Новий формат співпраці з роботодавцями

Поточна ситуація у країні вимагає пошуку нових форм співпраці між навчальними закладами та роботодавцями. Одним з лідерів новацій є ПрАТ «МХП», представники якого не тільки систематично проводять он-лайн зустрічі зі студентами, а й організували технічний хакатон.

Отже, заповнивши заявку та отримавши запрошення, студенти вирушили у м. Ладижин на триденний технічний хакатон. Важливим стало те, що організатори компенсували вартість квитків і забезпечили проживанням та трансфером на час проведення заходу відібраних учасників проєкту.

Наш студент групи МІТ-422д Гончаров Дмитро (ОП Машини і обладнання для технологічних процесів), пройшовши відбір, вирушив у триденну подорож наприкінці жовтня.

За три дні він отримав купу нових знань – від технології обробки курей до практичних навичок вирішення складних завдань. Спочатку звісно було знайомство та заселення у гуртожиток. Враховуючи, що зібрались студенти з усіх куточків України – це були дуже цікаві та корисні знайомства та спілкування у колі однодумців.

Кожного дня всі учасники хакатону збирались біля головного корпусу ТОВ «Вінницька птахофабрика», звідки вже розходились по екскурсіях на різні структурні підрозділи ПрАТ «МХП»

Кожен візит на підприємство починався з детального інструктажа з техніки безпеки та суворих заходів з захисту студентів на виробництві та виробництва від студентів.  Особливо цікавою була екскурсія на виробництво, де студенти побачили  повний процес виготовлення продукції (від живої курки, до транспортування готової продукції).

Заключним етапом хакатону було вирішення практичних кейсів. Усі учасники були розбиті на команди й отримали завдання.

Команди 1,3,5,7 повинні були вирішити проблему, щоб співробітники при вході на “інкубатор” не змогли оминути дезінфекцію мильним розчином, треба було щоб на них обов’язково нанесли “мильний розчин”.

Команди 2,4,6,8 повинні були вирішити проблему зі зрізанням плівки з валу так як під час цього є можливість що маленький шматок плівки може почати гуляти цехом та випадково потрапити на курку.

Щоб вирішити проблеми командам необхідно було так би мовити «вийти за межи загальноприйнятого», що вони й зробили. Всі учасники хакатону отримали сертифікати про свою участь, нові знання та купу вражень

Така співпраця дійсно дієва, адже тепер студенти не бояться їхати працювати на реальне діюче виробництво , бо розуміють – з ними буде працювати команда, яка завжди підтримує. Для роботодавців залучення студентів до хакатону дає змогу оцінити їх потенціал та також показати, що умови праці на діючому виробництві не такі вже й страшні, завдання складні та цікаві, а робота у команді має свої переваги.