Скільки б ми не сміялися над синоптиками, скільки анекдотів б не складали про те, що їх прогнози завжди збуваються, але з запізненням на кілька днів, а все одно щоранку шукаємо прогноз погоди «на сьогодні», а навесні і влітку ще й «на вихідні». І віримо, що не буде дощу і їдемо на шашлики, а потім сидимо мокрі, але задоволені біля багаття.
Майбутні екологи, а зараз студенти першого курсу нашої кафедри хімічної техніки та промислової екології вивчають таку дисципліну як «Метеорологія і основи кліматології», яка в тому числі вчить їх передбачати погоду. Але завжди легше засвоювати матеріал, коли він підкріплений практичними заняттями! Тому кожен рік першокурсники з відповідальним лектором к. т. н., доц. Інною В’ячеславівноюю Пітак відвідують нашу місцеву метеостанцію. До речі, для багатьох корінних харків’ян одкровенням є те, що наша головна метеостанція розташована в самому серці міста, в саду ім. Т.Г. Шевченка! Так-так, саме там, і якщо ви її не бачили ніколи, це ще не значить, що її там немає!
У цьому навчальному році дуже складно було вибрати теплий весняний день для практики, і коли такий день все-таки був обраний, виявилося , що багато іногородніх студентыв вже виїхали на травневі канікули додому. Не біда, сказали наші студенти – менше народу, краще все запам’ятаємо.
«Дуже сподобалося те, що скрізь можна було полазити, все помацати, самим зняти показання приладів» – навперебій говорять дівчата з гр. ІТ-24.
І дійсно, наші студенти під чуйним керівництвом співробітниці метеостанції і виміряли рівень опадів, вологість повітря і температуру на різній висоті.
«Чим сидіти в задушливих аудиторіях і диктувати студентам лекцію по пристрою і принципам роботи метеостанцій у великих містах, – каже Інна В’ячеславівна, краще ніжками сходити і помацати ручками. Так більше запам’ятовується, і замальовують потім студенти прилади по-пам’яті краще, ніж якщо бачили їх тільки на картинках. Моя мрія – всі практичні заняття з курсу проводити «в полі».
На фотографіях – студенти гр. ІТ-24 під час занять на метостанции.