Що таке комікс? Історії про супергероїв що одержали своє друге життя завдяки екранізаціям? Адже всі дивилися і «Траснформери», і «Месники», і «Бетмен», і «Людина-павук». Але комікси – це перш за все спосіб донести інформацію. Будь-яку інформацію в стислому вигляді до дуже широких верств населення. Комікси легко сприймаються і простими робочими, і ученими, чоловіками і жінками, підлітками і пенсіонерами. А ще комікси – це популярний вид мистецтва серед молоді, адже малювати комікси можна за допомогою комп’ютерних програм.
Екологічні проблеми відносяться до тих проблем, про які ми всі дуже любимо говорити, часто не розуміючи їх суть, а тим більше, не знаючи шляхів рішення. Відповідно, дуже багато хто з насущних екологічних проблем нашого міста може бути вирішений простими жителями, якщо буде зрозуміле і загальнодоступне як їх вирішувати.
Два роки підряд кафедра хімічної техніки і промислової екології НТУ «ХПІ» проводить конкурс коміксів на екологічну тематику для школярів. За цей час журі познайомилося з більш ніж 150-у роботами. Участь брали як найменші учні 2-го класу, так і старшокласники, як учні художніх шкіл, так і звичайних діти шкіл, зацікавлені в рішенні екологічних проблем. Більш того, конкурс був направлений саме на учнів звичайних шкіл, журі не вимагає ідеальної художньої графіки, адже за умовами конкурсу картинку можна узяти з будь-якого джерела, головне – слова «в хмарці» і загальний змив комікса.
Прислані за 2016/2017 і 2017/2018 уч. роки комікси були присвячені різним екологічним проблемам. Від загальновідомих проблем із сміттям в лісі до проблеми вирубки лісів і браку питної води. Окремо хочеться виділити комікси, в яких учні моделюють наше майбутнє, яке наступить, якщо ми зараз не почнемо берегти природу.
Мінялися герої коміксів – від простих школярів і вигаданих суперрятівників природи до сучасних богинь і дерев, що говорять. Різною була і техніка виконання коміксів – намальовані олівцями, фарбами, зроблені з журнальних картинок або за допомогою спеціальних комп’ютерних програм.
У червні 2018 року завдяки співпраці кафедри і Ради молодих учених НТУ ХПІ з Харківським обласним центром молоді на всіх вітках метрополітену у вагонах були розміщені 10 кращих коміксів школярів. Тобто школярі крім перемоги і призів за зайняті місця в конкурсі одержали ще і загальну впізнанність і популярність.
– Я бачила свій комікс в метро! Спасибі вам – мені вже подзвонили всі мої однокласник, директор школи і всі знайомі батьків! – це дзвінок організаторам конкурсу від однієї з переможниць, – я дотепер не вірю, що все це відбувається зі мною і наяву.
Це найголовніше – підтримати ініціативи тих молодих людей, які через 5-7 років стануть директорами і начальниками, дати їм стимул до розвитку і показати, що вже зараз їх розробки ідеї і проекти можуть бути реалізовані.
На фотографії нижче – комікси у вагонах метрополітену.