Сьогоднішня наша розповідь буде присвячена захисту бакалаврських дипломних робіт у студентів, що претендують на здобуття «червоного» диплома. Багато подумає, а навіщо зараз «червоний» диплом, що він в житті вирішує? Як допоможе отримати високу зарплату? Відповідаємо всім скептикам і прагматикам: по-перше, «червоний» диплом приємно отримати для самого себе, що б підвищити свою самооцінку – а упевнена в собі людина свідомо добивається великих успіхів, по-друге – «червоний» диплом цінують серйозні працедавці, які відповідально підбирають собі кадри, особливо поважають наші «червоні» дипломи зарубіжні компанії.
23 червня 2014 у нас на кафедрі пройшов прилюдний відкритий захист «червоних» бакалаврських дипломних робіт за фахом «Екологія, охорона довкілля і збалансоване природокористування».
«Для нас захист «червоних» дипломників – це можливість оцінити, наскільки людина готова до магістрату, – говорить член екзаменаційної комісії доцент Самойленко Наталія Миколаївна, – адже в магістрат в першу чергу попадуть і хочуть попасти саме відмінники. Але треба чітко розуміти, а чи здатна людина «витягнути» наукову роботу в магістраті. Адже магістри націлені саме на наукову і дослідницьку діяльність, перед ними ставляться серйозні завдання з прицілом на захист дисертації. Відкриті захисти дозволяють всьому колективу кафедри оцінити студента саме з такої позиції.Ми дивимося, не лише на те, як виконана дипломна робота, але і на те, як студент відповідає на питання, інколи дуже каверзні, як він триматися під час обговорення і суперечок, як відстоює свою точку зору. По підсумках, якщо бачимо, що студент «не тягне», пропонуємо ще раз зважити свої сили і оцінити, а чи реально є необхідність йти в магістрат».
Відзначимо, що сьогодні всі «червоні» бакалаври отримали добро на вступ в магістрат, ніхто не згладився, а графічний матеріал, представлений на захист, взагалі був виконаний по вищому класу.
«Дуже хвилювалася, – говорить дипломниця, студентка гр. ІТ-20А Кріворучко Ксенія, – адже я розумію, що до нас особлива увага, наші роботи «розглядають під мікроскопом». Ну і дуже переживали за плакати – адже ми не фахівці в області графічних редакторів, а хотілося, щоб все було добре і зрозуміло на наших плакатах.»
«А я боявся запитань, – говорить ще один дипломник Фучко Дмитро, – адже я міг під час доповіді упустити важливу деталь, боявся забути щось сказати. Але я зміг відповісти на всі питання, сподіваюся – що правильно».
На фотографіях ви можете побачити наших бакалаврів під час захисту. Бажаємо їм реалізувати їх наукові амбіції і поступити у магістратуру та успішно її закінчити.