Все треба побачити на власні очі! Саме з таким девізом викладачі та магістри Кафедра Хімічної техніки та промислової екології відвідали найсучасніший в України Дергачівський полігон.
22 листопада 2021 року ми на власні очі побачили, як проведено рекультивацію старого місця складування твердих побутових відходів, та навіть простояли під сильним ураганним вітром на вершині колишньої купи сміття.
Директор полігону, Юрій Суярков, з таким ентузіазмом розповідав про весь комплекс проведених робіт, що стало зрозуміло – у Харкова є надія на майбутнє без сміття на вулицях та на надійну роботу санітарного полігону.
Для зменшення обсягів сміття на полігоні вже працюють дробарки для деревини та бетоних виробів.
Дуже скоро запрацює сортувальний завод – адже без повторного використання цінних ресурсів, що потрапили до категорії “сміття” полігон вичерпає свій ресурс за 10 років. І що тоді? Філософське питання)
Разом з нашою кафедрою також були представники ННІ Енергетики, електроніки та електромеханіки – їх, звісно, цікавило питання видобутку енергії з рекультивованих та нових ділянок полігону.
Коли 10 років тому викладачі кафедри починали показувати фільм про сучасний полігон у США ( Пуенто-Хіл, Каліфорнія) та як він працює, ми навіть не мріяли, що такий саме полігон буде у рідному місті. Як-то кажуть, потрібно мріяти, бо мрії мають властивість ставати реальністю))
Дуже приємно, що навіть представники генерального підрядника з Туреччини відкриті до спілкування – ми мали змогу поставити питання та почути кваліфіковані відповіді! Щодо керівників полігону – то й питати не треба, все розказують та демонструють)))