Вебінар «Методологічні основи написання наукових тез доповідей»

22 березня 2023 для студентів 1-го курсу спеціальностей 101 «Екологія» та 183 «Технології захисту навколишнього середовища» керівником наукового студентського гуртка https://web.kpi.kharkov.ua/htpe/ychebpro/naukove-tovaristvo/ «Екологічний клуб «Я-еколюдина» доцента  Тихомировою Т.С https://web.kpi.kharkov.ua/htpe/pro-kafedru/spivrobitniki/tyhomirova-tetyana-sergiyivna/  за участю старшого викладача Баранової А.О.  https://web.kpi.kharkov.ua/htpe/pro-kafedru/spivrobitniki/baranova-antonina-olegivna/  було проведено вебінар «Методологічні основи написання наукових тез доповідей».

Першокурсники зазвичай не розуміють, що таке тези доповідей, як їх написати, куди подати, а головне – до кого звертатися по допомогу. Бо ми вже не в школі, й класного керівника немає. Одночасно з цим, багато хто під час шкільного навчання вже займався науковою роботою, проводив дослідження та готовий продовжувати навіть зараз займатися наукою. А ось  представлення результатів наукової роботи у вигляді тез доповідей – завдання не з легких для них.

Під час вебінару обговорили типи конференції, вимоги до оформлення тез, що таке секція та напрямок, хто такий науковий керівник та з чим його їдять (ой, не треба їсти звісно керівників, їх й так мало))). Але головне – проговорили структуру тез на конкретному прикладі. Навчилися формулювати наукову назву роботі, що викликало жваву дискусію про неписані правила щодо деяких термінів та їх вживання. Нагадали один одному про академічну доброчесність та неможливість плагіату.  Приємно, що студенти пам’ятають інформацію з семінару про академічну доброчесність https://web.kpi.kharkov.ua/htpe/seminar-z-pytan-akademichnoyi-dobrochesnosti/

Дякую Антоніні Олегівні, яка  вдало генерувала можливі теми для досліджень в сфері охорони довкілля. При чому саме такі дослідження, які можливі за умови військового стану та не потребують великих матеріальних витрат. Як то кажуть, тема для наукової екологічної роботи лежить під ногами або плаває у найближчому озері.

Приємним бонусом для кожного  стане сертифікат учасника, який буде  першим у скарбничці soft skills наших майбутніх бакалаврів.

Антоненко Антон

Божинов Денис

Загладкіна Ганна

Кисельов Володимир

Косенкова Ірина

Кузіна Наталія

Лакуста Микола

Пустовіт Діана

Пчельнікова Христина

Татарінова Анастасія

Шаловинська Вікторія

Шамрай Кіріл

Ямпольський Еміль