ПИШІТЬ, ШУРА, ПИШІТЬ

Ідея провести суто гуманітарний конкурс есе в технічному ВУЗі могла прийти у голови тільки нашим молодим співробітникам. Адже нам не звикати ламати стереотипи. І ми вважаємо, що сучасний студент з вищою освітою повинен вміти вирішувати будь-які завдання, в тому числі й творчі. Ми знали, що серед 150 студентів 1 – 4го курсу нашої кафедри як мінімум 50 людей здатні викласти на папері свої думки на тему «Еколог – професія майбутнього?» складно, красиво. Більш того, викладачі кафедри «Хімічної техніки та промислової екології», непогано вивчивши студентів за час їх навчання, навіть висловлювали припущення про те, хто візьме участь, хто в якому стилі напише і навіть намагалися вгадати переможця.

На роздуми у студентів було всього 20 днів (конкурс тривав з 20 травня по 10 червня 2015 р.), вкластися треба було в 5 сторінок, а всі роботи на першому етапі перевірялися на плагіат. 30% всіх надісланих робіт, на жаль, виявилися простим копіюванням банальних істин із загальнодоступних ресурсів. Багато це чи мало, розчарувалося журі?

«Це стандартний показник для подібних конкурсів, – зазначає член журі к.т.н, доцент Олексій Валерійович Шестопалов, – розчарований тим, що студенти не почули або не повірили, що ми будемо перевіряти всі роботи на плагіат. А сам факт плагіату – від нього нікуди не дінешся. «Чорний список» авторів ми не публікуємо, на публічне обговорення не виносимо, так що хай це буде на совісті самих плагіатчиків».

Однак журі відзначає високий рівень інших робіт. Серед решти 38 робіт, які пройшли перевірку, є дійсно яскраві, незвичайні, нестандартні роботи. Наприклад, учасниця від БФ-факультету Анастасія Літвин (гр. БФ-24в) майже всю свою роботу оформила у вигляді віршів, вірніше навіть невеликої поеми. До речі, вона зайняла 2-е місце серед студентів – не екологів, всього 1 бал не дотягнув до 1 го місця. Зазначимо, що гр. БФ-24б і гр. БФ-24в стали найактивнішими учасниками серед студентів – не екологів.

«За словами самих студентів, – каже к.т.н., старший викладач і член журі Тетяна Сергіївна Тихомирова, – їм дуже сподобався предмет «Основи екології», який я їм читала весь весняний семестр англійською мовою. Вони повністю змінили своє ставлення до екологічних проблем і у них з’явилися думки, як вирішувати такі проблеми, використовуючи свої знання в сфері менеджменту та маркетингу. Мені здається, саме цим можна пояснити їх високу активність в даному конкурсі. Для них написати есе на тему екології стало, як би способом підвести підсумок досліджуваної дисципліни. До речі, їх погляди на звичні нам проблеми змусили нас, «зрілих екологів», по-новому поглянути на наші проблеми і шляхи їх вирішення».

Кілька слів про роботи переможців. 1 е місце серед студентів – не екологів Друзьяка Тетяна (гр. БФ-24б) – вразила роздумами про ущербність мрій про хмарочоси та супермашини без турботи про нашу планету.

Робота, яка зайняла 1-е місце серед студентів – екологів 1 го курсу (автор Лозова Марія, гр. ІТ-24) також критикує світ відомого мультиплікатора Метта Грейнинга, який у своєму культовому мультсеріалі «Футурама» показав лише велику кількість літаючих автомобілів, інопланетян, наявність циклопів і техногенного світу. На думку Марії, це ніяк не в’яжеться з відсутністю хоча б одного еколога, який би регулював антропогенний вплив людини, циклопа, інопланетної істоти або навіть робота, на залишки природи в тритисячному році. Цікавий підхід і аргументи Марії беззастережно принесли їй перше місце.

Мартинов Максим (гр. ІТ-22б), що посів перше місце серед студентів – екологів 3-го курсу, знайшов цитату про наше майбутнє без турботи про екологію сьогодні. Не просто цитату – а ЦИТАТУ. Члени журі справді плакали, перечитуючи рядки про хлопчика без природи. Відштовхнувшись від цитати, Максим чітко відповів на питання «Що робити сьогодні, щоб завтра було не так?».

Переможець серед студентів 4-го курсу Бередух Максим (гр. ІТ-21) у своєму есе закликає нас не Марс заселяти і воду туди доставляти, а про рідну планеті подумати. Він вважає, що грошей, вже витрачених на освоєння Марса, вистачило б на вирішення 90% існуючих екологічних проблем, в тому числі на забезпечення Африки питною водою.

Всі переможці отримали в подарунок книгу харківського автора Станіслава Шварца «Подорож у провінційну столицю», в якій у дуже зрозумілій манері у вигляді фотофактів викладена історія всіх наших харківських знакових вулиць, площ, будівель. Автор особисто підписав всі книги і побажав учасникам розвивати свої творчі здібності. Він теж був приємно здивований тим, що в технічному вузі вчитися така талановита і різнобічно розвинена молодь.

З повним текстом робіт переможців ви зможете ознайомитися пізніше на нашому сайті.

P. S. – на фото щасливі призери від БФ-факультету.

HDx-BwoxswY sQ3e_p9vn7A TIOD8Dt8Wi8