методичних семінарів кафедри відбувалася згідно затвердженого у 2021 році плану:

Метод та наукові семінари 2021_2022

У 2021/2022 навч році були проведені відкриті семінари – дискусії, участь в яких приймали студенти, аспіранти та викладачі кафедри. На семінарах багато уваги приділяли фінансовим інструментам для реалізації своїх екологічних ідей, побудові зеленого бізнесу, командній роботі.

1. Ксенія Тумановська, виконавча директорка ГО «Добра Воля», семінар на тему : «Підводні камені грантових заявок в екології. Власний досвід»

Детальніше про подію за посиланням – https://facebook.com/groups/kafhtpe/permalink/1487413028302863/?m_entstream_source=permalink

2. Анна Прокаєва, голова ГО «Центр громадських та медійних ініціатив», засновниця руху ZERO WASTE Kharkiv. Семінар на тему «Екологічній бізнес в Україні. З чого почати?»

Детальніше про подію за посиланням – https://facebook.com/groups/kafhtpe/permalink/1492143507829815/?m_entstream_source=group

3. Ганна Якіменко, експерт з охорони довкілля НЕК «Укренерго» семінар на тему: «Сучасні проблеми вирішення питання збереження біологічного різноманіття» Семінар проходив в он-лайн форматі.

Детальніше про подію за посиланням – https://facebook.com/groups/kafhtpe/permalink/1508169926227173/?m_entstream_source=group

4. Кирило Чикирякин, голова екологічної комісії при Молодіжній Раді при Харківському міському голові. Семінар на тему: «Роль команди при реалізації екологічних та еколого-соціальних проектів різного рівня».

Детальніше про подію за посиланням – https://facebook.com/groups/kafhtpe/permalink/1526945027682996/?m_entstream_source=permalink&refid=18&__tn__=-R

У 2020/2021 навч році робота наукових та методичних семінарів кафедри відбувалася згідно затвердженого у 2020 році плану:

Метод та наукові семінари 2020_2021

У 2020/2021 навч році були проведені відкриті семінари – дискусії, участь в яких приймали студенти, аспіранти та викладачі кафедри. Темами відкритих дискусій стали актуальні питання в сфері запровадження нових екологічно дружніх технологій, відновлювальних джерел енергії, адаптації цілей сталого розвитку в Україні та інш.

1. Всеволод Савенко, директор асоціації «Укрвторма» Семінар на тему: «Ринок вторинної сировини в Харківській області. Перспективи розвитку та проблеми»

2. Панасенко Володимир, д.т.н., вчений секретар ДП «Державний науково-дослідний і проектний інститут основної хімії ». Семінар на тему: Екологічні проблеми содового виробництва та світові тенденції їх вирішення

3. Зіпунніков Микола, заступник завідувача відділу водневої енергетики Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Подгорного НАНУ. Семінар на тему: «Світові тенденції в сфері відновлювальних джерел енергетики»

4. Зіпунніков Микола, заступник завідувача відділу водневої енергетики Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Подгорного НАНУ. Семінар на тему: «Перспективи та проблеми розвитку водневої енергетики»

У 2018/2019 н.р. робота наукового та методичного семінарів кафедри здійснювалась відповідно до затвердженого у 2018 році плану:

– Звіт – методичні семінари 2018/2019 н.р.

Method 2018-2019

– Звіт – наукові семінари 2018/2019 н.р.

Nauka 2018-2019

У 2019 році були проведені відкриті семінари-дискусії, на яких з доповідями за екологічною тематикою виступили експерти з наукової, науково-практичної та соціоекологічної сфер:

  1. Директор НТЦ «Екомаш», к.т.н. Шкоп А. О. Семінар на тему: «Закономірності очищення полідисперсних шламів вуглезбагачувальних фабрик та металургійних виробництв».
  2. Голова Харківської обласної організації «Всеукраїнська екологічна ліга», к.ю.н. Разметаєв С. В. Семінар на тему: «Юридичні аспекти використання норм екологічного права у галузі природокористування».
  3. Завідуючий лабораторією «Тепло- та масообмінного обладнання» Державної Установи «Державний науково-дослідний і проектний інститут основної хімії», д.т.н. Фрумін Віталій Мусійович. Семінар на тему: «Сучасні екологічні проблеми содового виробництва: світова практика».
  4. Голова постійної комісії з питань захисту довкілля та екології міста Молодіжної ради при Харківському міському голові Чікірякін Кирило Віталійович. Семінар на тему: «Молодь у вирішенні екологічних проблем у поводження з відходами в Харківському регіоні».