Столиця Польщі зустріла нашу учасницю програми ERASMUS+ доцента Тихомирову Т.С. дощем. Трішки поблукавши вулицями Варшави та оселившись у готелі, Тетяна Сергіївна почала ретельно готуватися до лекцій. Перший досвід читання лекцій англійською мовою закордоном безцінний. Є невловима різниця між викладанням іноземною мовою в рідній країні та закордоном. Дуже важливо, щоб все пройшло на вищому рівні – адже ти обличчя не тільки кафедри, а й всього ХПІ).
П’ять лекцій були присвячені історії взаємовідносин людства та природи, цілям сталого розвитку та проєкту European Green Deal . При підготовці інженерів та фахівців технічних спеціальностей важливим є формування загальних компетентностей у свідомому та сталому відношенні до природних ресурсів, розумінню взаємозв’язків між компонентами живої та неживої природи . Це допоможе в майбутньому їм проєктувати нове обладнання чи розробляти нові технології, які будуть ecofriendly та які матимуть мінімальний негативний вплив на довкілля або будуть взагалі еконейтральними.
Окрім лекцій, доцент Тихомирова Т.С. відвідала ярмарку вакансій для студентів та поспілкувалась з роботодавцями , поцікавилась можливістю стажування українських студентів на діючих підприємствах Польщі, а також дізналась про основні вимоги до рівня та якості знань для різних типів пропозицій для студентів.
Ну й звісно знайомство з самою Варшавою – прогулянки старим містом, Варшавський зоопарк, музей геології – далеко не повний перелік активностей, які встигла наша спритна Тетяна Сергіївна. Прогулянки містом дозволили не тільки відчути дух Варшави, а й підмітити вдалі інфраструктурні рішення -наприклад, трамваї їздять тільки по окремим виділеним смугам, що значно пришвидшує їх рух та зменшує кількість заторів на дорогах. Саме таке рішення відповідає концепції сталого розвитку.
Проводжала Варшава Тетяну Сергіївну теж дощем, але це ані трошки не відбилось на загальному враженні від такої незвичайної мандрівки!