Цікавий кліматичний воркшоп

Жінки – рушійна силу прогресу та змін, щоб там не казали чоловіки)))) Насправді, жінкам набагато важче, ніж чоловікам реалізовувати свій науковий потенціал. Причин багато – соціальні, економічні, світоглядні. Загальнодержавна політика щодо гендерної рівності вже потроху змінюють ситуацію. А ще підтримка різноманітних фундації зусиль жінок – й маємо можливість відвідати цікавий воркшоп про адаптації до кліматичних змін, який пройшов 23 жовтня 2024 р в онлайн форматі. Організатором виступила студентка НТУ ХПІ Алевтина Приходька та воркшоп мав назву «Заряд зміни енергія майбутнього».

Серед зарошених спікерів були Наталія Ревуцька – координаторка Жіночого Енергетичного Центру України та Karina L. Weinstein – Program Strategy & Innovation Director, FXB USA. Доречі, саме FXB Climate advocates й підтримали Алевтину у реалізації її наукових ідей. Karina L. Weinstein поділилась досвідом США у формуванні суспільної свідомості щодо відповідальності за кліматичні зміни, глобальне потепління, а  також наочно продемонструвала зв’язок між зміною клімату та природними катаклізмами. Відзначимо, що студенти спеціальностей 101 Екологія та 183 Технологія захисту навколишнього середовища, які доєднались до воркшопу, мали змогу задати запитання Karina L. Weinstein англійською мовою та продемонстрували доволі високий рівень володіння іноземною мовою. Принаймні, спікер та учасники розуміли один одного під час діалогу.

Наталія Ревуцька розповіла студентам та студенткам про існуючі можливості для реалізації їх ідей й в сфері енергетиці, особливо в так званій «зеленій» енергетиці, яка є неодмінною складовою успіху на шляху до зменшення негативного впливу людини на довкілля.

Наприкінці воркшопу Алевтина розповіла про діяльність всеукраїнської молодіжної громадської організації «Фундація регіональних ініціатив» («ФРІ») та можливості реалізації свого потенціалу у співпраці з нею.

Всі учасники, серед яких були викладачі кафедри, аспіранти та студенти, отримали сертифікати, які підтверджують їх активну участь під час воркшопу