Циклончики, адсорбери, фільтрики

та інші друзі або як в цьому році бакалаври захищалися

Кожний захист дипломних робіт кожного ріку схожий на попередні ніби вони однакові, але досвідчений погляд викладача помічає відмінності. 25-26 червня 2015 року не стали винятком. Захищалися майбутні бакалаври спеціальності « Екологія та охорона навколишнього природного середовища». Серед екологів традиційно багато дівчат, тому в цьому році око радували модні легкі літні сукні різних кольорів. Екологів завжди багато – кожен день до захисту готувалися по 15 чоловік, тому в коридорі перед аудиторією стояв традиційний шум і гам.

Але якщо зазвичай екологи переживають за забуту вдома доповідь або криво прикріплений плакат, то в цьому році ми тільки й чули:

– А точно можна було використовувати циклон ЦН-15 разом з рукавним фільтром для очищення від деревного пилу?

– Максиме, ти розумний, згадай, може бути, тиск у фільтрі 10 МПа?

– Народ, а напруга між електродами в електрофільтрі яка?

– Я не пам’ятаю габаритні розміри свого електрофільтра, але він точно на вулиці встановлюється!

– Ох які всі розумні!

«Ти дивись, хвилюються, деталі згадують, про фільтри кажуть,– перемовлялися між собою проходя повз співробітники кафедри, – рідко перед захистами способи очищення обговорюють»

В цьому році у нас всього два червоних диплома бакалавра, але зате як вони захищалися! Максим Сокіл свою роботу присвятив відмові від хлорування води на користь іонізації на полтавському пивзаводі. І в якості наочного посібника приніс на захист продукцію заводу.

 

IMG_9475«Мені пощастило з темою і керівником (к. т. н., доц. Філенко Олесею Миколаївна), тому зміг трішки розрядити обстановку, показавши асортимент продукції «в живу», – каже Максим, – у нас рідко теми дипломів пов’язані з такою продукцією, яку можна занести в аудиторію. Ну правда, не понесеш з собою на захист цеглу або цементний блок, шматок арматури або труби, нехай навіть і пластикової».

Другий наш «червоненький», Артем Балабін підготував кольорові плакати і так впевнено розповідав суть роботи, що члени комісії однозначно вирішили надалі при ремонті будинку використовувати тільки водостійкі дерев’яні панелі, виробництву яких і була присвячена його робота.

IMG_9499Всі інші студенти групи ІТ-21 дуже добре підготувалися до захисту. Всіх питань не передбачиш, але вони дуже впевнено, без запинок відповідали на каверзні питання. Навіть шкода, що такі блискучі захисти закінчилися, зітхали в кінці робочого дня члени комісії.

Побажаємо нашим бакалаврам не розгубити свій бойовий запал і через 2 роки видати ще більш феєричний захист магістерських робіт!

 IMG_9570