Всілякі дослідники людського мозку і поведінки прийшли до виводу, що серед нас, незалежно від умов і місця проживання, чистих «гуманітаріїв» всього лише 12%, чистих «технарів»-10%, ще 5% – це люди схильні до музики.
А останні 73%? А останні, більшість – це такі міцні середнячки, люди, які при певних зусиллях можуть здати в школі математику на 8-9 балів, а іноземну мову – на 7-8.
Звичайно, серед цих 73% є хтось, більше схильний до хімії, а хтось – до літератури. І коли ми закінчуємо школу, де якось відмучили не приємні для нас предмети (неважливо, які), ми починаємо розуміти, що не потягнемо ми ні иняз, ні філфак, ні фізтех, ні програмування. Ну не можемо ми себе змусити ще 4 роки вивчати відміну дієслів або інтеграли і диференціали.
І встає одвічне питання «Що робити? Куди йти? Куди поступити, щоб і вчитися із задоволенням, і спеціальність була актуальна?»
Наша спеціальність – «Екологія і охорона довкілля» – це якраз вихід для міцних середняків, хто не може віднести себе ні до чистих гуманітаріїв, ні до чистих технарів. Наша «екологи» – це одна з не багатьох в Україні інтегральних спеціальностей.
Так, це наша кафедра і підготовка проходить в технічному ВНЗ (Адже НТУ «ХПІ» – один з кращих технічних ВНЗ України) – значить, є обов’язкова підготовка по вищій математиці. Але на нашій «екології» – всього 1 семестр, без всяких поглиблень – по суті, розширення шкільної бази. На «добре» здати можуть майже всі.
Так, ми готуємо екологів – значить, має бути географія і біологія – вони є, але не в такому об’ємі як в класичних університетах. Так, ми готуємо «промислових екологів» – означає є креслення, адже треба розуміти, чим циклон відрізняється від фільтру. Але наше креслення – відразу в середовищі прикладних комп’ютерних програм, а не ручками з олівцем.
Є ще багато дисциплін, які загалом не викликають у наших студентів з будь-яких шкіл труднощів. Хтось краще розбереться в «техноекології», комусь до душі припаде «агроекологія», хтось розбереться в «біологічному очищенні стічних вод»,а хтось стане фахівцем з утилізації твердих побутових відходів. Але в будь-якому разі – з першого курсу ви вивчатимете спеціальні предмети, а не лише фізику з математикою.
Зацікавило? Приходите, запитаєте, почитайте учбові плани, поговоріть із студентами – для цього досить зайти в нашу групу за адресою http://vk.com/kaf_htpe і запитати у будь-якого учасника – адже там лише наші студенти різних курсів.