Харків пам’ятає Чорнобиль

Саме під такою назвою у лютому 2021 пройшов черговий амбіційний проект від науковців НТУ «ХПІ» для вчителів. Тридцять п’яті роковини трагедії людського недбальства та злочинної халатності досить не дали відповіді на найгостріші запитання одночасно створивши купу міфів та чуток. Можливо прийдешнє покоління школярів зможе докорінно змінити ситуацію як в сфері використання мирного атому, так й в сфері розслідувань. Але для цього вони, сьогоднішні школярі, повинні знати про Чорнобильську трагедію не тільки з комп’ютерних ігор.

На допомогу вчителям у висвітленні аварії на ЧАЕС науковці та викладачі НТУ «ХПІ» створили освітньо-мотиваційний проект «Слідами Чорнобиля», який розповідає про різні аспекти та наслідки Чорнобильської аварії у цікавий та доступній формі.  Матеріали проекту вчителі  вільно можуть використовувати на своїх уроках, трасформуючи їх чи залишаючи без змін на свій власний розсуд.

Логічно, що саме екологічний аспект аварії та екологічні наслідки є найбільш обговорюваними. Тому кафедра Хімічної техніки та промислової екології не просто долучилася до освітньо-мотиваційного проекту про Чорнобиль, а й створила цікаву, сучасну та інтерактивну презентацію саме про екологічний аспект аварії. Наша презентація висвітлює різні боки та точки зору на аварію,  допомагає  зруйнувати багато міфів, дає  ідеї екологічних  конкурсів, практичних робіт, що тематично присвячені аварії на ЧАЕС.

18 та 24 лютого 2021р. в режимі он-лайн для вчителів різних районів міста Харків та області було презентовано нашу розробку спікерами доцентом Тихомировою Т.С та асистентом Гетта О.С., які у формі діалогу запропонували вчителям концепцію знайомства з екологічними аспектами аварії на ЧАЕС для сучасних школярів.