Доцент кафедри, Пітак Інна В’ячеславівна стала першим викладачем кафедри, яка провела повноцінне наукове стажування закордоном, а потім вступила до докторантури у закордонному навчальному закладі.
Три роки тому, восени 2020 року (з 03.09.2020–28.07.2021) вона за запрошенням проводила наукові дослідження на тему «Потенціал твердого рекуперованого палива в системі поводження з твердими побутовими відходами та його місце в енергетичному секторі: технічні, економічні та екологічні аспекти» в Лабораторії досліджень та випробувань матеріалів Литовського енергетичного інституту.
Вже за рік, 01.09.2021 вступила на навчання в докторантурі за напрямом «Технологічні науки, Інженерія навколишнього середовища, Т 004», Литовський енергетичний інститут.
Протягом навчання в докторантурі було виконано умови начального плану, а саме прослухано наступні курси:
1) Сучасні технології поводження з твердими відходами
2) Сучасні природоохоронні технології
3) Сталий промисловий розвиток
4) Модуль за кордоном за темою «Управління твердими відходами та циркулярна економіка», Салоніки, Греція.
Обов’язковою вимогою було прийняття участі у міжнародних конференціях Інна Вячеславіна встигла виступити з доповіддю на 10 конференціях у різних куточках Європи – від Швеції до Польщі.
Ще однією обов’язковою вимогою було приймати участь у науковому проекті за тему дисертації тож було підкорено ще одну вершину у вигляді участі у проекті «Можливості та модель стійкості відновлення енергетичних ресурсів зі звалищ (ISLAND)» (Литовський енергетичний інститут).
За результатами наукових досліджень було написано та опубліковано 6 наукових статей. За результатами 4 статей була написана докторська дисертація (за статтями) на тему «Тверде відновлене паливо: виділення з твердих побутових відходів та використання у промисловості». Захист дисертації відбувся 15 грудня 2023 року.
Враження від трьох років закордонного досвіду – різні. З одного боку – дуже цікаво, науково, пізнавально, лабораторна база – на вищому рівні, а з іншого – працювати треба багато та сумлінно.
Отримані знання та досвід щодо поводження з відходами, виробництво палива з відходів з метою збереження природних ресурсів будуть актуальними в процесі викладання в межах спеціальності 101 «Екологія», 183 «Технології захисту навколишнього середовища».