Саме так ми називаємо наших бакалаврів, які цього року в червні захищали свої дипломні роботи зі спеціальності 101 «Екологія» та 133 «Галузеве машинобудування»
Незвичайний захист вирізнявся від попередніх років не тільки соціальною дистанцією та захисними масками. Головне – завдяки карантину – усі дипломні роботи були виконані заздалегідь. Тож вистачало часу й на підготовку чудових, яскравих, сучасних презентацій, й на ретельну підготовку доповідей. Студенти вивчили свої доповіді, як віршики у школі – серед ночі розбуди, почни будь-який абзац, а вони продовжать!
- Що мене приємно вразило, так це можливість обирати тему дипломної роботи самостійно, – каже еколог-бакалавр Анастасія Скубак, – мене спитала науковий керівник про мої уподобання у житті, моє бажане місце роботи та ми вирішили писати про очистку стічних вод під час виробництва сиру. А я, щоб ви розуміли, у вільний час захоплююсь виготовленням сирів вдома. Тож було цікаво писати дипломну роботу.
-
А я писав про обладнання для виготовлення соків, каже наш бакалавр з обладнання харчових виробництв, – адже по поверненню додому мрію працювати на місцевому заводі з виготовлення концентратів соків.
-
Ми ніколи не нав’язуємо тему роботи, – каже доцент кафедри Новожилова Тетяна Борисівна, – студент має змогу писати про те, що йому ближче чи до чого, так би мовити, лежить душа. У нас є теми екологів, пов’язані з захистом довкілля під час фасування чаю, виготовлення розчинної кави, кондитерських виробів, ковбаси, молока, сирів, масла та олії, дерев’яних виробів, одягу, взуття та навіть цементу. Коли студент пише дипломну роботу про те, що йому цікаво, то він це робить якісно, швидко та креативно Так само й наші студенти –механіки обирають собі теми, пов’язані з виробництвом чогось зрозумілого та близького для них. Це й таж сама ковбаса чи інші м’ясні вироби, цукерки, консерви, хліб, різні напої. Дуже цікаво працюють студенти-екологи та студенти-механіки разом, коли технологічний процес співпадає. Тоді механік пояснює нюанси виготовлення, наприклад, сиру, показує обладнання та пояснює принцип його роботи.
Цікаво, що двох студентів-бакалаврів запросили та прийняли на стажування відразу після захисту дипломних робіт – завдяки сучасним технологіям наші партнери-роботодавці дивилися захист дипломних робіт дистанційно.
Цього року ми вперше випустили екологів, які навчалися за скороченою програмою. Четверо випускників технікумів три роки тому стали першою групою, яка вчилася три роки, щоб стати бакалаврами. Двоє планують продовжити навчання на рівні магістра саме на нашій кафедрі!
Теплі слова наприкінці захисту в бік викладацького складу кафедри були справжніми та емоційними. Чекаємо наступних захистів дипломних робіт!